Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Piszę pracę dyplomową w której chciałbym przeprowadzić analizę MES wózka wagonu pasażerskiego MD 523. Przeglądam inne podobne prace na ten temat jednak z uwagi na różne konstrukcje nie jestem pewien co do warunków brzegowych, które muszę nałożyć oraz miejsc przyłożenia sił dla poszczególnych wariantów obciążeń.
Czy jest na forum ktoś kto miał styczność z obliczeniami ram wózków wagonowych zgodnie z normą EN 13749 ?
Nie robiłem nigdy analizy wózka wagonu, ale może będę w stanie jakoś pomóc. Przeglądałeś artykuły na ten temat ? Jest tego trochę. Mogę też polecić książkę "Modelowanie analityczne i numeryczne podstawowych części konstrukcji pojazdów szynowych" K. Magnuckiego wydaną w zeszłym roku.
Edytowane przez BE-FEA dnia 02/02/2022 19:55
Generalnie bazuję na różnych materiałach które znalazłem w Internecie oraz na podobnych pracach z tym, że wózki analizowane w tamtych pracach mają trochę inną konstrukcję.
W moim przypadku prowadzenie zestawów kołowych jest taśmowe.
W związku z tym mam problem z określeniem miejsc przyłożenia sił oraz nie wiem jak nadać wiazania
Np. W jednej pracy z tego co wiem robionej w HyperMesh , nie były blokowane wszystkie kierunki.
Kiedy próbowałem nadać takie same warunki w Nastran InCAD wyskakuje mi błąd, a z kolei jeśli zablokuje wszystkie kierunki, z zależności jak to zrobię, wyniki analizy dość znacznie się różnią.
@BE-FEA szukając literatury nie wyszukiwało mi tej książki, pewnie dlatego że jest nowa. Masz może do niej dostęp ? Patrząc na spis treści nie jestem pewien czy będzie tam coś przydatnego dla mnie a jest dość droga :(
Przejrzałem tę książkę i niestety (dla tego przypadku) jest tam głównie teoria belek (w tym cienkościennych), płyt i powłok. Tylko pod koniec można znaleźć kilka luźnych screenów z symulacji elementów wagonu. W kwestii literatury pozostają więc artykuły naukowe, na pewno trochę się tego znajdzie.
Jeśli nadal potrzebujesz pomocy to daj znać na pw i przyjrzę się temu modelowi jak podeślesz screeny ustawień i wyników.
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc