Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Witam serdecznie,
jestem w trakcie robienia pracy przejściowej i niestety natknąłem się na problem, związany z materiałami ortotropowymi.
Otóż mam wykonać obliczenia wytrzymałościowe dla tylniego steru samolotu. Po stworzeniu geometrii, należy dobrać materiał.Ale jak stworzyć nowy materiał, który jest spoza listy Ansysa? Drugi problem to fakt, iż nie wiem co mam robić nawet jeśli już będę umiał dobrać dany materiał...wiem, że dla kompozytów należy w każdym kierunku rozpatrywać naprężenia wraz z odkształceniami.Jest to hasło, które mało mi mówi co mam czynić w praktyce. A no i nie wiem czy wybrać shell czy solid, ale wydaje mi się, że to drugie.
Czy są może jakieś dostępne materiały, które ułatwiłyby mi zrozumienie powyższych problemów? Znalazłem kilka ćwiczeń np. płytka rozciągana, zbiornik ciśnieniowy, ale to chyba wciąż za mało. Może jest książka podobna do książki o inventorze?Tzn, jest tam mnóstwo przykładów od podstaw.
Nie wiem jakiego typu ma to być tylny ster samolotu ale do tej pory wydawało mi się, że to głównie konstrukcje cienkościenne (nawet jak kompozytowe). A więc wybór, dla mnie przynajmniej, jest oczywisty - shell !!
Niestety nie znam ANSYS'a ale wydaje mi się, że musisz znać własności każdej z warstw kompozytu a to w bibliotece może znajdziesz. Kompozyty zazwyczaj są właśnie tak konstruowane, że wykorzystują własności ortotropowe pojedynczej warstwy by zapewnić maksymalny efekt łączny. Naprężenia musisz oczywiście rozpatrywać dla każdej warstwy bo każda warstwa ma inne własności graniczne.
Edytowane przez piotr dnia 07/28/2010 18:34
Tak to fakt jest to konstrukcja cienkościenna.
Mam jeszcze pytanie apropo tych warstw.Otóż w konstrukcji muszę wykorzystać laminaty. Mam dane zbrojenie=92110 (czy tą wartość wpisuję w Ansysie?) poza tym podane mam E i Ex, G i Gx,, oraz grubość jednej warstwy(0,2 mm)I teraz skoro chcę aby dźwigar miał 4 mm grubości to rozumiem że mam wziąć 20 warstw, po prostu? W Ansysie w materiałach ortotropowych trzeba podać Ex,Ey,Ez a ja mam jak już wspomniałem E i Ex, czy pozostałe dwa E oraz wsp. poissona mogę jakoś wyliczyć. Zastanawiam się skąd mam wziąć te wartości?A poza tym nie widzę, aby gdziekolwiek wpisywało się kąt pochylenia poszczególnych warstw. Czy ktoś może mi wskazać drogę?(będę wdzięczny za schemat postępowania) No i oczywiście wybór shell, skąd mam wiedzieć który jest odpowiedni shell181, shell209 czy jeszcze coś inngo. Czy ja muszę stworzyć zupełnie coś nowego?Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.