Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Problem wydaje się być rozwiązany, udało mi się to zrobić za pomocą Joint'ów. Czy może mi ktoś wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy Jointa'mi a standardowymi suportami? Pozdrawiam
Postów: 50 Miejscowość: Szczecin Data rejestracji: 24.04.10
Dodane dnia 11/04/2014 14:17
Podpory zwyczajnie blokują stopnie swobody węzłów siatki przynależnych do geometrii którą zaznaczyłeś jako podpartą.
Jointy tworzą dodatkowe elementy które wiążą się z zaznaczona geometrią i łączą ją z inną lub z punktowym podparciem (ground) umożliwiając np swobodne podparcie przekroju bryły 3D w środku jego ciężkości, jeśli zadamy odpowiednie koordynaty punktu (analogia z prostą podporą belki).
Jointy są bardziej złożone, współpracują z elementami kontaktowymi. Fix support jest po prostu zablokowaniem wszystkich stopni swobody w węzłach.
Co rozumiesz przez bryłę idealnie sztywną? Korzystasz z Rigid Body Motions? Służy on do badania dynamiki mechanizmów złożonych z ciał sztywnych. Za wyjątkiem tego trybu masz wszędzie ciała odkształcalne z konkretna wartością modułu Younga oraz inne dane definiujące odkształcalny materiał.
Z definicji ciało nie odkształcalne nie odkształca się, a MES jest metodą przemieszczeniową. Jak zablokowałbyś ruch ciału sztywnemu to nic by się nie działo. Musisz podać więcej szczegółów byśmy mogli zrozumieć co próbujesz zrobić i po co.
Edytowane przez kojot dnia 11/04/2014 14:28
Dokładnie tak, korzystam z Rigid Body Motions, ale po kolei, modeluje kontakt kości mechanicznej w szczelinie skały, wygląda to tak: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/08/Slcd.jpg
Jako że nie intersują mnie naprężenia w ścianie szczeliny, postanowiłem zrobić ją jako nieodkształcalną (Rigid). Oczywiście ściana szczeliny w tym wypadku nie może mieć możliwości żadnych przemieszczeń. Jako że po zamianie ścian szczeliny na bryły nieodkształcalne (Rigid) nie mogłem zatosować Fix support postanowiłem użyć do tego celu wspomnianych Jointów. Takie rozwiązanie przynajmniej przyszło mi do glowy. Czy poprawnie? Nie mam pojęcia ;) Proszę o jakieś sugestie.
Serdecznie pozdrawiam
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc