MES,CAD,CAE,FEA
News Search:
StartGaleriaForumDownloadArtykułyNewsyLinkiZasoby wiedzyKontaktZasady Stosujemy pliki cookies więcej...04/19/2024 17:38:10
Reklama
Nawigacja
Galeria
Forum
Download
Artykuły
FAQ
Linki
Zasoby wiedzy
Kontakt
Szukaj
Losowa Fotka
Obciążenia - opis sytuacji
Obciążenia - opis sytuacji
Obliczenia adaptera
Użytkownicy Online
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne
WITAMY:
adrian24024
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1400

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 1
Użytkownicy: 1398

Użytkownicy Online:

piotr15 tygodni
ndv37 tygodni
damian1410048 tygodni
BE-FEA50 tygodni
adrian2402454 tygodni

Gości Online: 16

Twoje IP to: 3.135.183.187

Kategorie Forum 53
Wątki na Forum 1268
Posty na Forum 5665
Komentarzy 83
Newsy 142
Artykuły 10
Ściągniętych plików 62
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 13
Postów w Shoutbox 413
Przykłady
Więzy

Więzy

Obliczenia adaptera
Konstrukcja zastępcza

Konstrukcja zastępcza

Ślizgowy element konstrukcji
model 3

model 3

Model Felgi
Model z siłowym modelem sworznia

Model z siłowym modelem sworznia

Połączenie sworzniowe
Ciekawostki

Ciekawostki

Ząb
Partnerzy

Strony wspierającej nas firmy:
Leasing,faktoring, kredyt gdy szukasz gotówki.
Opony to tanie opony letnie oraz katalog
zawierający firmy transportowe
Strony naszych przyjaciół:

Darmowe arkusz Excela
Strony sponsorów:
Zawsze się znajdzie forum transportowe na giełdzie ładunków/ na stronie giełdy ładunków
ciekawe i miłe sercu rzeczy to: fajne fotki dzieci na stronie mojebaby.pl lub też warte obejrzenia zwierzęta domowe ze strony mojzwierz.pl
-->../lll
Ostatnie Komentarze
marek_ac dnia 11.01.2017 08:14

Demo download (nowy link): (poprawiono patrz: Linki-> Przyjaciele -> Vanadis)

Zobacz Komentarze Artykułów
marek_ac dnia 21.04.2015 05:53

... mała poprawka: double wprowadzono w wersji 1.3
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 20.04.2015 18:59

Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 14.04.2015 00:51

Witam,

Na dysku:

TUTAJ

zamieściłem demo (wersję windowsową) modelu rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

W pliku vanadis.txt zawarty jest krótki opis modelu.

Marek
Zobacz Komentarze Artykułów
steleri dnia 17.03.2015 21:54

Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznie
Zobacz Komentarze Newsów

Ostatnie aktywne Tematy rss1 rss2
Forum Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
POMOCNA DŁOń - pomagamy studentom rozwiązywać zadania Analiza statyczna wózka wagonowego 3 BE-FEA 02/28/2022 18:26
Jestem kompletnie zielony ABAQUS PROBLEM 2 Euklides_PL 01/25/2022 20:24
Ogłoszenia i newsy (branża CAE) OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE MES I RYSUNEK TECHNICZNY 0 1pkm 09/24/2021 01:50
Jestem kompletnie zielony ABAQUS BŁĄD 1 BE-FEA 09/15/2021 19:44
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Pomoc projektowa - Ansys fluent 3 BE-FEA 09/15/2021 19:32
Jestem kompletnie zielony ABAQUS - ANALYTICAL RIGID 2 Euklides_PL 08/30/2021 21:20
Jestem kompletnie zielony WSTĘPNE NAPRĘZENIA ŚCISKAJĄCE/SHRINK FIT ABAQUS 1 BE-FEA 06/03/2021 14:14
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Szkolenia komercyjne 3 Adrian28 05/30/2021 11:57
Sprawy studenckie OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI ABAQUS 5 BE-FEA 03/23/2021 23:17
Sprawy studenckie comsol heat transfer in porous media 1 BE-FEA 03/09/2021 17:55
Sprawy studenckie ABAQUS-WARUNKI BRZEGOWE 1 BE-FEA 02/15/2021 00:01
Sprawy studenckie Potrzebna pomoc - Femap 2 jasiu 01/27/2021 18:25
Sprawy studenckie SolidWorks Simulation - podnoszenie zbiornika 3 BE-FEA 11/24/2020 14:33
Teoria MES Kwantowy MES 1 BE-FEA 11/13/2020 14:32
Jestem kompletnie zielony DEFORM 0 CwaniakzPKSU 11/05/2020 08:46
Out of range value for column 'thread_views' at row 1
Zobacz Temat
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne | Oprogramowanie CAE | Sprawy Abaqusa
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor modelowanie rury z laminatu
marzar
Użytkownik

Postów: 9
Data rejestracji: 07.07.10
Dodane dnia 07/07/2010 14:12
Witam, jak w temacie - mam za zadanie zamodelować kanał spalin wykonany z laminatu. Nie bardzo wiem, jak wykonać model geometryczny takiego tworzywa.

pozdrawiam,
Marcin
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
dyku
Użytkownik

Postów: 124
Miejscowość: 3CITY
Data rejestracji: 13.05.08
Dodane dnia 07/07/2010 14:27
Wszystko zalezy jaki model chcesz zbudowac i do czego.

Kanal spalin-TERMIKA?

Model powlokowy-musisz wpisac charakterystyki materialowe ktore zaleza od kompozytu jaki chcesz zamodelowac.
Podajesz odpowiednie dane wytrzymalosciowe zwiazane z warstwami lub samodzielnie wyliczasz stale matrialowe zastepcze i wprowadzasz do programu.

pozdr,
Edytowane przez dyku dnia 07/07/2010 14:28
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 07/07/2010 17:16
Model geometryczny, tak jak słusznie zauważył Dyku zależy od wyboru sposobu modelowania. Polecam model powłokowo-płytowy, w którym model geometryczny wykonujesz tak jak gdyby miałbyś do czynienia z materiałem pełnym jednorodnym, a strukturę wewnętrzną podajesz we własnościach elementu warstwa po warstwie.
W przypadku modelu 3D warstwy sprawa jest jak się okazuje trudniejsza!! Ponieważ niektóre warstwy laminatu trudno oddać w postaci własności materiałowych przypisanych do elementu bryłowego. Ale oczywiście nie jest to niemożliwe.
Zwracam tylko uwagę, że w większości laminatów występują warstwy niejednorodne najczęściej o własnościach ortotropowych albo i bardziej fikuśnych i jest to istotne!! Nie wolno tego pomijać!
Utrudniona jest również analiza wyników ( ponieważ trzeba analizować w zasadzie warstwa po warstwie.
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
marzar
Użytkownik

Postów: 9
Data rejestracji: 07.07.10
Dodane dnia 07/12/2010 11:14
Zabrałem się za to w abaqusie. Póki co nie mam w planach modelowanie przepływu gazów. Chcę stworzyć model, który pozwoli mi na obliczenia wytrzymałościowe - przemieszczenia, naprężenia, odkształcenia. Nigdy wcześniej nie modelowałem laminatu.
Planowałem stworzyć geometrię pierścienia wzmacniającego wraz fragmentem rury a następnie poprzez obrót uzyskać wycinek kanału spali.
geometria wygląda następująco
]

teraz pytanie - czy modelując taki przekrój muszę zadawać jakiś kontakt pomiędzy warstwami laminatu ?
po stworzeniu modelu (3D, deformable, solid) tworzę materiał laminatu - wprowadzam, wszelkie dane i zaznaczam odpowiednie części modelu który stworzyłem i przypisuje im wprowadzone dane dla laminatów.

dobrą drogą chce iść?
Edytowane przez piotr dnia 07/13/2010 08:06
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
dyku
Użytkownik

Postów: 124
Miejscowość: 3CITY
Data rejestracji: 13.05.08
Dodane dnia 07/13/2010 07:57
Z tego co sie orietuje to w Abaqusie nie musisz zadawac kontaktu w tego typu modelu. Wystarczy zamodelowac to jako zlozenie.

pozdr,
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 07/13/2010 08:00
Witam,

Po pierwsze zastanow sie czy potrzebujesz solida... laminaty jednak sa zazwyczaj calkiem cienkie i mozel shellowy wystarcza, tak ja to proponowali juz koledzy powyzej.
Po drugie, jak bedziesz zadawal material (composite) to czy bedziesz robic shella czy solida, abaqus wyswietli podobne okienko, w ktore wprowadzisz material i orientacje poszczegolnych warstw. Zadnego kontaktu pomiedzy nimi nie prowadzasz. Chyba, ze chcesz to zobicw taki sposob, ze modelujesz kazda warste osobno, a pozniej to wszystko "kleisz" ze soba, uwzgledniajac "wszystkio" co sie dzieje pomiedzy nimi... Pytanie jest jakie resultaty chcesz uzyskac z modelu?

Moim skromnym zdaniem, jak laminat to tylko shell, chyba ze bawisz sie panelami wypelnionymi jakims materialem na rdzen, to wtedy warto pomyslec nad kompozycja solid-shell lub tylko solid.

pozdr
Tomek


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
marzar
Użytkownik

Postów: 9
Data rejestracji: 07.07.10
Dodane dnia 07/13/2010 10:05
Dzięki za odpowiedzi,
no są cienkie, ale tutaj mamy do czynienia ze średnicą rury 8m oraz długością 80m. Dlatego też grubości będą większe (może nie na tyle, aby robić solid). W każdym razie jeśli bym modelował płytkę prostokątną jako shell to wtedy we właściwościach materiałów - laminat mogę wprowadzić ilość powłok i jej grubości - co w efekcie spowoduje ze program podzieli moją płytę na warstwy laminatu (dobrze rozumiem?) i uzyskam coś takiego: (jak pokazane na rysunku warstwy)



Natomiast moje warstwy laminatu nie są w postaci równoległych płaszczysz, tak jak na powyższym rysunku, dlatego myślałem o zrobieniu właśnie takiej geometrii a następnie złożeniu tego i nadaniu dla poszczególnej części złożenia odpowiednich własności materiału. Kiedy próbowałem coś takiego zrobić to mogłem zaznaczyć cały model i dla niego stworzyć 1 materiał jako laminat, ale zaznaczać poszczególne części i nadawać im różne własności - czyli tworzyć warstwy laminatu - dlatego tutaj powstało moje pytanie o kontakt tych warstw (ale już jest to wyjaśnione)

i jeszcze pytanie odnoście zestawu danych materiałowych - dla warstw mam ciężar własny, moduł Younga, dopuszczalne odkształcenia, wytrzymałość na rozciąganie w kierunku obwodowym i osiowym, wytrzymałość doraźna na ściskanie, wytrzymałość doraźna na zginanie w kierunku obwodowym i kierunku osiowym i współczynnik rozszerzalności cieplnej.

brak mi tutaj drugiego modułu Younga, modułu Kirchoffa. Czy Ktoś z Was Koledzy ma jakiś zestaw danych - chciałbym stworzyć sobie taką płytkę prostokątną z laminatu albo jakiś kawałek rury - przeliczyć to od A do Z na prostym modelu i zobaczyć jak to wyjdzie. Bo póki co to czytam, czytam i rozwiewam wątpliwości
Edytowane przez marzar dnia 07/13/2010 10:13
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
dyku
Użytkownik

Postów: 124
Miejscowość: 3CITY
Data rejestracji: 13.05.08
Dodane dnia 07/13/2010 12:55
Jezeli nie masz wszystkich orientacji warstw rownoleglych to musisz podac kat odchylenia od kierunku glownego w stopniach. W skrajnym przypadku sam bedziesz musial przeliczyc wytrzymalosc w kierunku posrednim do glownego.

z czego robisz rure?
Jaki material jest Ci potrzebny?
Pytales wojka GOOGLE, on wie wszystko

pozdr,
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 07/13/2010 17:22
Jaki to laminat? Możecie mi napisać jak w CAE ustawia się opcję laminatu ? Nie znam Abaqus/CAE, ale będę miał możliwość pracy w nim (być może).

[b]dyku napisał/a/b]
Pytales wojka GOOGLE, on wie wszystko


Jeśli chodzi o wujka Google to nie jestem tak optymistycznie nastawiony jak Ty.


Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
dyku
Użytkownik

Postów: 124
Miejscowość: 3CITY
Data rejestracji: 13.05.08
Dodane dnia 07/13/2010 19:47
Nie nastawiam się optymistycznie, ale należy sprawdzać wszystkie dostępne źródła. Ponieważ nie ma deklaracji odnośnie projektu-komercyjny/edukacyjny można rozpatrywać to w dość szerokim spektrum.

Czasami producenci udostępniają dane materiałowe. Niestety nie jest to częste i należy raczej nastawiać się na pokątne zdobywanie tych informacji lub kupowanie od wyspecjalizowanych firm, ewentualnie liczyć na to że firma w której pracujemy już ma takowe dane.

Na forum już pytałem o możliwosć zdobycia takich informacji, odzew był słaby co świadczy o trudnościach z jakimi wiąże się zdobywanie takich danych.

pozdr,
Edytowane przez dyku dnia 07/13/2010 19:49
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
marzar
Użytkownik

Postów: 9
Data rejestracji: 07.07.10
Dodane dnia 07/14/2010 08:33
Dyku: no jeśli chodzi o orientację - to mam tylko to co na rysunku w poście 4 od góry - mogę taką geometrie utworzyć, dać obrót wzdłuż osi symetrii i powstanie mi przekrój. reszta to prosta rura o pewnej grubości.

Rurę robię z laminatu TWS. co do wujka google to uwierz mi, że pytam go dużo i często, mimo wszystko nie wie sporo. Potrzebne jest mi to co screenie z wprowadzeniem materiału - nie bardzo wiem co znaczą oznaczenia.

ADMIN: już podaję poniżej:
1. musisz stworzy jakiś model - shell, solid czy co tam chcesz - obojętne.
2. tworzysz materiał (w drzewku po lewej znajdziesz)




i tutaj moje pytanie:
E1, E2 - to rozumiem, że moduły Younga
G12, G13, G23 - rozumiem, że moduły Kirchoffa
Nu12 - ?? współczynnik Poissona ?! - co to ?

3. w stworzonym modelu (part 1) masz w drzewku laminat

[IMG=http://img534.imageshack.us/img534/6425/66314076.th.png][/IMG]


Co do zestawu danych - tutaj już mi nie chodzi o super tajną recepturę na cudowne rury laminowane. Chcę chociaż 1 kompletny zestaw danych, żeby sobie zrobić zwykły prostopadłościan, który będzie miał choćby dwie warstwy. Zadać mu jakieś warunki brzegowe i otrzymać jakieś wyniki. Bo teraz nie bardzo mam co wprowadzić jako dane materiałowe.. Nu12 ?

Nu12 - Poisson`s ratio

znalazłem ciekawy opis menu do abaqusa: http://www.sendspace.com/file/7bh7mn
Edytowane przez marzar dnia 07/14/2010 09:20
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 07/14/2010 11:39
Dzięki za wyjaśnienie, jak będę miał dostęp Abaqusa to poszukam.


Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 07/14/2010 19:24
Tak, Nu12 to współczynnik Poisona.

Powinieneś mieć jeszcze: parametry typu D1111 i podobne, oraz współczynniki tarcia (Traction, Coupled Traction) i chyba jeszcze parę (opcjonalnych) parametrów.




Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
marzar
Użytkownik

Postów: 9
Data rejestracji: 07.07.10
Dodane dnia 07/15/2010 09:24
a gdzie to wprowadzasz - ten parametr typu D1111?

przeprowadziłeś jakąś analizę dla laminatu?
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 07/15/2010 09:29
Nie przeprowadzam, ale tym wątkiem mnie zachęciłeś do lekkiego zapoznania się z tematem i zajrzałem do Helpa ABAQUS-a.


Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
marzar
Użytkownik

Postów: 9
Data rejestracji: 07.07.10
Dodane dnia 07/15/2010 10:07
ja też chciałem... ale:

The target of the hyperlink you have clicked is located in the Abaqus documentation collection. However, the collection could not be located. This may indicate that it was not installed or that there was a problem with the Abaqus installation.

Please contact your system Administrator for assistance. Information about how to correct this problem is found in the Abaqus Installation and Licensing Guide.

a nie chce już mieszać z licencją..

ja wciąż i nadal walczę z tym modelem. nigdzie nie mogę znaleźć jakieś tutoriala, który dobrze opisuje stworzenie samego laminatu, co wybrać i jak i dlaczego.
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 07/15/2010 20:09
Dokumentację się instaluje przed programem. Tak jest w Abaqusie. Jeśli tego nie zrobiłeś to będziesz miał mocno pod górkę z doinstalowaniem samego doc-a.


Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
marzar
Użytkownik

Postów: 9
Data rejestracji: 07.07.10
Dodane dnia 07/16/2010 08:29
a jest opcja, żebyś mi skopiował od siebie z helpa informacje o laminacie - wprowadzaniu danych?
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 07/16/2010 11:30
Po poludniu wrzuce kawalek pdf'a z helpa odnosnie composite layups.


EDIT:

jak pisalem pdf jest dostepny tu:

http://rapidshare.com/files/407310924/compositelayups.pdf


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Edytowane przez Tomekk dnia 07/16/2010 18:24
Autor RE: modelowanie rury z laminatu
marzar
Użytkownik

Postów: 9
Data rejestracji: 07.07.10
Dodane dnia 07/17/2010 10:13
Dzięki, już pobieram!
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Reklama
Najtańszy sklep z dobrymi oponami

Szukaj
Google
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Jakiego używasz programu MES

Nastran (wszelkiej maści)

Ansys

Abaqus

Cosmos/M

Comsol

Algor

MARC

Inny

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Reklama
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Bulix
26.01.2022
Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.

damian14100
25.01.2022
Witam, Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?

BE-FEA
31.03.2021
Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.

daniel8894
31.03.2021
Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d

BE-FEA
09.03.2021
Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.

kinia22
09.03.2021
witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!

BE-FEA
02.04.2020
Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread

BE-FEA
02.04.2020
Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.

KrzywaOHIO
30.03.2020
Jak dodać nowy wątek na forum?

Konrad96
02.12.2019
Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc

Archiwum
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Urodziny:

Copyright Piotr© 2007- - 2024
Powered by Peter-Fusion © 2009 - Modified Aztec Theme