MES,CAD,CAE,FEA
News Search:
StartGaleriaForumDownloadArtykułyNewsyLinkiZasoby wiedzyKontaktZasady Stosujemy pliki cookies więcej...04/19/2024 23:43:31
Reklama
Nawigacja
Galeria
Forum
Download
Artykuły
FAQ
Linki
Zasoby wiedzy
Kontakt
Szukaj
Losowa Fotka
Przemieszczenia
Przemieszczenia
Obliczenia adaptera
Użytkownicy Online
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne
WITAMY:
adrian24024
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1400

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 1
Użytkownicy: 1398

Użytkownicy Online:

piotr15 tygodni
ndv37 tygodni
damian1410048 tygodni
BE-FEA50 tygodni
adrian2402454 tygodni

Gości Online: 16

Twoje IP to: 3.129.45.92

Kategorie Forum 53
Wątki na Forum 1268
Posty na Forum 5665
Komentarzy 83
Newsy 142
Artykuły 10
Ściągniętych plików 62
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 13
Postów w Shoutbox 413
Przykłady
Po ostatniej iteracji

Po ostatniej iteracji

Problem Oli
Naprężenia

Naprężenia

Obliczenia adaptera
Analiza konstrukcji - model dyskretny

Analiza konstrukcji - model dyskretny

Awaria łyżki koparki
model 2

model 2

Model Felgi
Przykładowe warunki kinematyczne brzegowe

Przykładowe warunki kinematyczne brzegowe

Obliczenia trawersy
Partnerzy

Strony wspierającej nas firmy:
Leasing,faktoring, kredyt gdy szukasz gotówki.
Opony to tanie opony letnie oraz katalog
zawierający firmy transportowe
Strony naszych przyjaciół:

Darmowe arkusz Excela
Strony sponsorów:
Zawsze się znajdzie forum transportowe na giełdzie ładunków/ na stronie giełdy ładunków
ciekawe i miłe sercu rzeczy to: fajne fotki dzieci na stronie mojebaby.pl lub też warte obejrzenia zwierzęta domowe ze strony mojzwierz.pl
-->../lll
Ostatnie Komentarze
marek_ac dnia 11.01.2017 08:14

Demo download (nowy link): (poprawiono patrz: Linki-> Przyjaciele -> Vanadis)

Zobacz Komentarze Artykułów
marek_ac dnia 21.04.2015 05:53

... mała poprawka: double wprowadzono w wersji 1.3
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 20.04.2015 18:59

Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 14.04.2015 00:51

Witam,

Na dysku:

TUTAJ

zamieściłem demo (wersję windowsową) modelu rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

W pliku vanadis.txt zawarty jest krótki opis modelu.

Marek
Zobacz Komentarze Artykułów
steleri dnia 17.03.2015 21:54

Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznie
Zobacz Komentarze Newsów

Ostatnie aktywne Tematy rss1 rss2
Forum Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
POMOCNA DŁOń - pomagamy studentom rozwiązywać zadania Analiza statyczna wózka wagonowego 3 BE-FEA 02/28/2022 18:26
Jestem kompletnie zielony ABAQUS PROBLEM 2 Euklides_PL 01/25/2022 20:24
Ogłoszenia i newsy (branża CAE) OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE MES I RYSUNEK TECHNICZNY 0 1pkm 09/24/2021 01:50
Jestem kompletnie zielony ABAQUS BŁĄD 1 BE-FEA 09/15/2021 19:44
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Pomoc projektowa - Ansys fluent 3 BE-FEA 09/15/2021 19:32
Jestem kompletnie zielony ABAQUS - ANALYTICAL RIGID 2 Euklides_PL 08/30/2021 21:20
Jestem kompletnie zielony WSTĘPNE NAPRĘZENIA ŚCISKAJĄCE/SHRINK FIT ABAQUS 1 BE-FEA 06/03/2021 14:14
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Szkolenia komercyjne 3 Adrian28 05/30/2021 11:57
Sprawy studenckie OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI ABAQUS 5 BE-FEA 03/23/2021 23:17
Sprawy studenckie comsol heat transfer in porous media 1 BE-FEA 03/09/2021 17:55
Sprawy studenckie ABAQUS-WARUNKI BRZEGOWE 1 BE-FEA 02/15/2021 00:01
Sprawy studenckie Potrzebna pomoc - Femap 2 jasiu 01/27/2021 18:25
Sprawy studenckie SolidWorks Simulation - podnoszenie zbiornika 3 BE-FEA 11/24/2020 14:33
Teoria MES Kwantowy MES 1 BE-FEA 11/13/2020 14:32
Jestem kompletnie zielony DEFORM 0 CwaniakzPKSU 11/05/2020 08:46
Out of range value for column 'thread_views' at row 1
Zobacz Temat
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne | SANDBOX | Jestem kompletnie zielony
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/19/2012 01:29
Witam serdecznie~!
Nie ejstem pewien czy pisze w odpowiednim dziale za co przepraszam ale problem mam naglący i mam nadzieje że administrator będzie wyrozumiały.

Otóż zadanie przed jakim stanąłem to modelowanie drgań własnych łopaty WN przy różnych prędkościach kątowych.

Poszczególne elementy łopaty stworzyłem w programie catia V5 jak bryły po czym złożyłem je w assmeby. Nie wiedzieć czemu abaqus nie łyka żadnego z formatów oferowanego przez Catie, Są jakieś plug-iny do cati umożliwiające prze konwertowanie ale jak to w życiu bywa czas mnie goni więc zywczajnie zaimportuje party i złoże je w abaqusie.


Tak to ma wyglądać w przekroju




Jak to w życiu bywa problemów jest co niemiara a czasu mało...
Dlatego liczę na was drodzy forumowicze.

Od czego by zacząć... problemem jest już sama kwestia materiału a dokładnie jak sprecyzować w Abaqusie takie materiały jak:
NOMEX (Honeycomb ) i
FOAM

Powłoka jak i dźwigar wykonane sa z kompozytu wiec próbowałem stworzyć taki materiał zdefiniowałem zarówno gestość jak i elastic -type lamina (dla jasności gdy używam mm to gęstość w t/cm^3 a moduły w MPa?)
Gdy przechodzę do composite lyaoup i definiuje wszystkie niezbędne dane, program żąda ode mnie wskazania systemu koordynacji czyli jak mniemam układu odniesienia, i tu już nie za bardzo wiem co zrobić..


Gdy robiłem w celach ćwiczeniowych drgania własne płyty (continuum shell) problemów nie miałem, za to w tej chwili mam ich multum, dlatego proszę o wyrozumiałość no i oczywiście o pomoc.
Edytowane przez piotr dnia 05/19/2012 12:42
Autor RE: drgania płata lotniczego
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 05/19/2012 11:57
Co do materiałów to się nie wypowiem (zostawie to bardzoej doswiadczonym w tem temacie), ale na obrazku z zakładaniem layup abaqus wręcz prosi cię o podanie układu współrzędnych względem których będzie układał twoje warstwy. Masz tam napisane:

Layup orientation
definition: coordinate system
(None) select create <------- i tu musi sie znaleźć odpowiedni uklad wspolrzednych, opcja selekt pozwala na wybór takowego, opcja create na stworzenie nowego.


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/19/2012 20:34
Jak najbardziej masz słusznośc z tym ukłądem odniesienia, lecz u mnei problem nie leżał w zrozumieniu natury problemu lecz programu, a mianowicie: po kliknieciu w select pokazywały mi sie dwa przyciski :use global CSYS lub Global Csys list. Klikniecie w use global CSYS niczym nie skutkowało, stworzenie nowych układów współrzędnych również niczym nie skutkowało a to dlatego iż nie byłem w stanie ich wskazać ( rozwiązaniem problemu było powiększenie oznaczeń w opcjach)
Powiedzcie mi czy stworznie materiału- lamina i utworzenie composite layoups poczym podświetlenie modelu na jasno zielony swiadczy o przypisaniu materiału i warstw do elementu?
Pytam gdyż pod ikoną create sections również znajjduje sie opcja composite - solid... ale pójście tą droga podświetla mi element na żółto... na etapie na jakim ise znajduję nie jestem w stanie stwierdzić która z czynności podanych przezemnie jest zbędna chodź wydawało by się ze samo stworzenie materiału i utworzenie composite layoup było by wystarczające.
A wracając do jednostek czy gdy używam mm to moduły podaje w MPa a gęstość w T/cm^3 i dalej prędkość obrotową w rad/sec
czy moze mm,GPa, kg/m^3 i rad/sec
Pytam gdyż na końcu chcę otrzymać Hz.
Wyników niestety nie będę miał z czym porównać wiec będę musiał im zaufać.
Autor RE: drgania płata lotniczego
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 05/19/2012 20:59
Jak w module properties podswietla ci model na zielono to jest OK i wszyskie niezbedne info o materialach juz ma.

Co do jednostek, to przynajmniej w wydymale ja stosuje dla dlugosci w mm jednostke gestosci jako t/mm^3 i dla stali to wychodzi mniej wiecej 7.852 e-9, do tego cisnienia w N/mm^2, czyli MPa, a siła.. w N. Dgraniami sie nie zajmuje, byc moze bedziesz musial jakos zmodyfikowac swoj uklad, albo uzyć podstawowego ukladu Si co powinno byc najprostsze. Ale są tu sprytniejsi odemnie, moze podpowiedza, daj im tylko troche czasu.


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/19/2012 21:26
dziękuje ci serdecznie za podpowiedź , przydała się ogromnie. dzisiaj postaram się stworzyć wszystkie materiały chodź w dalszym ciągu mam problemy z tym nomexem.
Ggdyby komuś się nudziło prosił bym o rzuceniem okiem poniżej podaje link do odnośnika związanego z materiałem gdyby ktoś przypadkiem nie wiedział co to jest NOMEX

[url] http://www.hexcel.com/Resources/DataSheets/Brochure-Data-Sheets/Honeycomb_Attributes_and_Properties.pdf [/url]

Z danych jakie oferuje ten materiał mamy tak naprzykłąd dla klasyka lotniczego A1 :
gestoś=64kg/m^3
E1=0.001GPA G12=0.0001GPA
E2=0.001GPA G23=0.021
E3=0.14GPA G13=0.035GPA
V12=V23=V13=0

Odnośnie wypełniacza-pianki z danych mamy

[url] http://www.matweb.com/search/DataSheet.aspx?MatGUID=cf48e48366a8427baaf26fc130e59e5b&ckck=1 [/url]

I podobnie jak wyżej nie wiem co z tego wyrzeźbię...
Autor RE: drgania płata lotniczego
Leonardo
Użytkownik

Postów: 90
Data rejestracji: 22.02.11
Dodane dnia 05/20/2012 14:26
Wypada jeszcze rozważyć nastepujące kwestie:
1. jak ten płat będzie wykonany, tj. jaka metoda zespolenia poszczególnych partów będzie zastosowana w gotowym wyrobie, jeśli wszystkie części będa sklejone ze sobą oraz płaszczem zewnętrznym to sprawa jest prosta, wystarczy standardowa analiza modalna, problem pojawia się gdy pewne party byłyby składane "na kontakt" bo wtedy analiza modalna wymaga modyfikacji krokowej macierzy sztywności, nie wiem jak w abaqusie ale np w nastranie konieczne jest zadekretowanie fikcyjnych subcase-ów w takiej analizie, w abaqusie też tak trzeba czy program tworzy je automatycznie?
2. Co do parametrów materiałowych może trzeba by jeszcze poszukać w literaturze na temat stosownych wartości przy analizie dynamicznej. Dla stali czy aluminium problem jest pomijalny, ale dla kompozytów, betonów i innych materiałów o nieliniowej charakterystyce może być istotny. Przy projektowaniu kominów żelbetowych do obliczania nośności i odkształceń stosowało się nominalne wartości współczynnika sprężystości betonu ale do określenia częstości drgań własnych zalecano powiększenie jego wartości o 30%. Pytanie co z takim materialem jak honeycomb? Sporo prac na temat różnych analiz compozytów znajdziesz w ogólnodostępnej bazie NASA i NACA.
Autor RE: drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/20/2012 22:20
Skrzydła i inne tego typu kompozytowe elementy lotnicze wykonywane są w specjalnych formach i przy użyciu specjalnych materiałów wszystko bardzo dokładnie połączone w sposób trwały. Natomiast kompozytowe(oczywiście nie z samego kompozytu) elementy jak powyżej , tj. Łopaty wirnika nośnego, są utwardzane w autoklawach. Więc nie ma potrzeby w naszych rozważaniach zajmować się zagadnieniami tak skomplikowanymi jak modyfikacja macierzy sztywności.
Co do pkt.2 muszę trochę poszperać
Autor RE: drgania płata lotniczego
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 05/21/2012 10:59
Co do jednostek: Niuton z milimetrem się kłóci! Popatrzcie: do równań wchodzi siła bezwładności: od przyspieszeń, które wyliczycie w mm/s^2 jeżeli pomnożymy ja przez masę np kg to nie otrzymujemy Niutonów! Więc obciążenia też nie mogłyby byc w Niutonach tylko w kg* mm/s^2.
W dynamice lepiej stosować SI.
Autor RE: drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/21/2012 11:28
Jestem świadomy tego iż stosowanie SI to najbezpieczniejszy sposób pozwalając uniknąć dalszych problemów przy ustalaniu jednostek.
Lecz stworzony przeze mnie model był wykonany w CATI w [mm], nawet gdybym wykonał go w [m], to tego co wyczytałem w opcjach podczas importowania PARTA, Abaqus konwertuje to na [mm].
Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.

Co do problemu z materiałami.
Przed chwilą otrzymałem e-mail od zaprzyjaźnionego dr.X i tu pozwolę sobie zacytować treść tej wiadomości, celem naświetlenia sprawy dla potencjalnych użytkowników chcących skorzystać z takiego typu materiałów:
"Nomex modelujemy jako materiał ortotropowy: elastic z opcją engeenering constants. Przyjmując moduły Younga = 1MPa na kierunkach prostopadłych do plastra oraz przyjmując wszystkie liczby Poissona = 0.
Piankę można w przybliżeniu zamodelować jako materiał sprężysty izotropowy r11; jak metal, ewentualnie poszukać materiału typu Foam r11; jest w Abaqusie. Ja modelowałem przy użyciu pierwszej wersji."

Mogę tylko dodać iż są to pewne informacje, gdyż dr.X Jest specjalistą od Abaqusa i modelowania kompozytów.
Autor RE: drgania płata lotniczego
Leonardo
Użytkownik

Postów: 90
Data rejestracji: 22.02.11
Dodane dnia 05/21/2012 18:16
Poprawny układ jednostek to: wymiar[mm],siła[N],naprężenie [MPa=N/mm2], przyspieszenie [mm/s2], gęstość[t/mm3].
Ponieważ masa określona z objętości [mm3] wyraża się w [t] więc siła będzie t*mm/s2=1000kg*mm/s2=kg*m/s2=N i wszystko jest OK.
Autor RE: drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/21/2012 18:44
Dziękuję Ci serdecznie Leonardo!
Miałem okazję dzisiaj porozmawiać przez kilka godzin z człowiekiem ogarniętym w kompozytach więc pracę o ile poradzę sobie z warunkami brzegowymi powinienem skończyć do rana. Prosił bym o bieżące monitorowanie tego tematu w razie jakichkolwiek pytań z mojej strony tudzież zapoznania się z wynikami przez potencjalnych zainteresowanych.
Autor RE: drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/21/2012 23:12
Meszowanie rozpoczęte... Panowie co myślicie?
[img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
Autor RE: drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/21/2012 23:48
chciałem lekko dopieścić więc pociąłem element... teraz nie chce wcale meszować....
Autor RE: drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/22/2012 01:48
Meszowanie zakończone, chciałbym aby ktoś rzucił okiem na efekty i udzielił odpowiedzi na pytania, nie potrzebnie umieszczałem text na zdjęciach no ale cóż... (trzeba się wspomóc ctrl + scroll)

http://oi48.tinypic.com/23vdmvm.jpg

Autor RE: drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/22/2012 20:09
Jeżeli w trakcie meszowania pociąłem bryłę przy użyciu partition cell to przy nadawaniu więzów muszę sklejać do siebie nowo powstałe części? Czyt tylko te główne przedstawione na pierwszym zdjęciu w tym temacie?
Pytanie nr 2
Powłoka ma dosyć dużą powierzchnię, jeżeli zechce ją połączyć powierzchnią wewnętrzną z pozostałymi elementami już połączonymi będę musiał tworzyć więzy z każdym z tych elementów czy wystarczy gdy zrobię to dla jednego?
Autor RE: drgania płata lotniczego
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 05/24/2012 07:47
Hej, przy partition on dalej widzi to jako jedna bryle, wiec nic tam nie musisz robic.

Drugiego pytania nie bardzo rozumiem, obrazek poprosze...


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/24/2012 23:40
Ten problem już rozwiązałem, za to powstał nowy... Otóż, dźwigar ma być wykonany ze struktury przekładkowej stali i kompozytu
(dane kompozytu :
sztywność 5.1 GPa,
wsp. Poissona 0.4,
gęstość około 1,5 g/cm^3 niestety mam do niego tylko tyle danych i więcej nie wyrzeźbię, z tych przyczyn przy tworzeniu materiałów musiałem założyć iż jest to materiał izotropowy a nie laminat, myślę że będzie to miało poważne następstwa w wiarygodności moich wyników ale nic na to nie mogę poradzić).
Powiedzcie mi proszę czy strukturę przekładkową wykonujemy w abaqusie tak jak kompozyt czyli poprzez composite layoup?

Autor RE: drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/25/2012 16:09
Panowie. jest kolejny problem , co prawda spodziewałem się tego no ale...
Jakieś sugestie co do przypisania kompozytu do bryły? "
*elastic,type=lamina may not be used with *solid section,composite"
Autor RE: drgania płata lotniczego
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 05/26/2012 13:04
To tu przewija się nieustannie: meshowanie powłok. Nie najlepszym pomysłem jest używanie w tym celu brył. Popatrz na siatkę (abstrahując od innych poważnych problemów) siatka w której stosunek najdłuższego boku do najkrótszego przekracza 5 (a nawet na dobrą sprawę 4) generuje duże błędy dlatego najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie elementów powłokowo-płytowych.
Co do Twoich rysunków mam jeszcze taką uwagę piszesz, że powłoka została pomeshowana co dodatkowo komplikuje sprawę bo moim zdaniem całą konstrukcję powinno dać się pomeshować HEX'ami.
Autor RE: drgania płata lotniczego
demoskinos
Użytkownik

Postów: 38
Miejscowość: LBL City
Data rejestracji: 26.03.11
Dodane dnia 05/26/2012 18:22
Nie wygląda to zbyt ciekawie.. Używanie bryły było łatwe gdyż z raz zamodelowanej łopaty wystarczyło wykrzesać poszczególne elementy składowe (pociąć). Niestety na wymiar nie mam wpływu 1150x71x14.. W powierzchniówce nie działałem do tej pory zbyt wiele.... ale myślę że JAKOŚ dam radę, muszę..
Czas na pytanie od początkującego...
Z tego co mi wiadomo, modelowanie powierzchniowe to tworzenie "wydmuszek", jeżeli taki zestaw wydmuszek załaduje z cati (z generative shape design o ile dobrze pamiętam) do ABAQUSA i będę chciał policzyć drgania własne do których niezbędna jest masa to czy w przypadku nadania gęstości elementowi, mój element powierzchniowy dajmy na to zwykły sześcian jest traktowany, jako element pełny (jak "bryła")a więc jego V*ro=m czy jako 6 płaszczyzn..
Jest to niezwykle istotne pytanie na początek mojej batalii....
Wiem że pytanie może wydać się śmieszne i nie przeznaczone na to forum ale zostało mi 14 dni i jak widze PRACY OD ZAJ*********
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Reklama
Najtańszy sklep z dobrymi oponami

Szukaj
Google
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Jakiego używasz programu MES

Nastran (wszelkiej maści)

Ansys

Abaqus

Cosmos/M

Comsol

Algor

MARC

Inny

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Reklama
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Bulix
26.01.2022
Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.

damian14100
25.01.2022
Witam, Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?

BE-FEA
31.03.2021
Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.

daniel8894
31.03.2021
Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d

BE-FEA
09.03.2021
Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.

kinia22
09.03.2021
witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!

BE-FEA
02.04.2020
Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread

BE-FEA
02.04.2020
Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.

KrzywaOHIO
30.03.2020
Jak dodać nowy wątek na forum?

Konrad96
02.12.2019
Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc

Archiwum
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Urodziny:

Copyright Piotr© 2007- - 2024
Powered by Peter-Fusion © 2009 - Modified Aztec Theme