MES,CAD,CAE,FEA
News Search:
StartGaleriaForumDownloadArtykułyNewsyLinkiZasoby wiedzyKontaktZasady Stosujemy pliki cookies więcej...04/24/2024 10:45:07
Reklama
Nawigacja
Galeria
Forum
Download
Artykuły
FAQ
Linki
Zasoby wiedzy
Kontakt
Szukaj
Losowa Fotka
Powraca felga
Powraca felga
Fajne gify
Użytkownicy Online
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne
WITAMY:
adrian24024
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1400

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 1
Użytkownicy: 1398

Użytkownicy Online:

ndv 2 dni
piotr16 tygodni
damian1410049 tygodni
BE-FEA50 tygodni
adrian2402455 tygodni

Gości Online: 21

Twoje IP to: 3.133.131.168

Kategorie Forum 53
Wątki na Forum 1268
Posty na Forum 5665
Komentarzy 83
Newsy 142
Artykuły 10
Ściągniętych plików 62
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 13
Postów w Shoutbox 413
Przykłady
Wyniki – model przed wzmocnieniem

Wyniki – model przed wzmocnieniem

Awaria łyżki koparki
Konstrukcja zastępcza

Konstrukcja zastępcza

Ślizgowy element konstrukcji
Obciążenia - opis sytuacji

Obciążenia - opis sytuacji

Obliczenia adaptera
Warunki brzegowe obciążenia

Warunki brzegowe obciążenia

Problem Oli
Wyniki – model po wzmocnieniu

Wyniki – model po wzmocnieniu

Awaria łyżki koparki
Partnerzy

Strony wspierającej nas firmy:
Leasing,faktoring, kredyt gdy szukasz gotówki.
Opony to tanie opony letnie oraz katalog
zawierający firmy transportowe
Strony naszych przyjaciół:

Darmowe arkusz Excela
Strony sponsorów:
Zawsze się znajdzie forum transportowe na giełdzie ładunków/ na stronie giełdy ładunków
ciekawe i miłe sercu rzeczy to: fajne fotki dzieci na stronie mojebaby.pl lub też warte obejrzenia zwierzęta domowe ze strony mojzwierz.pl
-->../lll
Ostatnie Komentarze
marek_ac dnia 11.01.2017 08:14

Demo download (nowy link): (poprawiono patrz: Linki-> Przyjaciele -> Vanadis)

Zobacz Komentarze Artykułów
marek_ac dnia 21.04.2015 05:53

... mała poprawka: double wprowadzono w wersji 1.3
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 20.04.2015 18:59

Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 14.04.2015 00:51

Witam,

Na dysku:

TUTAJ

zamieściłem demo (wersję windowsową) modelu rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

W pliku vanadis.txt zawarty jest krótki opis modelu.

Marek
Zobacz Komentarze Artykułów
steleri dnia 17.03.2015 21:54

Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznie
Zobacz Komentarze Newsów

Ostatnie aktywne Tematy rss1 rss2
Forum Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
POMOCNA DŁOń - pomagamy studentom rozwiązywać zadania Analiza statyczna wózka wagonowego 3 BE-FEA 02/28/2022 18:26
Jestem kompletnie zielony ABAQUS PROBLEM 2 Euklides_PL 01/25/2022 20:24
Ogłoszenia i newsy (branża CAE) OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE MES I RYSUNEK TECHNICZNY 0 1pkm 09/24/2021 01:50
Jestem kompletnie zielony ABAQUS BŁĄD 1 BE-FEA 09/15/2021 19:44
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Pomoc projektowa - Ansys fluent 3 BE-FEA 09/15/2021 19:32
Jestem kompletnie zielony ABAQUS - ANALYTICAL RIGID 2 Euklides_PL 08/30/2021 21:20
Jestem kompletnie zielony WSTĘPNE NAPRĘZENIA ŚCISKAJĄCE/SHRINK FIT ABAQUS 1 BE-FEA 06/03/2021 14:14
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Szkolenia komercyjne 3 Adrian28 05/30/2021 11:57
Sprawy studenckie OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI ABAQUS 5 BE-FEA 03/23/2021 23:17
Sprawy studenckie comsol heat transfer in porous media 1 BE-FEA 03/09/2021 17:55
Sprawy studenckie ABAQUS-WARUNKI BRZEGOWE 1 BE-FEA 02/15/2021 00:01
Sprawy studenckie Potrzebna pomoc - Femap 2 jasiu 01/27/2021 18:25
Sprawy studenckie SolidWorks Simulation - podnoszenie zbiornika 3 BE-FEA 11/24/2020 14:33
Teoria MES Kwantowy MES 1 BE-FEA 11/13/2020 14:32
Jestem kompletnie zielony DEFORM 0 CwaniakzPKSU 11/05/2020 08:46
Zobacz Temat
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne | SANDBOX | Sprawy studenckie
Autor Temat pracy inżynierskiej
Spike1991
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 27.02.13
Dodane dnia 02/27/2013 19:09
Witam!
Nie wiem czy ten temat pasuje do części dla zielonych, z góry przepraszam, ale nie bardzo wiedziałem gdzie to umieścić..
Jestem studentem Mechaniki i Budowy Maszyn o specjalizacji Informatyka w Inżynierii Mechanicznej. Już niedługo zacznę pisać pracę przejściową a później inżynierską, z tego też powodu mam pytanie do osób znających się na metodzie elementów skończonych. Dopiero od tego semestru będę miał zajęcia stricte z programów typu Ansys. Wcześniej miałem fakultet, który jedynie utwierdził mnie w tym, że MES to nie tylko kolorowe obrazki, ale potężna machina do oceny rzeczywistości. Do rzeczy. Zastanawiałem się nad tematem takiej pracy i nic ciekawego nie przychodzi mi do głowy. Promotor powiedział, że to może być coś związanego z naszym hobby(w moim przypadku - gra na gitarze, snowboard, deskorolka). Ostatnio wpadłem na pomysł, by zamodelować część od deskorolki do której przykręcone są kółka(albo nawet całą deskorolkę). Dzisiaj nawet pomyślałem by spróbować przeprowadzić symulację parzenia kawy w takim imbryczku http://zyciejestcudem.blox.pl/resource/imbryczek.jpg Tylko że te tematy są co najmniej dziwne w ujęciu naukowym oraz nie wiem czy nie są zbyt skomplikowane(to moja pierwsza taka praca więc sie nie orientuje)... Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podsunął mi jakiś ciekawy temat na taką pracę.
z góry dziękuje i pozdrawiam
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 02/28/2013 14:35
"Minimalizacja drgań struktury kompozytowej na przykładzie deskorolki"
"Dobór kształtu naczynia w celu minimalizacji zużycia energii na przykładzie imbryka do kawy"
"Analiza deformacji i rozkładu naprężeń w deskorolce w trakcie ewolucji ...(tu wpisać może konkretnej)..."
" Analiza wpływu ... (tu możesz wpisać istotne elementy gitary) ... na częstotliwości rezonansowe pudła rezonansowego"


Tyle ja.
Kto jeszcze coś zaproponuje?
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
Spike1991
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 27.02.13
Dodane dnia 03/19/2013 09:58
Mój promotor, którego mi narzucono, dał mi temat 'Wpływ wstępnego ukształtowania snowboardu na właściwości jezdne'. Jednak jak zapytałem jakby taka praca miała wyglądać to nie bardzo sam wiedział.... Zaproponowałem mu aby zrobić tą deskorolkę i przystał na to. Teraz potrzebowałbym, bardziej sprecyzować temat. Zastanawiałem się nad czymś w stylu 'Analiza naprężeń i odkształceń w deskorolce podczas zderzenia się z podłożem (*w zależności od zastosowanego materiału na blat)'. To z * to nie wiem czy utrudniać sobie jeszcze bardziej. Ogólnie obawiam się, że to może być taki mało inżynierski temat, może niesłusznie...Jakby ktoś miał jakieś sugestie dotyczące modyfikacji tematu to bardzo bym prosił
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
Staszkinson
Użytkownik

Postów: 35
Data rejestracji: 16.02.12
Dodane dnia 03/19/2013 11:04
Witam,

Pozwolę sobie zasugerować kierunek w którym mogłaby iść omawiana praca. Widzę, że problem tkwi w doprecyzowaniu zagadnienia - "Analiza naprężeń i odkształceń w deskorolce podczas zderzenia się z podłożem" brzmi dość obszernie.

Propozycja: wybrać jakąś konkretną ewolucję i ją przeanalizować. Wydaje się, że pod kątem analizy jednym z łatwiejszych tricków może być tzw. boardslide.

Zdjęcie

Filmik na youtube

Zastanawiałeś się jak zamodelujesz tzw. deck(drewnianą część)? To element sklejany z kilku warstw drewna lub czegoś drewnopodobnego ;)
Edytowane przez Staszkinson dnia 03/19/2013 11:06
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
Spike1991
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 27.02.13
Dodane dnia 03/19/2013 12:02
Dziękuje za propozycje i czekam na inne Rzeczywiście boardslide nie jest złym pomysłem. Właśnie dzisiaj będę rozmawiał z gościem jak modeluje się materiały o takich właściwościach jak sklejka.
Edytowane przez Spike1991 dnia 03/19/2013 12:03
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
michas22
Użytkownik

Postów: 1
Data rejestracji: 22.05.13
Dodane dnia 05/22/2013 14:32
Na jakiej uczelni studiujesz ? Z ciekawości pytam.

Pozdrawiam
http://www.bamix.pl/
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
Spike1991
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 27.02.13
Dodane dnia 10/08/2013 22:53
Jako wstęp do mojej pracy przeprowadziłem analizę statyczną kompozytowego blatu deskorolki, przy czym skupiłem się na ugięciu prostokątnego kawałka sklejki zamodelowanej jako kompozyt o zmiennym układzie włókien, co porównałem z rzeczywistymi wynikami. Głównym celem mojej pracy będzie analiza wytrzymałościowa blatu przeprowadzona po zderzeniu się deskorolki z podłożem(tak jakby końcowa faza skoku ze schodów). Wykonałem geometrie 3D w ansysie, przy czym przyjąłem że:
- blat będzie modelowany jako element SHELL, a kółka razem z ośkami jako SOLID
- na powierzchni górnej deskorolki będą rozstawione dwa graniastosłupy(symbolizujące buty), w których zawarta będzie masa skupiona, na którą będzie oddziaływać grawitacja.

Nie mam pojęcia jak się zabrać za takie coś, bo zawsze wykonywałem proste analizy statyczne. Niniejszym prosiłbym o jakieś wskazówki jak wykonać coś takiego, ewentualnie jakieś tutoriale(wszystkie tutoriale dotyczące kontaktu w czarnym ansysie jakie znalazłem, odnosiły się albo do oddziaływań hertzowskich, albo do uderzenia jednej belki o drugą - możliwe, że to w podobny sposób trzeba ugryźć). Najbardziej stanawia mnie to jak zamodelować ośki by były w pewnym sensie nieodkształcalne i przenosiły oddziaływanie podłoża na blat.
Pozdrawiam
Autor RE: Deskorolka - modelowanie
Spike1991
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 27.02.13
Dodane dnia 11/07/2013 00:29
Witam, po raz kolejny. Mam kilka pytań odnośnie modelowania w Ansysie i liczę na waszą pomoc.
Zrobiłem na razie prototyp deskorolki( http://imageshack.us/photo/my-images/29/lwj0.jpg/ ).
Ostateczna geometria będzie trochę inna, ale żeby sprawdzić jak bedzię się zachowywała deska pod wpływem obciążenia wydaje się być dobre. Mam wiele pytań, może ktoś odpowie mi na chociaż dwa:
1. Te kostki na płycie mają zastępować buty deskorolkarza. Chciałbym wiedzieć czy istnieje możliwość " zaczepienia " w środku bryły sił ciężkości i siły pochodzącej od przyspieszenia.
2. Jak zamodelować nieodkształcalność(nie zmienność położenia) osi i kółek, tak by cała energia zderzenia z podłożem była przenoszona na blat? Wydaje mi się, że jest to ważne ponieważ osie i kółka uginają się o wiele mniej niż sam blat, dlatego możnaby to pominąć. Słyszałem o elemencie, który jest idealnie sztywny i nadawałby się do tego, niestety zaginęła mi gdzieś notatka o jego nazwie
Z góry przepraszam, za to że coś jest niezrozumiałe, ale to wynika z tego, że ja cały czas się uczę...
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
kojot
Użytkownik

Postów: 50
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 24.04.10
Dodane dnia 11/07/2013 08:19
1) Można spróbować połaczyć bryłę z deską, zadać jej odpowiednią masę dać globalne przyspieszenie. Zamiast bryły można skorzystać z CERIG. Można też zrobić pajączka z MPC184 beam (to jest sztywny element). Można też skorzystać z CP lub z RBE3, albo z kontaktów z pilot nodem które mają możliwość uzyskania podobnych efektów jak wymienione powyżej przy odpowiednich ustawieniach. Każde z powyższych nieco się różny sposobem dystrybucji obciążenia (w helpie sa przedstawione porownania). Kontakty są zdecydowanie bardziej elastyczne. Jeżeli sposób dystrybucji obciążenia nie jest tak bardzo istotny, to myślę że najłatwiej skorzystać z CERIG, gdzie mamy master node który obciążamy punktowo, który jest "spięty" z slave nodes.
2) myślę że zamodelować ośkę belką i jakieś kółka nawet shellami to nie jest duży problem, no ale skoro jest pytanie o sztywny element to jest to MPC184 beam/link. Element ten też może funkcjonować jako przegub/joint w zależności od ustawień. W zasadzie to mozna zacząć od tego że poprostu zablokować odkształcenia w punkcie styku deski z ośką (wszystkie na jednej, na drugiej tylko pionowe? zależy jak te ośki działają). Jak to pójdzie, to dalej można i ośkę dorobić z kółkami.
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
Spike1991
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 27.02.13
Dodane dnia 11/09/2013 19:52
dziękuje za odpowiedź, bardzo mi się przydała Zabrałem się za modelowanie deski i kółek shellami i napotkałem przeszkodę, której nie potrafie ominąć...blat będzie sklejką więc ustawiłem w sections->shell->lay-up warstwy z jakich będzie się składała. Teraz kiedy modeluje kółka program widzi je tak jakby składały się z warstw tak samo jak sklejka, mimo że zmieniłem materiał. Próbowałem modelować dwoma różnymi shellami, ale też to nic nie daje. Jest jakaś opcja żeby program robił "warstwowy" shell na blat, i "iewarstwowy" na kółka?
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
kojot
Użytkownik

Postów: 50
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 24.04.10
Dodane dnia 11/09/2013 22:38
wsyzstko co klikasz w menu w Ansysie klasycznym jest zamieniane na komendy które możesz podejrzeć w session editor ( a nawet je tam edytować i puszczać całość od początku sesji - tzn od ostatniego otwarcia ). Zgaduje że aktywny jest dalej pointer sekcji która ma być warstwowa (jest aktywna). Należy zdefinować nową sekcję (co automatycznie powinno zmienić pointer) albo uzyć komendy do zmiany pointera. Sam nie miałem jeszcze potrzeby korzystać z warstw, także problem może być gdzieś indziej niż mi sie wydaje.
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
Spike1991
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 27.02.13
Dodane dnia 11/12/2013 23:39
Udało mi się ustalić gdzie popełniałem błąd przy robieniu modelu, ale to i tak nie zmieniło praktycznie niczego....Po zbudowaniu modelu, który miał służyć mi jako pomoc, okazało się że nawet z nim nie moge sobie poradzić. Spróbowałem zrobić jeszcze prostszą geometrie(płytka spadająca na drugą płytkę z wysokości 2mm). Nałożyłem siatkę, skorzystałem z managera kontaktów, zablokowałem (chyba) odpowiednie przemieszczenia, zadałem jakąś prędkość początkową, przyspieszenie, dobrałem całkiem dużą liczbę kroków i cały czas wysypuje mi się coś w stylu "the value of uy at node ... is greater than the current limit of ).
Najlepszą pomocą byłby jakiś przykład upadku w ansysie(nawet sam input file) bo nie wiem, w którym miejscu robie coś źle. Mam przeczucie że chodzi o odebranie złych stopni swobody, ale próbowałem tysiąca sposobów i żaden nie wychodzi...szukałem na internecie jakiś przykładów upadku to albo w workbenchu, albo ls/dyna(szukałem pod transient contact analysis). Kojocie, gdybyś kolejny raz mi coś poradził, byłbym strasznie wdzięczny, bo to forum to jedyne miejsce, gdzie mogę zasięgnąć jakiejś porady :) z góry dziękuje.
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 11/14/2013 06:49
Ja jak mam problem z kontaktami to robię test z zadanymi przemieszczeniami zamiast sił czy przyspieszeń, wtedy zawsze się policzy i możesz zobaczyć czy kontakty działają jak trzeba, etc.


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
Spike1991
Użytkownik

Postów: 17
Data rejestracji: 27.02.13
Dodane dnia 01/22/2014 20:04
Witam ponownie. Udało mi się wykonać analizę i praca została zaliczona dlatego dziękuje również wszystkim, którzy odpisywali na moje pytania.
Zastanawiałem się jeszcze czy istnieje jakiś ciekawy sposób na przedstawienie wyników z Ansysa Mechanicala? W sensie jakis program będący post-procesorem, zawierającym ciekawe opcje obróbki grafiki. Potrzebowałbym zrobić o tym jakąś prezentacje, dlatego ładnie by to wyglądało jakby coś takiego udało się zrobić.
Pozdrawiam
Edytowane przez Spike1991 dnia 01/22/2014 20:06
Autor RE: Temat pracy inżynierskiej
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 01/22/2014 22:45
Pisałem ostatnio o VisIt i SCiRUN'ie. Co do VisIt'a jest tam interfejs do plików ASCII ANSYS'a. O Scirun'ie wiem mniej, ale podejrzewam, że też coś powinno tam być.
Edytowane przez piotr dnia 01/22/2014 22:46
Skocz do Forum:
Reklama
Najtańszy sklep z dobrymi oponami

Szukaj
Google
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Jakiego używasz programu MES

Nastran (wszelkiej maści)

Ansys

Abaqus

Cosmos/M

Comsol

Algor

MARC

Inny

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Reklama
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Bulix
26.01.2022
Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.

damian14100
25.01.2022
Witam, Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?

BE-FEA
31.03.2021
Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.

daniel8894
31.03.2021
Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d

BE-FEA
09.03.2021
Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.

kinia22
09.03.2021
witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!

BE-FEA
02.04.2020
Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread

BE-FEA
02.04.2020
Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.

KrzywaOHIO
30.03.2020
Jak dodać nowy wątek na forum?

Konrad96
02.12.2019
Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc

Archiwum
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Copyright Piotr© 2007- - 2024
Powered by Peter-Fusion © 2009 - Modified Aztec Theme