Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Postów: 651 Miejscowość: Warszawa, PL Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 01/19/2010 15:31
FlexScan SX2262W r11; pierwsza z nowości Eizo w 2010 roku
Już wkrótce w ofercie firmy Alstor, polskiego dystrybutora produktów marki Eizo pojawi się nowy model tego producenta. FlexScan SX2262W to 22-calowy monitor LCD o wysokiej rozdzielczości, charakteryzujący się odwzorowaniem szerokiej przestrzeni kolorów. Panel został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach CAD/CAM, DTP, edycji video i zdjęć, projektowaniu stron WWW.
Nowy monitor posiada panel VA o naturalnej rozdzielczości 1920×1200, umożliwiający reprodukcję 95% przestrzeni barw Adobe RGB. Oznacza to, że monitor wyświetla większość kolorów fotografii wykonanych na cyfrowych aparatach w trybie Adobe RGB. Monitor ten posiada również tryb sRGB, dzięki czemu obrazy przeznaczone do wyświetlania w tej węższej, choć powszechnie używanej przestrzeni kolorów r11; np. grafiki na strony www r11; będą również prawidłowo wyświetlone.
Naturalna rozdzielczość 1920×1200 jest typowa dla większości monitorów o przekątnej 24,1 cala. Oznacza to, że FlexScan SX2262W wyświetla tę samą ilość informacji, co większy wyświetlacz, zajmując około 10% mniej miejsca na biurku. W porównaniu z typową dla paneli 22r1; rozdzielczością 1680×1050, SX2262W udostępnia o 30% większą powierzchnię roboczą.
Maksymalna jasność wyświetlanego obrazu to 280 cd/m², przy kontraście naturalnym 1000:1, kątach widzenia 178° oraz czasie reakcji matrycy na poziomie 6 ms (szary do szerego). Gwarantuje to komfortową pracę nawet z dynamicznymi materiałami multimedialnymi, bez efektu smużenia.
FlexScan SX2262W używa 12-bitowej tablicy look-up z paletą 68 miliardów kolorów, spośród których wybieranych jest 16,7 milionów (8-bitów) najbardziej odpowiednich do wyświetlenia. Do płynnego wyświetlania odcieni szarości wykorzystywane jest 16-bitowe wewnętrzne przetwarzanie.
Typowe złącza dual DVI-I dają możliwość współpracy z analogowymi i cyfrowymi źródłami sygnału z kart graficznych. Wraz z cyfrowym złączem nowego standardu Display Port, umożliwiają jednoczesne podłączenie do trzech komputerów PC. DisplayPort umożliwia ponadto otrzymywanie 10-bitowej informacje o barwie, co skutkuje dostępnością palety ponad 1 miliarda odcieni. To 64 razy więcej niż 16,7 milionów kolorów dostępnych przy sygnale 8-bitowym. Gwarantuje to płynne przejścia między kolorami.
W celu zachowania poprawności wyświetlania kolorów, FlexScan SX2262W jest wyposażony w opatentowaną technologię EIZO, stabilizującą poziom jasności po włączeniu monitora lub jego wyjściu ze stanu uśpienia. Jako pierwsze dostępne na rynku urządzenie tej klasy wyposażony został ponadto w czujnik temperatury, którego rolą jest wykrywanie i automatyczna korekta poziomu jasności i odcieni, powodowana przez zmiany temperatury otoczenia.
FlexScan SX2262W posiada układ o nazwie Digital Uniformity Equalizer (DUE). Jego zadaniem jest kompensowanie niejednorodności jasności i chrominancji charakterystycznych dla paneli LCD.
Uniwersalna podstawa o nazwie r0;FlexStandr1; umożliwia szeroki zakres regulacji położenia i ergonomiczne ustawienie monitora. FlexStand umożliwia: obrót w poziomie o 344°, pochylenie o 30°, obrót do pozycji portretowej, regulację wysokości w zakresie 225 mm. Wykorzystanie uchwytów montażowych zgodnych ze standardem VESA umożliwia łatwe odłączenie panelu od stopki i w efekcie ułatwia szybką rekonfigurację.
Aby ułatwić pracę z różnymi konfiguracjami parametrów ekranu bez potrzeby ponownego dostrajania poprzez menu ekranowe (OSD), monitor posiada trzy tryby pracy pozwalające na zapamiętanie wartości jasności, temperatury kolorów i gammy. Są również dostępne cztery predefiniowane tryby wyświetlania r11; Text, Picture, Movie i sRGB. Przy pomocy dołączonego oprogramowania ScreenManager Pro for LCD, każdy tryb może być przypisany do wybranej aplikacji tak, aby jej uruchomienie automatycznie przełączało monitor do odpowiedniego tryb.
Entuzjastów cyfrowej fotografii ucieszy fakt, że SX2262W współpracuje z EIZO EasyPIX. Jest to kompletny zestaw do kalibracji i tworzenia profili ICC dla monitorów LCD Eizo. W skład zestawu wchodzi kolorymetr podłączany do komputera poprzez interfejs USB i oprogramowanie do kalibracji. Oprogramowanie pozwala na dobór właściwej: jasności, temperatury bieli, współczynnika krzywej Gamma. Zestaw umożliwia pomiar światła na stanowisku pracy i na podstawie tych danych, kalibrację i profilowanie monitora.
Dodatkowe funkcje:
* Symulacja zaburzeń postrzegania koloru r11; panel umożliwia takie wyświetlanie obrazu, który symulować będzie sposób widzenia osób z zaburzeniami postrzegania koloru: protanopią i deuteranopią. Symulacja taka przeprowadzana jest w czasie rzeczywistym zarówno dla obrazów statycznych, jak i ruchomych.
* Dwuportowy hub USB 2.0.
Monitor będzie dostępny w sprzedaży pod koniec stycznia.
¬ródło: www.eizo.pl
Pozdrawiam,
Admin
We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc