Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Na początek witam wszystkich jako, że jest to mój pierwszy post.
Jestem absolwentem studiów inżynierskich Mechaniki i Budowy Maszyn. Od roku pracuję jako konstruktor oraz jednocześnie studiuję zaocznie ten sam kierunek jednak magisterkę. Chcę w lepszym stopniu zgłębić wiedzę na temat FEM. Posiadam podstawy jako, że pracę inżynierską pisałem w Catii oraz aktualnie pracę przejściową w NX jednak chciałbym się nauczyć dobrze zagadnienia. Firma, w której pracuję działa w branży Onshore oraz Offshore. Głównie ładowarko-zwałowarki, przenośniki taśmowe, wywrotnice wagonowe, żurawie, suwnice. Interesuje mnie praca w firmie zajmującej się obliczeniami. Przeglądając ogłoszenia widzę, że większość pracodawców z tej branży wymaga ANSYSA, nie spotkałem się z wymaganiami NX. Moje pytanie brzmi. Czy warto w dalszym stopniu uczyć się NX czy może przerzucić się na ANSYSA lub inny program? Wiem, że to sprawa indywidualna jednak proszę o opinię w kontekście otrzymania pracy.
Dziękuję za rady i pozdrawiam.
Autor
RE: Jaki program na początek przy znajomości zagadnienia.
Oj niebezpieczne pytanie!
W Polsce rzeczywiście ANSYS dominuje. Ale na świecie już niekoniecznie.
Dominacja ANSYSA może być trwała, ale również niekoniecznie. Wszystko zależy czy wreszcie wyłoni się jakiś sensowny system sprzedaży jednego z NASTRANÓW (jednego , bo podziale antymonopolowym jest ich co najmniej cztery.)
Niepotrafię tego ocenić. Za to wiem, że i Nastran i Ansys to tylko narzędzia działające na tej samej teorii. Czy wybierasz linijki "skal"i czy "rotringa" (oczywiście z "małą" poprawką na jego złożoność)?
Autor
RE: Jaki program na początek przy znajomości zagadnienia.
Postów: 242 Miejscowość: Norge Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 06/19/2015 06:28
Może i niebezpieczne, ale z racji branży, w której pracuję, mam również trochę styczności z producentami dźwigów, to większość poważnych graczy używa ansysa. Bardzo często w uwagi na koszty są to również zamiast samodzielnych rozwiązań dodatki do solidworksa/edga, inventora, etc. Odnoszę wrażenie, że nastran tak jakby się trochę wycofuje, znaczy pewnie walczy zawzięcie, ale jednak bardzo rzadko widuję obliczenia w nim wykonane.
A do nauki, wybierz coś popularnego, wtedy zawsze znajdzie się ktoś kto będzie mógł Ci pomóc. Popatrz nawet po tym forum, ile pytań pozostaje bez odpowiedzi w momencie gdy dotyczą jakiegoś niszowego programu. Natomiast z ansysem chyba większa część użytkowników jakiś kontakt kiedyś miała.
Studiuję na Politechnice Wrocławskiej i wiem, że używają oni NX do obliczeń żurawi czy zwałowarek. Zapytam jeszcze ich o opinię w tym temacie. Może się mylę, ale zauważyłem, że branża tworzyw sztucznych to głównie Abaqus, Automotive Catiia, natomiast właśnie przemysł ciężki to Ansys. NX moim zdaniem ma bardzo przyjazny interfejs i jest w miarę logiczny dla początkujących. Nie wiem jak z Ansysem bo nigdy go nie używałem. Rozumiem, że każdy program działa na tych samych zasadach jednak biorąc pod uwagę przyjmowanie się do pracy dużym atutem jest znajomość oprogramowania używanego przez firmę. Mam przykład dwóch moich znajomych, którzy podczas rozmowy kwalifikacyjnej mieli do policzenia prosty element belkowy w ansysie i nie poradzili sobie ponieważ nie znali właśnie tego oprogramowania i nie starczyło im czasu. A czy orientujecie się jak sprawa używanego oprogramowania w branży offshore wygląda w Norwegii? Widziałem jedno ogłoszenie o pracę i również wymagana była znajomość ANSYSA.
Autor
RE: Jaki program na początek przy znajomości zagadnienia.
Postów: 242 Miejscowość: Norge Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 06/19/2015 18:14
NX ma trochę inne podejście do modelowania niż ansys. Nie pracowałem, ale w biurze parę osób z niego korzystało i parę uwag na jego temat wymieniliśmy. Offshore w Norwegii działa tak samo jak wszędzie indziej. Używają tego co znają/mają, czasami tego czego klient od nich wymaga. Na 90% nie będzie to FEMUP, czy nastran, a właśnie ansys, abaqus, jakiś dodatek to inventora, solidworksa, czy czegoś podobnego (NX chyba trochę za drogi), STAAD pro, czy inne belkowe programy. Do tego sporo "excelowych" programików do liczenia bucklingu, fatigue, względem różnych przepisów.
Jak masz okazję i chcesz popracować w Norwegii to się łap. Co prawda obecnie wszyscy duzi zwalniają, przynajmniej w ohhshore, ale to zawsze będzie jakieś doświadczenie w CV i znajomości, bez których w Norwegii zginąć idzie.
W miejscowości, w której pracuję jest konkurencyjna firma, która jest oddziałem norweskim i używają oni właśnie Femap'a, ale nie w tym rzecz. Czyli raczej zdecyduję się na Ansysa skoro jest on tak powszechnie używany. Jako, że jestem zielony to wybrać Ansys classic czy Ansys workbench i jakie są między nimi różnice? Aktualnie został mi rok studiów zaocznych, dlatego mam trochę czasu na zgłębienie zagadnienia, również pracę magisterską zamierzam wykonać dla firmy wykonując obliczenia. Temat Norwegii to tylko rozważania na ewentualny dalszy ciąg. O dodatkach do inventora i solidworksa słyszałem niezbyt pochlebne opinie, ale może były błędne.
Autor
RE: Jaki program na początek przy znajomości zagadnienia.
Postów: 242 Miejscowość: Norge Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 06/20/2015 11:49
Classic, jak sama nazwa wskazuje, na pewno jest używany, ale ja bym się skupił na workbenchu, bo wygląda na najbardziej popularny z mojej perspektywy. W odniesieniu do żurawi i dźwigów to wiem, że moja firma właśnie zakupowała workbencha ze względu na to, że dużo naszych klientów właśnie z niego korzysta.
Dodatki do inventora i solidworksa, nie są złe, ale dużo zależy od oczekiwać, bo maja sporo ograniczeń, np. co do aplikacji obciążeń, etc. Naucz się obsługiwać jeden program na sensownym poziomie i będzie dobrze, każdy kolejny jakoś sobie przyswoisz.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc