Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Czy jest możliwość analizy naprężeń takiego tworu kręgosłupa ? Próbowałem to zrobić w SolidEdge lecz wyskoczył błąd, że nie wszystko jest przytwierdzone a przytwierdzałem cały dół. Ogólnie jest z tym kręgosłupem dużo zachodu, gdyż każdy kręg składa się z ponad 60 tyś elementów i czy jest możliwość wgl. dokonania analizy w jakimś programie ?
Oczywiście, że jest możliwość wykonania analizy, ale nie jest to na tyle proste, żeby miało wystarczyć kilka kliknięć. Domyślam się z wpisu, że chcesz badać cały kręgosłup w złożeniu z pojedynczych kręgów. W takim razie niezbędne jest jakieś połączenie (nie złożeniowe, a w programie obliczeniowym) tych kręgów, by kręgosłup traktowany był jako całość. W innym przypadku właśnie może pojawić się błąd, że elementy nie są utwierdzone, gdyż utwierdzony był tylko najniższy kręg, a reszta nie była ze sobą połączona.
Proszę przekaż więcej szczegółów o problemie. Napisz dokładnie co na celu ma ta analiza, jakie elementy kręgów są analizowane, czy istotne są naprężenia w kręgach czy może tylko rozkład sił w poszczególnych z nich. Schemat konstrukcji znalazłem w atlasie anatomii człowieka i liczę, że analizowany kręgosłup jest podobnie idealny. Czy może dotknęły go jakieś wady i skrzywienia? Masz dostęp do konkretnych pakietów numerycznych? Po tych pytaniach łatwiej będzie sugerować model obliczeniowy.
Pozdrawiam serdecznie,
Robert
Autor
RE: Wykonanie analizy naprężeń przy obciążeniu siłą 500 N
Dziękuję za odpowiedź. Otóż chciałbym zrobić analizę obciążeń w kręgosłupie przed wstawieniem implantów oraz po wstawieniu implantów. Do wygenerowania kręgów użyłem programu mimics. Jest to program w którym ze zdjęć z tomografu komputerowego mogę uzyskać modele 3D. Chcę zrobić analizę dla konkretnego przypadku, w tym kręgosłupie występuje wada - kręgozmyk i chciałbym sprawdzić skuteczność leczenia za pomocą wstawienia śrub tytanowych. Te modele mogę wyeksportować jedynie w 3 formatach : STL,STEP,IGES. Wrzuciłem modele w formacie IGES i ułożyłem je w solidedge. Następnie użyłem funkcji różnica aby stworzyć dyski między kręgami. Teraz chciałbym obciążyć wyszystko siłą działającą z góry. Dodatkowo później chciałbym umieścić śruby tytanowe w kręgach i ponownie zrobić analizę, aby zobaczyć jak się wszystko pozmieniało. Zaznaczam ze muszę nadać inne właściwości kręgom a inne dyskom.
Na razie próbowałem zrobić analizę w programie SolidEdge jednego kręgu lecz gdy do górnej płaszczyzny przyłożyłem siły a dolną utwierdziłem wyskoczył mi błąd, że nie wszystkie płaszczyzną są utwierdzone.
Autor
RE: Wykonanie analizy naprężeń przy obciążeniu siłą 500 N
Eksport przez IGES nie jest najlepszym rozwiązaniem. IGES jest starym formatem. który nie zapisuje brył a jedynie powierzchnie. W założeniu zamknięte powierzchnie dają bryłę... w założeniu. Często po imporcie IGES'a powstają w modelu "niedoskonałości", które mogą być przyczyną nieprawidłowości modelu. Do tego dochodzi możliwości ustawiania parametrów zapisu/odczytu pliku IGES, które sprawiają, że nie cała informacja przechodzi z systemu do systemu. Po imporcie do Solida musisz BARDZO starannie sprawdzić jakość geometrii: zgodność krawędzi, wierzchołków i przede wszystkim brak dziur lub drobnych przesunięć np. tam gdzie ma być jeden wierzchołek tworzą się dwa.
A jak już masz model mesh to również musisz sprawdzić czy nie ma on "dziur". Przyszło mi tez na myśl czy na 100% robisz model bryłowy, bo wydaje mi się, że express z Solida ma opcję powierzchniową...
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc