Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Witam
Co sądzicie o zastosowaniu wsporników po trójkątach (kratownicy) z płaskowników wyciętych w środku w konstrukcji cienkościennej spawanej takiej jak na poniższym screenie ? Jest sens wstawiać? Chciałem całość wzmocnić i dodatkowo jest ona pomocna przy spawaniu.
Z pewnością poprzez rozbicie dużych płaszczyzn środników oraz wzmocnienie pasa dolnego zmniejszy wrażliwość konstrukcji na wyboczenie. Jednakże umyka mi sens wstawiania tego po trójkątach (jak piszesz: kratownicy) Jeżeli chcesz uzyskać efekt maksymalny to powinny się tam znaleźć wsporniki pionowe. Z tego co wiem dźwigary skrzynkowe tak zbudowane (pas dolny połączony wspornikami z pasem dolnym) potrafią pracować skutecznie w strefie uplastycznienia materiałów środników. Zachowanie to wyjaśnia tzw teoria pól ciągnień. Wadą jednak tak projektowanego dźwigara jest jego nieustannie dla wszystkich widoczna praca (środniki falują i wydają w trakcie pracy dosyć silne odgłosy) więc dzisiaj się tego już raczej nie stosuje. Tym nie mniej najważniejszym wnioskiem z tej teorii jest informacja, że kluczowym dla nośności dźwigarów skrzynkowych są wsporniki pionowe łączące pas dolny z górnym. Ja zaś dodam z własnego doświadczenia, że równie istotne jest wzmocnienie pasa dolnego by zmniejszyć jego wrażliwość na utratę stateczności.
Autor
RE: Kratownica z płaskowników w konstrukcji cienkościennej spawanej
dziękuje za profesjonalną poradę. Pierwszej konstrukcję puściłem z samymi pionowymi wspornikami. I Jak do tej pory wszystko jest ok . Tym razem szef wymusił na mnie wstawienie tych wzmocnień po trójkącie ponieważ puścił z zamówienie z łyżką , która według mnie jest za duża do tego dźwigara skrzynkowego. Łycha 1,5 M3 do koparki 33t . Wysięgnik 17 metrowy. paranoja.
Edytowane przez mieszkowicz dnia 07/06/2011 16:36
Autor
RE: Kratownica z płaskowników w konstrukcji cienkościennej spawanej
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc