MES,CAD,CAE,FEA
News Search:
StartGaleriaForumDownloadArtykułyNewsyLinkiZasoby wiedzyKontaktZasady Stosujemy pliki cookies więcej...03/29/2024 15:39:07
Reklama
Nawigacja
Galeria
Forum
Download
Artykuły
FAQ
Linki
Zasoby wiedzy
Kontakt
Szukaj
Losowa Fotka
Naprężenia w modelu 2 top
Naprężenia w modelu 2 top
Naprężenia w płytach
Użytkownicy Online
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne
WITAMY:
adrian24024
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1400

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 1
Użytkownicy: 1398

Użytkownicy Online:

piotr12 tygodni
ndv34 tygodni
damian1410045 tygodni
BE-FEA47 tygodni
adrian2402451 tygodni

Gości Online: 22

Twoje IP to: 54.198.200.128

Kategorie Forum 53
Wątki na Forum 1268
Posty na Forum 5665
Komentarzy 83
Newsy 142
Artykuły 10
Ściągniętych plików 62
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 13
Postów w Shoutbox 413
Przykłady
warunki brzegowe 1

warunki brzegowe 1

Naprężenia w płytach
Model porównawczy 3

Model porównawczy 3

Problem Oli
Klina klinem?

Klina klinem?

Fajne gify
Model - widok ogólny

Model - widok ogólny

Kompostownik
Obciążenia

Obciążenia

Obliczenia trawersy
Partnerzy

Strony wspierającej nas firmy:
Leasing,faktoring, kredyt gdy szukasz gotówki.
Opony to tanie opony letnie oraz katalog
zawierający firmy transportowe
Strony naszych przyjaciół:

Darmowe arkusz Excela
Strony sponsorów:
Zawsze się znajdzie forum transportowe na giełdzie ładunków/ na stronie giełdy ładunków
ciekawe i miłe sercu rzeczy to: fajne fotki dzieci na stronie mojebaby.pl lub też warte obejrzenia zwierzęta domowe ze strony mojzwierz.pl
-->../lll
Ostatnie Komentarze
marek_ac dnia 11.01.2017 08:14

Demo download (nowy link): (poprawiono patrz: Linki-> Przyjaciele -> Vanadis)

Zobacz Komentarze Artykułów
marek_ac dnia 21.04.2015 05:53

... mała poprawka: double wprowadzono w wersji 1.3
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 20.04.2015 18:59

Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 14.04.2015 00:51

Witam,

Na dysku:

TUTAJ

zamieściłem demo (wersję windowsową) modelu rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

W pliku vanadis.txt zawarty jest krótki opis modelu.

Marek
Zobacz Komentarze Artykułów
steleri dnia 17.03.2015 21:54

Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznie
Zobacz Komentarze Newsów

Ostatnie aktywne Tematy rss1 rss2
Forum Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
POMOCNA DŁOń - pomagamy studentom rozwiązywać zadania Analiza statyczna wózka wagonowego 3 BE-FEA 02/28/2022 18:26
Jestem kompletnie zielony ABAQUS PROBLEM 2 Euklides_PL 01/25/2022 20:24
Ogłoszenia i newsy (branża CAE) OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE MES I RYSUNEK TECHNICZNY 0 1pkm 09/24/2021 01:50
Jestem kompletnie zielony ABAQUS BŁĄD 1 BE-FEA 09/15/2021 19:44
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Pomoc projektowa - Ansys fluent 3 BE-FEA 09/15/2021 19:32
Jestem kompletnie zielony ABAQUS - ANALYTICAL RIGID 2 Euklides_PL 08/30/2021 21:20
Jestem kompletnie zielony WSTĘPNE NAPRĘZENIA ŚCISKAJĄCE/SHRINK FIT ABAQUS 1 BE-FEA 06/03/2021 14:14
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Szkolenia komercyjne 3 Adrian28 05/30/2021 11:57
Sprawy studenckie OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI ABAQUS 5 BE-FEA 03/23/2021 23:17
Sprawy studenckie comsol heat transfer in porous media 1 BE-FEA 03/09/2021 17:55
Sprawy studenckie ABAQUS-WARUNKI BRZEGOWE 1 BE-FEA 02/15/2021 00:01
Sprawy studenckie Potrzebna pomoc - Femap 2 jasiu 01/27/2021 18:25
Sprawy studenckie SolidWorks Simulation - podnoszenie zbiornika 3 BE-FEA 11/24/2020 14:33
Teoria MES Kwantowy MES 1 BE-FEA 11/13/2020 14:32
Jestem kompletnie zielony DEFORM 0 CwaniakzPKSU 11/05/2020 08:46
Zobacz Temat
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne | SANDBOX | Jestem kompletnie zielony
Autor Zamiana modelu bryłowego na płytowy
filip1231992
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 18.12.14
Dodane dnia 12/18/2014 18:07
Witam, mam pewien problem jak w temacie. A mianowicie w ramach projektu inżynierskiego mam za zadanie analizę belki suportowej zarówno jako model bryłowy jak i płytowy, i tutaj pojawia się problem. Model bryłowy otrzymałem od prowadzącego jednak model płytowy musze utworzyć właśnie z modelu bryłowego. Przeglądnąłem literaturę i fora na ten temat i w teorii mniej więcej wiem o co chodzi, jednak nie mam zielonego pojęcia jak to przenieść w praktyce do ANSYSa. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 12/18/2014 21:24
Model belki suportowej... to chyba raczej model tarczowy a nie płytowy... no ale może się mylę- nie wiem jak to wygląda.
Przede wszystkim nie znam ANSYSA, ale może mimo tego pomogę
Generalnie większość systemów pre-procesorowych obsługuje coś co ogólnie kiedyś nazwano "midsurface", a jak to nazywa ANSYS, który stara się jak może nazywać wszystko inaczej , nie wiem. Ogólnie rzecz biorąc, to powierzchnia środkowa, która powinna być odpowiednia dla modelu z płaskich elementów. Problemów jest kilka. Po pierwsze większość (czytaj wszystkie) te systemy sypią się na trochę bardziej skomplikowanych połączeniach, powstały w zautomatyzowany sposób. Po drugie model jest delikatnie mówiąc złożony. Znacznie wygodniej i pewniej jest ciągle zrobić to ręcznie czyli narysować model od nowa.( Chyba, że model podstawowy jest stosunkowo prosty). Po kolejne, jeżeli model 3D jest stosunkowo krępy to wynik może być co najmniej niezadowalający.
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
filip1231992
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 18.12.14
Dodane dnia 12/19/2014 11:09
ANSYS posiada opcję midsurface i jest nawet ona tak nazwana jednak nie do końca wiem, które powierzchnie powinien przekształcić, jak będę miał możliwość to postaram się wrzucić screena tej belki, pewnie to coś więcej pomoże.
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
kojot
Użytkownik

Postów: 50
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 24.04.10
Dodane dnia 12/19/2014 16:06
JEśli pracujesz w Workbenchu, a nie klasycznym interfacie to masz dwa różne środowiska do geometrii. Design Modeler lub Space Claim w zależności na co masz licencje (chyba ze nie masz to nie masz zadnego). Oba maja możliwość wyciagniecia midsurface z bryly, (a SC nawet belki z bryly zadajac jej odpowiedni przekroj).
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
filip1231992
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 18.12.14
Dodane dnia 12/19/2014 18:27
pracuje w workbenchu w design modeler


Edytowane przez piotr dnia 12/19/2014 19:46
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
jasiu
Użytkownik

Postów: 87
Data rejestracji: 23.07.07
Dodane dnia 12/20/2014 21:44
Midsurface jak sama nazwa wskazuje to powierzchnia środkowa BRYŁY!
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
filip1231992
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 18.12.14
Dodane dnia 12/21/2014 11:05
no tak, więc rozumiem że muszę podzielić tą belkę która jest jedną bryłą na kilka mniejszych elementów(płyt) i następnie wykonać na nich operacje midsurface?
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 12/21/2014 11:40
Jeżeli to jest jedna bryła metalu a nie skrzynka, to to wcale a wcale nie jest płyta. Co najwyżej można to potraktować jak tarczę i wtedy ów midsurface będzie w płaszczyźnie pionowej prostopadłej do otworów.
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
filip1231992
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 18.12.14
Dodane dnia 12/21/2014 17:00
To jest jedna bryła, tylko usunąłem płaszczyznę z boku, żeby przekrój był widoczny
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
salvatore13
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 25.12.14
Dodane dnia 12/25/2014 13:16
Witam, podłącze się pod temat, bo też potrzebuję porady. Zrobiłem model trójwymiarowy na podstawie, którego robię model powierzchniowy do obliczeń MES i o ile dla takich elementów jak pręty, płyty belki ceowe to odwzorowanie jest dla mnie jasne - czyli używam funkcji midsurface i nadaję siatce odpowiedni parametr grubości, o tyle są pewne elementy i połączenia tych elementów z resztą modelu sprawia mi problem. Szukam jakiejś literatury, która opisuje podstawy reprezentacji brył poprzez powierzchnie w kontekście obliczeń MES. Macie pomysł gdzie znajdę takie informacje? Chyba, że takie trudne elementy pozostawia się jako bryłowe?
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 12/26/2014 11:55
Nie spotkałem się nigdy z tego typu literaturą. W większości książki skupiają się na teoretycznej stronie MES. Problemy praktyczne omawiając bardzo ogólnie. Napisz jakie konkretnie masz problemy (może po jednym dobrze?) jeżeli będę wstanie pomóc, z pewnością to zrobię.
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
salvatore13
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 25.12.14
Dodane dnia 12/26/2014 21:38
https://drive.google.com/folderview?id=0B70Lls2vc60QRGhlZzBxc1lFSWs&usp=sharing

Dzięki! Postaram się wytłumaczyć mój problem. A więc do elementu na rysunku będzie przyłożona siła w osi, która została oznaczona czerwoną linią. Wydaje mi się, że takie odwzorowanie elementu jak widać na pozostałych screenach oddaje jego cechy geometryczne. Tylko że po symulacji, na łączeniu z ramą, wychodzą kosmiczne naprężenia rzędu 6000 MPa przy niewielkim obciążeniu (12000N) gdzie połączenie ma wymiary 100 x 50 mm i nie wiem czy jest to wina źle zamodelowanego połączenia siatek ramy i tego elementu czy może w inny sposób powinienem odwzorować kształt elementu za pomocą płaszczyzn. Na ostatnim zdjęciu widać, że elementy są ze soba połączone tylko na krawędzi. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie połączenia spawane, w dużym uproszczeniu, pomijam i traktuję jako jedną bryłę, widocznie to jedno wymaga jednak przyłożenia większej uwagi. Pozdrawiam, Maciek :)

Jest to element złożenia w projekcie wózka paletowego do pracy inżynierskiej w programie NX 8.
Edytowane przez salvatore13 dnia 12/26/2014 22:38
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 12/26/2014 22:32
Błąd polega na zbyt zgrubnym odwzorowaniu twojego "języczka" Na fotce modelu widać, że jest to (chyba)konstrukcja blachownicowa a nie wygięta blacha. Musisz dokładniej oddać podział. Jeżeli się mylę i języczek jest grubym językiem, masz kilka opcji z jednego kawałka stali to masz kilka opcji. Np możesz wyprowadzić twój język bezpośrednio z poziomu blachownicy ramy czepiając go do reszty ramy w miejscu gdzie są spawy. Inną opcja jest zrobienie tego samego z przesunięciem do rzeczywistego położenia płaszczyzny środkowej języka i połączeniu go z ramą za pomocą: albo blachy o tej samej grubości co język, leżącej na spawanym obwodzie, albo połączyć go - węzeł do węzła- za pomocą elementów sztywnych typu rigid/ rbar. Wybór proponowanej metody zależy od tego gdzie chcesz znać odpowiedź układu.
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
salvatore13
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 25.12.14
Dodane dnia 12/26/2014 22:58
Tak, to jest jeden kawałek materiału. Czyli z tego co rozumiem w rozwiązaniu drugim proponujesz uproszczenie kształtu do pojedynczej płaszczyzny w taki sposób jak na dodanych zdjęciach (są w folderze z poprzedniego postu)? Bo co do pierwszego to jeżeli w taki sposób wyprowadzę ścianki tej bryły - w miejscach spoin - to jakie nadać im grubości? I jak odwzorować kształt bryły w tym wypadku? Chyba, że źle zrozumiałem.

P.S.
Ostatnie zdjęcia prezentują jeszcze jeden z pomysłów jaki mi podpowiada intuicja, ale w zasadzie to chyba w ogóle nie rozwiązuje problemu.
Edytowane przez salvatore13 dnia 12/26/2014 23:11
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 12/27/2014 11:23
Grubość "języka" jest doprawdy wtórna, naprężenia istotne powstaną w ściankach ramy, oczywiście możesz regulować grubość we wszystkich proponowanych modelach, ale ten Twój ostatni pomysł jest taki sobie (jak dobierzesz grubość "na zgięciu"?) Pytanie przecież brzmi: co stanie się z ramą- język sobie "poradzi", chodzi tylko o to by jak najmniej przekłamać sposób przejęcia obciążenia z języka na ramę. Co do odpowiedzi na Twoje pytania to grubość języka stosujesz taką jaka jest w danym odcinku (traktujesz cały język jak kawałek blachy płaskiej o zmiennej grubości BEZ zgięć), nie ma co się bawić w wyrównywanie położenia płaszczyzny środkowej bo zmiana wartości naprężeń będzie dotyczyła tylko języka, który z pewnością wytrzyma.

Ale zaciekawiło mnie jeszcze co w Twoim modelu stało się z okrągłą poprzeczką, dlaczego zniknęła i po co takie zagęszczenie podziału w obszarach, gdzie poprzeczka wchodzi do ramy?
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
salvatore13
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 25.12.14
Dodane dnia 12/27/2014 13:13
Już rozumiem, więc faktycznie skupię się na przeniesieniu naprężeń do ramy zamiast próbować dokładnie odwzorować cechy geometryczne tego języka. :) Ta poprzeczka będzie jedną z podpór dla wideł wózka, i ona akurat przyjmie głównie pionowe obciążenie, jest to pełny materiał, więc myślałem, że najłatwiej jest go odwzorować za pomocą elementu 1D - CBEAM o przekroju kołowym. A te zagęszczenie o które pytasz (chyba o to chodzi) to połączenie osi z krawędzią otworów elementami rigid. Niektóre zespoły elementów chcę policzyć w złożeniu więc nie chcę sobie komplikować łączenia siatek oddzielnych plików fem, więc takie rozwiązanie wydawało mi się całkiem rozsądne. Zaraz postaram się zamieścić fotkę.
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
salvatore13
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 25.12.14
Dodane dnia 12/27/2014 15:23
Zamieściłem kilka fotek ze wstępnej symulacji, chciałem sprawdzić czy nie ma żadnych błędów, i już wygląda to znacznie lepiej, naprężenia spadły do rozsądnych wartości, ale nurtuje mnie jeszcze rozmieszczenie elementów typu rigid pomiędzy siatką języka a siątką ramy - coś takiego (trójkąty) powoduje chyba całkowite usztywnienie tych płaszczyzn do których są pozaczepiane końce elementów rigid, prawda?
Autor RE: Zamiana modelu bryłowego na płytowy
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 12/27/2014 16:01
Strasznie to pokomplikowałeś... Nie wnikając w to dokładnie z pewnością błędne masz połączenie języka z ramą. Może ono mieć miejsce tylko w miejscach spawu- czyli jak sądzę na krawędziach, a nie na całej powierzchni (sądzę, że takie połączenie masz teraz). Mówiąc po ludzku wyszły Ci małe naprężenia na górnej krawędzi ramy w miejscu przymocowania języka.
Skocz do Forum:
Reklama
Najtańszy sklep z dobrymi oponami

Szukaj
Google
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Jakiego używasz programu MES

Nastran (wszelkiej maści)

Ansys

Abaqus

Cosmos/M

Comsol

Algor

MARC

Inny

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Reklama
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Bulix
26.01.2022
Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.

damian14100
25.01.2022
Witam, Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?

BE-FEA
31.03.2021
Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.

daniel8894
31.03.2021
Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d

BE-FEA
09.03.2021
Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.

kinia22
09.03.2021
witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!

BE-FEA
02.04.2020
Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread

BE-FEA
02.04.2020
Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.

KrzywaOHIO
30.03.2020
Jak dodać nowy wątek na forum?

Konrad96
02.12.2019
Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc

Archiwum
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Copyright Piotr© 2007- - 2024
Powered by Peter-Fusion © 2009 - Modified Aztec Theme