Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
teorię MES na studiach miałem w formie totalnie nie przyswajalnej (czysto matematycznie, same wyprowadzenia wzorów bez słowa opisu), potem zagłębiłem się w praktykę w różnych programach, ale teraz postanowiłem nadrobić braki i poduczyć się teorii.
Konkretnie chciałbym dowiedzieć się jak wygląda rozwiązywanie kratownic, belek, ram itp. metodą elementów skończonych. Niby są jakieś przykłady w necie, ale zbyt skrótowo opisane bez żadnych wyjaśnień. W książkach też raczej nic nie ma, bo albo są to podręczniki z matematyką stojącą za MES albo zbiory zadań z wytrzymałości materiałów, w których nie ma ani słowa o tej metodzie. Chyba, że ktoś zna taką książkę z przykładami z MES to będę wdzięczny za informację.
Generalnie jednak chciałbym prosić o podzielenie się przykładami takich obliczeń. Pewnie macie jakieś notatki, zadania rozpisane w Wordzie, arkusze Excela itd. Będę bardzo wdzięczny za ich udostępnienie. Mogę zapłacić jeśli ktoś nie chce tego dawać ot tak.
Dzień dobry,
Polecam Samouczek Metody Elementów Skończonych dla Studentów Budownictwa. Jest dostępny do kupienia za mniej niż 20 złotych lub w sieci. Pozdrawiam serdecznie. PS. A i te kursy również krok po kroku wszystko opisują: https://www.colorado.edu/engineering/CAS/courses.d/IFEM.d/Home.html PS2. Niestety, braku swobody w poruszaniu się w matematycznym opisie nie da się przeskoczyć. Z czasem (rok, dwa) "samo przyjdzie" przy odpowiedniej dawce regularnego czytania.
Dziękuję bardzo. Ten samouczek na pewno sobie poczytam i przeanalizuję przykłady w nim zawarte. Znalazłem też jakieś w podręcznikach „Wytrzymałość materiałów z elementami ujęcia komputerowego” Bąk, Burczyński oraz „Zbiór zadań z wytrzymałości materiałów” Banasiak, Grossman, Trombski.
Ale szukam też czegoś jeszcze bardziej przystępnego, z dokładnym opisem. Oraz większej liczby przykładów kratownic, belek i ram żeby zobaczyć jaki jest dokładny schemat działania. Szukałem filmików na YouTube, takich jak te wyjaśniające jak rozwiązywać tradycyjne zadania z wytrzymałości materiałów (z nich nauczyłem się np. liczyć kratownice 2 metodami). Polskich filmików z zadaniami z MES nie znalazłem. Dlatego chciałbym zdobyć notatki/policzone projekty od kogoś kto miał takie zadanka na zajęciach.
Opis jeszcze bardziej krok po kroku jest w tej książce: http://www.hanser-elibrary.com/isbn/978-1-56990-487-9 Być może jest w jakichś zasobach bibliotecznych.
Jakie zadanie chciałbyś rozwiązać? Może tutaj na forum mogę przybliżyć jak się za nie zabrać? Może chciałbyś wiedzieć coś konkretnego?
Dziękuję :-) Znalazłem kilka w miarę przystępnych przykładów. Głównie wykład takiego pana Hindusa na YouTube pomógł mi zrozumieć o co biega. Wiem już jak policzyć prostą belkę a i z prętem rozciąganym pewnie sobie poradzę. Następny cel to rama oraz krata i tutaj pojawia się problem transformacji układów współrzędnych. Z tego kanału na Youtube wiem jak wyznaczyć kąty, ich cosinusy oraz sinusy i wstawić to do macierzy sztywności z elementami typu cc, ss, cs itd. Ale czy to wszystko ? Bo spotkałem się jeszcze z osobnymi macierzami transformacji oraz macierzami boolowskimi i nie wiem do czego one w zasadzie służą. Konkretnego przykładu na razie nie podam, bo jestem na wyjeździe i piszę z telefonu.
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc