Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Witam. Modeluje w Patranie kratownice podwozia samolotu, ktora skladac sie bedzie z elementow cienkosciennych i napotkalem sie na problem przy zakladaniu siatki - chodzi o spojnosc wezlow na krawedziach powierzchni na ktorych zakladam siatke. Moze wyjasnie to na rys.
...ale jesli wprowadze plaszczyzne 4, to wszystko juz bedzie w porzadku. Do zamodelowania mam duzo trudniejszy przyklad i wlasciwie przerabiam go dosyc mocno, zeby zalozyc prawidlowo siatke. Chodzi dokladnie o polaczone ze soba elementy walcowe pod katem. Czy jest mozliwosc np na rys 1 poprawnie rozpiac siatke bez wprowadzania plaszczyzny 4?
Teoretycznie to się da i to co najmniej na trzy sposoby:
- pierwszy kontrolujesz podział ręcznie i ewentualnie zszywasz "luźne" węzły
- drugi- stosujesz sklejanie siatki czyli nie interesuje cię czy węzły "trafiły" w siebie tylko krawędzie zszywasz.
Pierwszy sposób jest pracochłonny, drugi i pracochłonny i kosztowny numerycznie. Najlepiej więc dodać tą brakującą powierzchnie, chociaż jeżeli chcesz używać siatki nie trójkątnej to lepiej unikać powierzchni o trójkątnym kształcie.
- trzeci sposób to zdefiniować powierzchnię jako Composite Trimmed Surface, ale w swej istocie sprowadza się ona do podziału, a dodatkowo generowana jest gorszej jakości siatka, z tym że jest to b. często najrozsądniejsze wyjście
Pierwsze rozwiazania rzeczywiscie odpadaja, bo byloby to zbyt pracochlonne ale sprawdze ten trzeci i postaram sie poszukac cos na ten temat. Dzieki wielkie za pomoc.
Postów: 242 Miejscowość: Norge Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 06/11/2011 20:43
Niestety pierwsze rozwiązanie jest najprostsze. Niestety patran jest dość łopatologiczny. Ewentualnie można asocjować punkty charakterystyczne z powierzchniami, to troszkę ułatwia, bo przynajmniej główne pkt tak jak tej jeden nieszczęsny pośrodku krawędzi zawsze będą zachowane, a jak wielkość siatki po obu stronach będzie taka sama to na końcu wystarczy equivalence i jesteś w domu.
Przy sklejaniu siatki też potrzebujesz wyklikać wszystko... Trzeciej opcji niestety nie znam, bo "moja" wersja patrana jest dosyć ... hmm okrojona.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc