Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Postów: 651 Miejscowość: Warszawa, PL Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 01/12/2008 09:52
Drukarki 3D: Fabryki w domach
Spadające ceny urządzeń służących do przeprowadzania przemysłowego procesu zwanego drukowaniem 3D, każą zastanowić się analitykom, czy nie jesteśmy oto w przededniu olbrzymiej zmiany w światowej gospodarce.
Drukarki 3D to urządzenia, które są w stanie produkować wiele różnych towarów. Jeśli same urządzenia oraz koszty ich eksploatacji staną się odpowiednio niskie, a może nastąpić to już w ciągu kilku najbliższych lat, to wiele produktów nie będziemy kupowali w sklepie. Wytworzymy je sobie sami.
Drukarki 3D są w stanie pracować z tworzywami sztucznymi, metalami i ceramiką. W przyszłości, przynajmniej teoretycznie, gdy np. pęknie nam obudowa telefonu komórkowego, będziemy mogli pobrać odpowiednie pliki ze strony jej producenta, a drukarka na ich podstawie stworzy nam nową obudowę. W ten sam sposób będziemy mogli wyprodukować np. kubek, długopis czy spinacz biurowy oraz cały szereg innych przedmiotów.
W tej chwili drukarki 3D kosztują około 20 000 dolarów. Phil Anderson ze School of Theoretical and Applied Science w New Jersey uważa, że w przewidywalnej przyszłości ich ceny spadną poniżej tysiąca USD.
Dla wielu firm oznacza to, iż z producentów staną się tylko projektantami. Nie będą musiały za to inwestować w magazyny, transport czy fabryki.
Technologia druku 3D ma jednak kilka wad. Stworzenie pojedynczego obiektu zajmuje co najmniej kilka godzin, potrzebują do pracy dużo energii (szczególnie wymagające są tutaj metale, ze względu na wysoką temperaturę pracy z nimi). Jest też problem ich rozmiarów. Najtańsze drukarki potrafią tworzyć elementy o boku nie dłuższym niż 25 centymetrów. Większe produkty trzeba więc tworzyć etapami.
Technologia ciągle się jednak rozwija i zanim drukarki trafią do domów, będą znacznie doskonalsze.
Specjaliści już widzą pierwszych potencjalnych klientów, którymi będą... miłośnicy gier wideo. Na całym świecie miliony ludzi oddają się tego typu rozrywce. Bardzo często rozpoczęcie gry wymaga najpierw stworzenia postaci. Producenci gier mogliby więc dodać do nich opcję tworzenia pliku dla drukarki, która na życzenie gracza stworzy np. z plastiku figurkę przedstawiającą dowolnego potwora, bohatera czy dowolny przedmiot obecny w grze.
Jeśli powstaną wyspecjalizowane firmy, zajmujące się produkcją takich figurek na życzenie, to kilkunastocentymetrowa figurka kosztowałaby klienta 25 do 100 dolarów. Obecnie też można zamówić podobną figurkę, jednak jej koszt to około 500 dolarów.
Pozdrawiam,
Admin
We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc