Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
usiłuję wykonać symulację próby zgięcia drążka kierowniczego z włączeniem wyników symulacji formowania tego drążka (dokładniej chodzi mi o zmienną wyjściową PEEQ). Symulacja formowania wykonana została w PAMSTAMP i posiadam z niej jedynie plik tekstowy zawierający mesh, grubość blachy (shell thickness) i właśnie plastyfikację dla 5 punktów Gaussa.
Na podstawie danych z PAMSTAMPa utworzyłem plik w CAE, w którym załadowałem siatkę i przyporządkowałem elementom dane (STH i PEEQ). Grubość materiału załadowałem jako Discrete Field z numerami elementów i przyporządkowanymi im wartościami. PEEQ wczytałem poprzez Predefined Field -> Hardening z definicją Section Points. Stworzyłem model, w którym nie dzieje się nic (Step Static, General, bez żadnych obciążeń ani przesunięć), aby zobaczyć, czy dane zostały załadowane poprawnie i mieć wyjściowy plik ODB do dalszej analizy. Mesh z PAMSTAMPA nie nadaje się niestety do dalszej analizy - jest nieciągły w wielu miejscach, posiada zniekształcone elementy i generalnie nadaje się jedynie jako chmura punktów z wynikami.
Utworzyłem nowy plik CAE z geometrią rzeczonego drążka (plik STEP). Sprawa importu grubości materiału dała się załatwić bez większego trudu - we właściwościach sekcji utworzyłem Analytical Field typu Mapped Field, gdzie wyniki z uprzednio policzonego pliku ODB zostały (pomyślnie) załadowane na nową siatkę. Z PEEQ sprawa nie jest taka łatwa - mapping w obszarze Predefined Fields nie jest możliwy - z pól analitycznych raczą się ładować tylko te z wzorami (Expression Fields). Słyszałem też o komendzie *MAP SOLUTION, o którą należy wzbogacić plik .inp, ale ta działa tylko na elementy z C na początku (continuum elements), podczas, gdy ja, chcąc nie chcąc, muszę używać tych z S (shell).
Moje pytanie brzmi - jak zmappować plastyfikację materiału (PEEQ) na nowy mesh, gdy ma się do czynienia z elementami typu shell? Jedyne co wiem, to to, że to na pewno możliwe - jestem w posiadaniu wyników podobnej analizy wykonanej przez firmę świadczącą takie usługi. Jednak tym, jak do tego doszli, dzielą się oczywiście niechętnie...
Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Kamil
ale bliższych informacji brak. Zupełnie, jakby nie było to już dostępne i/lub zostało zastąpione innym rozwiązaniem. Spróbuję się jeszcze skontaktować z działem sprzedaży Simulii - nawet jeżeli nie będę w stanie sam rozwiązać problemu ze względu na potrzebne licencje, będę przynajmniej wiedział, czego potrzebuję.
Dowiedziałem się, że inny preprocesor - mianowicie ANSA - potrafi działać takie cuda, o których CAE się nie śniło, m.in. mappować elementy na S.
Co do FormingFX - skontaktowałem się z inżynierami Simulii z Michigan, gdzie rzeczony dodatek został stworzony. Otrzymałem jedynie odpowiedź, że FormingFX nie jest już dostępny i nie został zastąpiony żadnym innym programem/funkcją.
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc