Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Postów: 651 Miejscowość: Warszawa, PL Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 12/26/2008 00:24
Polski naukowiec wyróżniony w amerykańskim konkursie
Polak prof. Stefan Weyna zdobył wyróżnienie w prestiżowym, amerykańskim konkursie "International science and engineering visualization challange 2008".
Impreza ta, organizowana przez fundację The National Science Foundation i znane na całym świecie pismo naukowe "Science", pokazuje wybitne osiągnięcia naukowców, inżynierów i artystów, którzy stosują innowacyjne metody medialnej wizualizacji do opisywania rezultatów badań zjawisk naukowych.
Międzynarodowe jury konkursu uznało, że praca prof. Weyny i jego syna Wojciecha Weyny, zatytułowana "Zobacz niewidzialne - Siedem Dźwiękowych Kwiatów", jest najlepsza w puli półfinałowej i przyznało jej jedno z wyróżnień. Władze Politechniki Szczecińskiej podkreślają, że wyróżnienie to jest dużym sukcesem Polaków ze względu na dużą międzynarodową konkurencję i wysoki prestiż konkursu.
Praca "Siedem Dźwiękowych Kwiatów" to trójwymiarowe obrazy strumieni natężenia dźwięku zarejestrowane na wylocie otwartego kanału akustycznego (falowodu) i pokazane w przestrzeni trójwymiarowej dla siedmiu różnych częstotliwości dźwięku. Weynowie przygotowali ją w oparciu o graficzne wyniki badań, jakie profesor prowadzi w zakresie wizualizacji przepływów akustycznych generowanych przez źródła rzeczywiste.
Prof. dr hab. inż. Stefan Weyna pracuje w Katedrze Technicznego Zabezpieczenia Okrętów Wydziału Techniki Morskiej Politechniki Szczecińskiej. Zajmuje się akustyką użytkową. Prowadzi badania dotyczące ochrony wibroakustycznej urządzeń przemysłowych, zwłaszcza statków morskich. Jego syn Wojciech jest programistą. Stworzony przez niego program "SIWin" służy do akwizycji i wizualizacji danych pomiarowych, które pochodzą z badań metodą natężeniową.
W 2007 roku prof. Weyna zdobył główną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego i innymi organizacjami społecznymi.
Jego pracę pt. "Ochrona załóg statków morskich od nadmiernych hałasów w świetle nowych technik badawczych" jury uznało za najlepszą w konkurencji prac badawczych z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii służących poprawie warunków pracy, mających zastosowanie w praktyce.
¬ródło: PAP, Katarzyna Czechowicz, www.sciencemag.org
Pozdrawiam,
Admin
We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc