Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Witam,
Mam taki problem. Jestem nowym użytkownikiem Ansysa i mam za zadanie zamodelować jakiś element wykonamy z materiału kompozytowego. Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Na google znalazłem, że aby badać kompozyty w Workbench muszę mieć Ansys Workbench with ACP, a tego modułu nie posiadam, i wiem, ze jest bardzo trudno dostępny. Widziałem na youtubie, że robili jakieś materiały warstwowe w Ansys Mechanical APDL 14.5. Nie wiem czym się to różni. Co byście radzili, gdzie to robić i jak się za to zabrać.
Z góry dzięki.
Edytowane przez mateusz89 dnia 11/26/2013 19:34
Jexeli ktos nie ma w workbenchu ACP to bedzie mial problem z analizą wyników, bo w "mechanicalu" workbencha nie ma kryteriow wytrzymalosciowych dla kompozytow : np Tsai-Wu, Tsai-Hill. Natomiast preprocessor w Worbenchu pozwala zbudowac model konstrukcji z kompozytow.
Wobec tego mozna zrobic wszystko od poczatku do konca w Ansysie "czarnym" Mechanical APDL-u, ktory to program jest bardzo nieprzyjazny uzytkownikowi ale ma wszystko do obliczania konstrukcji kompozytowych. (Jezeli nie wiesz czym sie rozni Workbench od tego "czarnego" Ansysa to roznica jest mniej wiecej taka jak miedzy Windows 98 a DOS-em, zawsze dostajesz to i to a potem mozesz sobie wybrac co ci bardziej lezy).
Mozesz tez zaimportowac model z Workbencha do "czarnego" zeby wyswietlic w nim potrzebna mape kryteriow zniszczen (to nie wcale takie latwe) albo wklepac potrzebna komende w jezyku APDL od razu w postprocesorze Mechanicala Workbencha (takie rzeczy sie robi ale jest to jeszcze trudniejsze, mi samemu sie nie udalo, kwestia tego ile masz czasu).
Edytowane przez rhcp89 dnia 06/04/2016 16:32
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc