Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
chciałbym zamodelować poruszający się element w Ansysie. Jakiego modułu powinienem użyć? Explicit Dynamics? Czy jest możliwość stworzenia symulacji łączącej ruch z ogrzewaniem? Np. element się porusza i przechodząc przez pewną strefę dodatkowo się ogrzewa? Głównie chodzi mi o podpowiedź czy jest taka symulacja wykonalna i czy da się zasymulować taki ruch (ciała stałego) połączony z symulacją termiczną.
Odpowiedź (dla mnie) jest i prosta i trudna. Prosta bo mogę spokojnie powiedzieć to się da policzyć
A trudna bo zupełnie nie znam ansysa. Ale żebym mógł przynajmniej spróbować pomóc to musiałbym wiedzieć dokładniej co chcesz policzyć.
tam jest od groma modułów, próbowałem to łączyć ale póki co z niewielkimi sukcesami, robiłem analizę 'transient thermal + transient structural' powierdzmy sprzężoną, nie wiem czy to się tak nazywa, po prostu przeciągnąłem do wyników jednej analizy drugą i w ten sposób jakoś to próbuję przepchnąć.
Zwyczajnie, ten element co ma strzałeczki z T, to np. ma mieć temperaturę 100 stopni, a powiedzmy element który się porusza (ze strzałeczką v) nominalnie ma 20 i chce zobaczyć jak się rozgrzewa ten element przechodząc przez tą tulejkę.
Też mi się wydaje że to da się zrobić i chyba nie powinno być jakieś super piekielnie trudne, ale mi jednak nie wychodzi, chciałbym chociaż wiedzieć z jakiego modułu skorzystać żeby to poszło, albo jak połączyć różne moduły.
Dzięki za pomoc! :)
Edytowane przez Idiom_1 dnia 06/01/2015 16:49
Wg mnie ruch Ci nie jest potrzebny tylko zmienne w czasie obciążenie termiczne (zmieniające się liniowo w czasie).Nie wiem skąd pochodzi ciepło/temperatura, Będzie więc to zwykła analiza termiczna (tyle, że nie stan ustalony, którą oczywiście można połączyć z analizą naprężeń pochodzących od rozkładu temperatury, ale to też nic ekstra), czyli szukałbym w podstawowych umiejętnościach ANSYSA
Hmmm.... myślałem też o tym jako o ostateczności, ale nie wiem jak przekłuć ruch na manipulację innymi parametrami, bo w zasadzie, przechodząc przez taką tulejkę będzie w niej 'ogrzewał się' przez czas x, no i to w zasadzie można policzyć, ale problem powstaje taki, że przy przejściu przez taką tulejkę on się nie nagrzeje równomiernie, tylko przy wyjściu będzie miał więcej niż w środku i przy wejściu, a tego już tak łatwo nie obejdę na piechotę... a przynajmniej nie mam teraz pomysłu jak to obejść.
Temperatura pochodzi z tulejki, nie jest istotne jakby samo źródło, można założyć że tulejka ma temperaturę T, drut ma temperaturę T1 i otoczenie też. Chodzi o zbadanie jak mocno ogrzeje się drut przechodząc przez taką tulejkę z różnymi prędkościami i przy różnych materiałach.
Dziękuję za to co dostałem, na pewno wykorzystam,
Pozdrawiam :)
Co masz na dokładnie na myśli przez zmienne w czasie obciążenie termiczne? Bo mi się wydaje że to nie ominie problemu, bo w zasadzie, obciążenie termiczne w przypadku stosowania ruchu jest stałe, i takie też chyba musi być w analizie statycznej.
Tulejka dla drutu jest niczym innym jak obciążeniem zmiennym w czasie! Wyobraź sobie to obciążenie jako pojedynczą falę poruszającą się wzdłuż drutu: masz swoją zmienna w czasie funkcję obciążenia
Nie łapię, ta funkcja obciążenia jest stała w czasie, bo to jest temperatura, jedynie może się przemieszczać, natomiast musi mieć stałą wartość. Ale póki co dziękuję za pomoc, problem chwilowo muszę zawiesić, ale i tak napotykam nowe, o jednym napiszę w innym temacie :p
Dzięki za pomoc,
pozdrawiam :)
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc