MES,CAD,CAE,FEA
News Search:
StartGaleriaForumDownloadArtykułyNewsyLinkiZasoby wiedzyKontaktZasady Stosujemy pliki cookies więcej...04/28/2024 23:15:53
Reklama
Nawigacja
Galeria
Forum
Download
Artykuły
FAQ
Linki
Zasoby wiedzy
Kontakt
Szukaj
Losowa Fotka
warunki brzegowe 1
warunki brzegowe 1
Naprężenia w płytach
Użytkownicy Online
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne
WITAMY:
adrian24024
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1400

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 1
Użytkownicy: 1398

Użytkownicy Online:

ndv 1 tydzień
piotr16 tygodni
damian1410049 tygodni
BE-FEA51 tygodni
adrian2402456 tygodni

Gości Online: 15

Twoje IP to: 3.145.171.58

Kategorie Forum 53
Wątki na Forum 1268
Posty na Forum 5665
Komentarzy 83
Newsy 142
Artykuły 10
Ściągniętych plików 62
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 13
Postów w Shoutbox 413
Przykłady
Naprężenia  na powierzchni zewnętrznej zęba

Naprężenia na powierzchni zewnętrznej zęba

Ząb
Wyniki naprężenia 4

Wyniki naprężenia 4

Ślizgowy element konstrukcji
Model obciążeń

Model obciążeń

Wiertnica
Naprężenia w modelu 1 top

Naprężenia w modelu 1 top

Naprężenia w płytach
Zginanie

Zginanie

Fajne gify
Partnerzy

Strony wspierającej nas firmy:
Leasing,faktoring, kredyt gdy szukasz gotówki.
Opony to tanie opony letnie oraz katalog
zawierający firmy transportowe
Strony naszych przyjaciół:

Darmowe arkusz Excela
Strony sponsorów:
Zawsze się znajdzie forum transportowe na giełdzie ładunków/ na stronie giełdy ładunków
ciekawe i miłe sercu rzeczy to: fajne fotki dzieci na stronie mojebaby.pl lub też warte obejrzenia zwierzęta domowe ze strony mojzwierz.pl
-->../lll
Ostatnie Komentarze
marek_ac dnia 11.01.2017 08:14

Demo download (nowy link): (poprawiono patrz: Linki-> Przyjaciele -> Vanadis)

Zobacz Komentarze Artykułów
marek_ac dnia 21.04.2015 05:53

... mała poprawka: double wprowadzono w wersji 1.3
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 20.04.2015 18:59

Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 14.04.2015 00:51

Witam,

Na dysku:

TUTAJ

zamieściłem demo (wersję windowsową) modelu rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

W pliku vanadis.txt zawarty jest krótki opis modelu.

Marek
Zobacz Komentarze Artykułów
steleri dnia 17.03.2015 21:54

Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznie
Zobacz Komentarze Newsów

Ostatnie aktywne Tematy rss1 rss2
Forum Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
POMOCNA DŁOń - pomagamy studentom rozwiązywać zadania Analiza statyczna wózka wagonowego 3 BE-FEA 02/28/2022 18:26
Jestem kompletnie zielony ABAQUS PROBLEM 2 Euklides_PL 01/25/2022 20:24
Ogłoszenia i newsy (branża CAE) OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE MES I RYSUNEK TECHNICZNY 0 1pkm 09/24/2021 01:50
Jestem kompletnie zielony ABAQUS BŁĄD 1 BE-FEA 09/15/2021 19:44
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Pomoc projektowa - Ansys fluent 3 BE-FEA 09/15/2021 19:32
Jestem kompletnie zielony ABAQUS - ANALYTICAL RIGID 2 Euklides_PL 08/30/2021 21:20
Jestem kompletnie zielony WSTĘPNE NAPRĘZENIA ŚCISKAJĄCE/SHRINK FIT ABAQUS 1 BE-FEA 06/03/2021 14:14
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Szkolenia komercyjne 3 Adrian28 05/30/2021 11:57
Sprawy studenckie OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI ABAQUS 5 BE-FEA 03/23/2021 23:17
Sprawy studenckie comsol heat transfer in porous media 1 BE-FEA 03/09/2021 17:55
Sprawy studenckie ABAQUS-WARUNKI BRZEGOWE 1 BE-FEA 02/15/2021 00:01
Sprawy studenckie Potrzebna pomoc - Femap 2 jasiu 01/27/2021 18:25
Sprawy studenckie SolidWorks Simulation - podnoszenie zbiornika 3 BE-FEA 11/24/2020 14:33
Teoria MES Kwantowy MES 1 BE-FEA 11/13/2020 14:32
Jestem kompletnie zielony DEFORM 0 CwaniakzPKSU 11/05/2020 08:46
Zobacz Temat
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne | Pozostałe wątki | Off-topic
Autor Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, a za mało inżynierów
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 03/20/2009 12:45
Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, za mało inżynierów

Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, za mało inżynierów - wynika z danych urzędów pracy. Wyższe wykształcenie nie daje dziś pewności zatrudnienia, a kryzys gospodarczy pogarsza również sytuację osób wkraczających na rynek pracy - podkreślali specjaliści uczestniczący w konferencji towarzyszącej Dniom Kariery w Katowicach.


Targi Dni Kariery organizowane są już od 18 lat przez studencką organizację AIESEC w największych ośrodkach akademickich w kraju. W środę odbywają się w Katowicach, uczestniczy w nich 28 firm z całego kraju. Imprezie towarzyszą trwające przez cały tydzień bezpłatne szkolenia w ramach Akademii Umiejętności.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej w Katowicach dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Przemysław Koperski, w latach 2000-2001 r. udział osób z wyższym wykształceniem wśród wszystkich bezrobotnych wynosił 2-3 proc., w 2003-2004 było to ok. 5 proc. Obecnie wśród wszystkich zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy 10 proc. to osoby z wyższym wykształceniem.

"To pokazuje, że samo zdobycie wyższego wykształcenia nie jest przepustką do znalezienia pracy" - zaznaczył. Dodał, że polski rynek edukacyjny kształci zbyt mało potrzebnych na rynku pracy specjalistów inżynierów, mury uczelni opuszcza natomiast zbyt wielu humanistów. Praca, jaką udaje im się znaleźć, nie zawsze jest satysfakcjonująca finansowo dla osoby z dyplomem magistra.

"Z jednej strony takie są propozycje ze strony wyższych uczelni, ale z drugiej - taki jest też wybór młodych osób, nie wiem, czy świadomy, czy nie. Moim zdaniem wiele osób czyni to, nie mając pełnego rozeznania, co się dzieje na rynku pracy, jakie są tendencje. Później rola urzędu pracy jest ogromna, bo musimy naprawiać to, co zostało zepsute w ciągu 10 wcześniejszych lat" - powiedział dyrektor Koperski.

Jak podkreślano podczas konferencji, kryzys gospodarczy rzutuje również na sytuację młodych ludzi na rynku pracy. Pracodawcy mogą być bardziej skłonni zwolnić osobę, pracującą kilka czy kilkanaście miesięcy, niż tę z kilkuletnim doświadczeniem. Jednocześnie jednak na rynku pracy są instrumenty wspomagające młodych. To np. refundacja kosztów stworzenia miejsca pracy dla pracodawcy, wsparcie finansowe z funduszy krajowych i unijnych dla chcących otworzyć własną firmę, a także szkolenia i kursy.

¬ródło: PAP


Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Autor RE: Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, a za mało inżynierów
Betonb15
Użytkownik

Postów: 50
Miejscowość: Opole, Gliwice, Rybnik, Kraków
Data rejestracji: 28.02.09
Dodane dnia 03/22/2009 11:02
Dla mnie to bujda... prawda potrzebują inzynierów ale jęlsi chodzi o budownictwo (bo to moja branża) to najlepiej jakby po studiach miał uprawnienia (które robi sie min 2 lata) no i doświadczenie min 3lata(dziwi to kogoś?). Oni potrzebują inżynierów ale nie absolwentów! W polsce jak kończysz studia to nadal NIC nie możesz robić bo nie masz uprawnień TO JEST CHORE!! Inzynier bez uprawnień (absolwent) bedzie zarabiał 1200-1500zł jako kreslarz autocad a jakby miał uprawnienia to od ręki ma 3000-4500zł. Rynek pracy inzynierów jest OGROMNY ale należy tylko do wybranych.


Abaqus... To jakieś zwierze?
http://www.korki.proste.pl/index.php
Autor RE: Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, a za mało inżynierów
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 03/23/2009 22:09
W MES-ie jest ciężko załapać pracę (jakąkolwiek), bo prawie niema ofert. Jest mało firm, szczególnie w mazowieckim.


Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Autor RE: Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, a za mało inżynierów
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 03/25/2009 20:36
No cóż istniej coś na co nikt nie ma wpływu: naturalna wymiana pokoleń!...niestety!
Autor RE: Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, a za mało inżynierów
Betonb15
Użytkownik

Postów: 50
Miejscowość: Opole, Gliwice, Rybnik, Kraków
Data rejestracji: 28.02.09
Dodane dnia 04/09/2009 13:56
A co powiecie na newsa że każdy mgr po odbyciu kursu (50 godzin) i zdaniu egzaminu może wykonywac certyfikaty energetyczne dla budynków. Zaznaczę że każdy zanczy mgr socjologii, filozofii itp. juz pomijając fakt ze aby przygotować certyfikat trzeba sie znać na sporządzaniu inwentaryzacji budowlanej oraz technologi wykonywania przynajmniej przegród, no ale pewnych rzeczy nie przeskoczą pierwsza to: w certyfikacie osoba wydająca go wskazuje na sposoby ograniczenia zapotrzebowania na energię, moje pytanie jak np. mgr filozofii może wiedzieć po 50godzinach co zrobić aby budynek potrzebował mniej ciepła?? To jest temat rzeka! Pozatym dlaczego minister Garbarczyk (infrastruktury) wpada na tak poroniony pomysł aby każdy mgr mógł to robić?? ktoś z rodziny ma mgr? znajomi pewnie? I jeszcze jedno: mam uraz do uprawnień wszelkiego rodzaju bo skończyłem Politechnike Krakowską na wydziale inzynierii lądowej i bez uprawnień to ja mogę niej niż mgr filozofii czy technik budownictwa sprzed 1995roku!!!! Oto skutki studiowania.


Abaqus... To jakieś zwierze?
http://www.korki.proste.pl/index.php
Autor RE: Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, a za mało inżynierów
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 04/10/2009 13:02
AMEN!
Na pocieszenie dodam, że pewne kierunki techniczne są uprzywilejowane i pozwalają uzyskać te uprawnienia bez egzaminu, Zainteresowanych odsyłam na stronę ministerstwa infrastruktury.
A swoją drogą, kiedyś, jak uczono mnie historii średniowiecza, to musiałem zakuwać negatywy systemu cechowego. Pytanie za 100 pkt: repetitio est mater studiorum? I czy naprawdę to jedyny sposób ... powtarzać dawne błędy?
Autor RE: Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, a za mało inżynierów
Betonb15
Użytkownik

Postów: 50
Miejscowość: Opole, Gliwice, Rybnik, Kraków
Data rejestracji: 28.02.09
Dodane dnia 04/12/2009 21:00
Heheh... chcą nadać obowiązkowe ubezpieczenia dla tych którzy wystawiają certyfikaty jeszcze nie zaczęli dobrze pracować, a już powstaje Izba która zbiera characz paranoja!

P.S. Cena certyfikatu dla domku jednorodzinnego, w technologi tradycyjnej (c.ceramiczna, stropy Teriva, więźba jętkowa, dachówka betonowa, ocieplony, okna drewniane, docieplone podłogi na gruncie, piwnica ogrzewana) ok 130m^2 użytkowej to cena 1300zł! Dodam że to z okolic Opola. Nieźle jak za 4 dni pracy.


Abaqus... To jakieś zwierze?
http://www.korki.proste.pl/index.php
Autor RE: Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, a za mało inżynierów
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 04/13/2009 01:39
IMO 1300zł za 4 dni pracy to nie jest tak znowu duzo, biorąc pod uwagę że jest to fucha która trafia się raz na jakiś czas...


Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Autor RE: Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, a za mało inżynierów
Betonb15
Użytkownik

Postów: 50
Miejscowość: Opole, Gliwice, Rybnik, Kraków
Data rejestracji: 28.02.09
Dodane dnia 04/13/2009 12:27
1300zł za 4 dni (tak sie wyceniała ta osoba do której dzwoniłem) dla porównania podam że projekt domku jednorodzinnego włąsnie takiego od A do Z czyli nie z katalogu, kosztuje ok 4500zł (roboty ok 2tyg + wyrobienie wszystkich pozwoleń ok miesiąca ale to już jest takie trudne do określenia). A co do tego czy ta fucha zdarza sie raz na jakiś czas hmmm... uprwnionych do wydawania certyfikatów jest dopiero ok 330 osób (z egzaminu) plus ci którzy pokończyli odpowiednie kierunki nie ma tego dużo, a certyfikat jest wymagany przy termorenowacji, obrocie nieruchomością oraz przy nowym projekcie... zmiartwieniem ministra infrastruktury jest to ze właściwie sparaliżował wydawanie pozwoleń na budowę nowych obiektów bo bez certyfikatu nie wybudujesz , dlatego poprawka wnosi pewne załagodzenia teg oprzepisu i certyfikat można kopiować dla podobnych obiektów (to też dowodzi wątpliwej wartości tego certyfikatu skoro mozna go tak popraostu skopiować). Roboty to oni mają po czubek głowy.

P.S. ja rozumiem ze 1300zł za 4 dni to może być mało dla kogoś kto modeluje w ABAQUS silnik formuły, albo turbozespół, ale to inny rodzaj inwestycji inny budżet, zauważcie ze cena certyfikatu to ok 30% ceny projektu (nowego) już nie wspomnę jeśli ktoś kupuje gotowy projekt.


Abaqus... To jakieś zwierze?
http://www.korki.proste.pl/index.php
Autor RE: Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, a za mało inżynierów
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 04/15/2009 23:48
Budowlanka to inny świat i muszę powiedzieć, że nie rozumiem go zupełnie. Jak ostatnio dostałem (kupiłem, bo musiałem) obliczenia (pożal się Boże) wytrzymałościowe dachu za kwotę o której nie wspomnę (bo mnie jeszcze do teraz krew zalewa) to powiem, że:
a) student , który by mi to przyniósł na 100% by oblał
b) ten pan zaś był "w prawie" bo miał uprawnienia budowlane (rany julek!)
Edytowane przez piotr dnia 04/18/2009 22:01
Autor RE: Polskie uczelnie kształcą zbyt wielu humanistów, a za mało inżynierów
Betonb15
Użytkownik

Postów: 50
Miejscowość: Opole, Gliwice, Rybnik, Kraków
Data rejestracji: 28.02.09
Dodane dnia 04/17/2009 22:16
Hehe szczerze współczuje bo trafiłeś na starej daty pierdziela inzyniera który tytuł dostał pewnie za zasługi w PRL-u. No cóż tacy to tylko Autocada HET!! bo gupi! RoBot, ale tylko kuchenny, Normy sprzed 1964r. no i nowsze sprzed 1990r. (nieaktualne bo przecież po co sie dokształcac??). Jedyne pocieszenie w tym ze często wykorzystują młodych inzynierów, no i lizna nowości, jednak jak tu projektowac jak jeden nie ma doświadczenia a drugi ma nieaktualna wiedze??

P.S. Jeśli chcesz powkurzać takiego "inkszyniera" to go zapytaj o profile cienkościenne , u mnie była odpowiedź mniejwiecej taka: "ie boże nie!! z tego nie projektujemy bo to niekorzystne mateiałowo i niebezpieczne, i wogóle co to jest ten środek scinania?"


Abaqus... To jakieś zwierze?
http://www.korki.proste.pl/index.php
Skocz do Forum:
Reklama
Najtańszy sklep z dobrymi oponami

Szukaj
Google
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Jakiego używasz programu MES

Nastran (wszelkiej maści)

Ansys

Abaqus

Cosmos/M

Comsol

Algor

MARC

Inny

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Reklama
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Bulix
26.01.2022
Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.

damian14100
25.01.2022
Witam, Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?

BE-FEA
31.03.2021
Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.

daniel8894
31.03.2021
Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d

BE-FEA
09.03.2021
Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.

kinia22
09.03.2021
witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!

BE-FEA
02.04.2020
Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread

BE-FEA
02.04.2020
Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.

KrzywaOHIO
30.03.2020
Jak dodać nowy wątek na forum?

Konrad96
02.12.2019
Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc

Archiwum
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Urodziny:

Copyright Piotr© 2007- - 2024
Powered by Peter-Fusion © 2009 - Modified Aztec Theme