Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Postów: 54 Miejscowość: Gdynia Data rejestracji: 09.01.08
Dodane dnia 09/21/2015 12:12
Czy mógłby ktoś odesłać mnie do literatury na temat in plain stress/strain i out of plane strain/stress? Czytam o tym w książce nafems, a nie rozumiem co czytam.
... Stan naprężeń w
konstrukcjach [...] wywołany karbem jest w porównaniu z izotropowymi materiałami konstrukcyjnymi zależny od charakterystyki właściwości,a w szczególności od stopnia anizotropii drewna (stosunek sztywności równolegle i prostopadle do kierunku włókna) i właściwości wzmocnienia tekstylnego. Ponadto, w obszarze karbu ujawniają się skomplikowane,
niezwykłe efekty naprężeń i zniekształceń, tak że dla procesu interpretacji nie można podawać żadnych ogólnych współczynników koncentracji naprężeń w pobliżu karbu. Przeciwnie, należy ustalać pojedynczo współczynniki naprężeń karbu na podstawie udoskonalonych
obliczeń dla każdej konstrukcji wzmacniającej i każdego przypadku obciążenia [1, 2]. Dodatkowo wymaga to w przypadku niesymetrycznej budowy sprzężenia problemu przy działaniu sił w płaszczyźnie (in plane)
i prostopadle do płaszczyzny (out of plane) przez odpowiednie nadrzędne równanie różniczkowe. Ignorowanie powyższego sprzężenia rozciągania i zginania może
doprowadzić do znacznych błędów [3]
Postów: 54 Miejscowość: Gdynia Data rejestracji: 09.01.08
Dodane dnia 09/22/2015 13:50
Pytanie wzięło się z tematu związanego z elementami typu shell 3d. Zastępowanie modelu bryłowego modelem powłokowym. Co rusz widzę "in plane stress/strain" i "out of plane stress/strain". Jeżeli weźmiemy pod uwagę płaskownik poddany siłom rozciągającym, a do dyskretyzacji wykorzystamy shelle, to wystąpią tylko naprężenia i odkształcenia "in plane"? Logika tak podpowiada.
k_zurawski napisał:
Jeżeli weźmiemy pod uwagę płaskownik poddany siłom rozciągającym, a do dyskretyzacji wykorzystamy shelle, to wystąpią tylko naprężenia i odkształcenia "in plane"? Logika tak podpowiada.
Jeśli grubość płaskownika "out of plane" (kierunek Z) byłaby znacznie mniejsza niż jego wymiary "in plane" (kierunki X, Y) to z powodu praktycznie niewychwycalnych różnic w zmianie grubości podczas rozciągania, naprężenia "out of plane", w Zecie, również będą pomijalnie małe.
Tak piszą w wykładach z MIT http://ocw.mit.edu/courses/aeronautics-and-astronautics/16-20-structural-mechanics-fall-2002/lecture-notes/unit6.pdf, a powyższe to moja ich interpretacja.
Przy grubszych płaskownikach swój przyczynek w naprężeniach może mieć zmiana grubości podczas rozciągania co związane jest z efektami opisywanymi przez liczbę Poissona. Wtedy naprężenia "out of plane" będą opisane zależnością składającą się z odkształceń osiowych (rozciągania) i liczby Poissona.
To już jest luźniejsza interpretacja wykładów z Uniwersytetu Colorado http://www.colorado.edu/engineering/cas/courses.d/NFEM.d/NFEM.Ch08.d/NFEM.Ch08.pdf, 8.6.3. HSM Homogeneous Bar Extension. Odnośnie tego - może ma ktoś z użytkowników forum więcej informacji w tym temacie, to znaczy naprężeń wynikających ze zmiany objętości podczas rozciągania (elementy belkowe)? Piszę własny skrypt do nieliniowej analizy kratownic 2D wraz z wyjściem poza prawo Hooka i będę niezwykle wdzięczny za każde wartościowe informacje. Pozdrawiam!
Edytowane przez czacza dnia 09/22/2015 15:46
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc