Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Postów: 651 Miejscowość: Warszawa, PL Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 05/17/2009 03:02
Kształtowanie elementów konstrukcji metodą nieciągłych pól naprężeń Witold Bodaszewski, Wojciech Szczepiński
Przedstawiona w książce metoda (ang. skrót SADSF) służy do rozwiązywania zadań kształtowania elementów konstrukcji, które spotyka się we wstępnej fazie projektowania, gdy dane są tylko warunki brzegowe, a o wpisanym pomiędzy brzegi elemencie niewiele wiadomo. Dziś jest to praktycznie jedyna metoda, dobrze uzasadniona w teorii konstrukcji, i właściwa dla tej fazy projektowania, dodajmy - fazy wyjątkowo dotąd zaniedbanej oraz zdominowanej przez sposoby intuicyjne mimo powszechnej świadomości, że w niej to właśnie rozstrzygają się zasadnicze własności nośne przyszłej konstrukcji.
Metoda SADSF jest metodą przybliżoną. Jako kryterium przyjmuje warunek wyrównanego wytężenia w stanie granicznym i pozwala podejmować zadania zarówno z nieznanym brzegiem, jak i z nieznanym rozmieszczeniem materiału, także w przestrzeni. Dostarcza przy tym rozwiązań bez korzystania z iteracyjnego poprawiania, nie ma więc ograniczeń charakterystycznych dla innych metod kształtowania r11; w jej zasięgu pozostają również zadania, w których małe zmiany konstrukcyjne mogą powodować duże i daleko rozprzestrzeniające się zmiany pól deformacji i naprężeń. A takie właściwości wykazuje zdecydowana większość konstrukcji cienkościennych, pośród których r11; i słusznie r11; poszukuje się ustrojów lekkich i bardzo wytrzymałych.
Ważną i niespotykaną pośród innych metod kształtowania własnością metody SADSF jest także to, że r11; będąc trudną w sformułowaniach bezpośrednich r11; pozwala zbudować w swoich ramach prostą wersję aplikacyjną, która te trudności omija, dzięki czemu każdy inżynier praktyk może się nią posłużyć i kształtować konstrukcje nawet bardzo skomplikowane. Wersja ta jest dobrze oprogramowana i nie nakłada praktycznie żadnych ograniczeń na złożoność rozwiązań, co sprawia, że metoda SADSF stała się dziś r11; dla wstępnej fazy projektowania r11; narzędziem o znaczeniu porównywalnym tylko z metodą elementów skończonych (MES) w zagadnieniach analiz konstrukcji o kształcie znanym.
Należy mocno zaznaczyć, że metoda SADSF jest zupełnie odmienna od MES, ma inne pole zastosowań i z nią nie konkuruje. Jest metodą komplementarną do MES, dostarczającą jej projektów o dobrych lub bardzo dobrych własnościach wytrzymałościowych, które można później analizować lub dalej poprawiać.
Książka została napisana z myślą o jak najszerszym kręgu odbiorców, także o czytelnikach, którzy chcieliby korzystać tylko z wersji aplikacyjnej, pomijając studiowanie trudniejszych rozdziałów. Jest to możliwe dzięki temu, że w trakcie omawiania tej wersji wcześniej przedstawione wyniki szczegółowe są krótko streszczone i powtarzane.
Wydawnictwo: Naukowe PWN
www.pwn.pl
Pozdrawiam,
Admin
We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc