Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Piszę kolejny raz w związku z modelowaniem rakiety tenisowej. Tym razem moim problemem stało się odwzorowanie naciągu (siatki) rakiety tenisowej, wraz z wprowadzeniem w nim naprężeń wstępnych. Niezbyt wiem jak się za to zabrać, jak na razie nasuwają mi się dwa pomysły : zamodelowanie naciągu jako element belkowy( wszystkie elementy naciągu znajdują się w jednej płaszczyźnie, w przeciwieństwie do rzeczywistego modelu gdzie elementy się przeplatają) lub wykorzystanie powłoki ( tutaj też problem, ponieważ chciałbym nie nadawać jej grubości, a program w trakcie przeprowadzania analizy tego wymaga). W przypadku elementu belkowego, znacznie komplikuje to model i znacznie wydłuża czas obliczeniowy. Wykonuję analizę w ANSYS Workbench. Czy ktoś ma jakieś pomysły, propozycje w jaki sposób to można rozwiązać? Z góry dziekuje za odpowiedzi
Pytanie co liczysz, jeśli interesują Ciebie naprężenia wywołane tylko naciągiem cięgien to najprostsze wydaje się przyłożenie sił w punktach ramy, jeśli interesuje Ciebie naprężenia wywołane odbiciem piłki to zostają cięgna i membrany np: potraktowane temperaturą dla wywołania napięcia wstępnego.
Chcę wykonać analizę modalną, harmoniczną oraz dynamikę. Wprowadziłem naciąg jako elementy belkowe, a do naprężęń wstępnych użyłem polecenia Inistate w płaszczyźnie XZ. Jednak pomimo ich wprowadzeniu, naciąg nie reaguje na przyłożone obciazenie, tzn. czy to naprezenie wstepne jest czy nie, nie wpływa na wynik. Nie podobają mi się również wartości które otrzymałem, a także największą wartość naprężeń w otworach, w których się znajduje naciąg w ramie. Trochę niejasno to opisałem, ale wszystko powinno widać na zdjęciach:
http://ifotos.pl/zobacz/Naprezeni_sxrexax.png
http://ifotos.pl/zobacz/naprezeni_sxrexan.png
Jakie właściwosci materiału muszę wprowadzić aby skorzystać z naprężeń wywołanych temperaturą ?
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc