Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Jestem nowy na tym forum i wypada się przywitać i przedstawić.
Witam więc serdecznie, jestem studentem 4 roku mechaniki i budowy maszyn specjalność aparatura przemysłowa i właśnie pracuję na pracą inżynierską. Niestety od paru miesięcy z mizernym skutkiem i szczerze już nie wiem co mam zrobić z tym. Na to forum trafiłem przypadkiem.
W ramach pracy inżynierskiej muszę przeprowadzić kilka symulacji numerycznych w programie comsol 4.2 z pakietem multiphysics. Jeden z moich przykładów jest taki, że mam zbiornik sześcienny o ścianach 201mm każda. W zbiorniku jest wlana woda, jedna ze ścian (pionowa) ma temperaturę 60stopni Celsjusza, pozostałe zaś mają po 20 stopni Celsjusza i muszę uzyskać odpowiedź na pytania:
- jak będzie wyglądał proces mieszania
-po jakim czasie ciecz przestanie sie mieszać i jaką temperaturę będzie miała w efekcie końcowym
Mój problem jest taki, że gdzieś robię błąd przy wpisywaniu danych do comsola i nie wiem gdzie. W jednym miejscu wyczytałem, że ktoś wstawiał dane jako liczby w zakresie od 0-1, w drugim prawidłowe wartości dla wody np gęstość przy 20stopniach Celsjusza 998 [kg/m3]. Mój promotor nie pomoże mi bo dał temat pracy z wykorzystaniem programu, którego obsługi on nie zna i muszę sam sobie radzić (podczas gdy rówieśnicy mają tak, że promotorzy robią za nich symulacje) i nie potrafię temu zadaniu podołać. Czy jest ktoś tutaj, kto jest w stanie mi pomóc w rozgryzieniu problemów z programem ?
A przejrzałeś chociaż coś takiego:
http://www.comsol.com/shared/downloads/IntroductionToCOMSOLMultiphysics.pdf
czy:
http://soft-hummingbird.com/Menu_Tutorials_Comsol.php?lang=en
Czy zwłaszcza to (pasujące do Twojego tematu):
http://tutorial6.com/c/comsol-tutorial
no i
http://www.che.wsu.edu/~suha/che310/comsol/
Edytowane przez piotr dnia 04/17/2013 12:49
Dzięki serdeczne ten ostatni może mi sie najbardziej przydać, bo wszystkie stacjonarne mi działają a ja potrzebowałem właśnie do mojego przykładu time dependent. Jak coś ruszy to napiszę :)
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.