Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Postów: 651 Miejscowość: Warszawa, PL Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 02/08/2008 16:13
EIZO Color Edge CG222W r11; rzeczywistość bez koloryzowania
Eizo wprowadziło do swojej oferty nowy model z serii ColorEdge. CG222W jest dedykowany głównie na rynek fotografii profesjonalnej, ale znajdzie również zastosowanie w pre-pressie, edycji video i post produkcji. Głównym atutem tego monitora jest bardzo wierne odwzorowanie edytowanych obrazów, możliwe dzięki sprzętowej kalibracji z wykorzystaniem
12-bitowych tablic LUT poszczególnych kolorów podstawowych.
Monitor odwzorowuje 93% przestrzeni AdobeRGB, co daje zdecydowanie szersze możliwości integracji w systemie zarządzania barwą. Naturalna rozdzielczość panelu to 1680x1050, jasność wynosi 250 cd/m2, kontrast 1000:1, a kąty widzenia wynoszą 178° w pionie i poziomie.
CG222W można skalibrować wykorzystując jeden z dostępnych na rynku kalibratorów firm X-Rite (seria Eye-One i DTP94/94 czy DataColor (Spyder2, Spyder3). Monitor dostarczany jest ze stosownym oprogramowaniem kalibracyjnym, które pozwala na zapisanie w układach elektronicznych do 20 różnych ustawień posiadających różne wartości jasności, temperatury barwowej bieli i wartości współczynnika Gamma.
Najnowszej generacji układy elektroniczne monitora dodatkowo wspierają funkcję DUE i 16-bitowe przetwarzanie informacji o kolorze. Eliminuje to niedoskonałości technologiczne paneli LCD ograniczające ich zastosowanie w najbardziej zaawansowanych zastosowaniach związanych z edycją barw. Układ DUE (Digital Uniformity Equalizer) pozwala na niemal idealnie równomierne podświetlenie ekranu, jak i wyrównanie nierównomierności jego naturalnej kolorystyki. Na etapie produkcji monitora panel LCD jest wirtualnie dzielony na obszary, w których dokonywane są pomiary jasności i kolorystyki dla wielu poziomów jasności monitora, od czerni do bieli. Tworzona jest przestrzenna mapa panelu zapisywana w układach elektronicznych monitora. Na jej podstawie wszystkie pomierzone nierównomierności są korygowane w czasie pracy urządzenia.
Druga z funkcji pozwala na bardzo płynne odwzorowanie krzywej Gamma, szczególnie w zakresie najciemniejszych barw. Do tej pory, standardowy panel LCD nie był w stanie wyświetlić prawidłowo kilkunastu pierwszych odcieni szarości. Zdecydowanie ograniczało to kolorystyczną przestrzeń roboczą monitora i zubożało warsztat artysty.
CG222W tak jak i pozostałe monitory Eizo wyposażony jest w układy stabilizacji jasności Brightness Stabilization. Stabilizuje ona jasność panelu LCD zaraz po jego włączeniu lub po wyjściu ze stanu czuwania, a także w długim okresie czasu, minimalizując samoistne przyciemnianie się panelu związane z naturalną degradacją świetlówek.
Niezwykle ważnym elementem jest fabryczna kalibracja trzech barw podstawowych oddzielnie: koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego. Pozwala to na idealne rłożenier1; ich do bieli. Każdy monitor graficzny Eizo jest dostarczany ze stosownym indywidualnym certyfikatem takiej kalibracji.
Monitor posiada 5-letnią gwarancję obejmującą wszystkie elementy urządzenia. Reklamacje realizowane są w trybie door-to-door. CG222W dostępny będzie w sprzedaży pod koniec marca, niestety nie jest jeszcze znana cena urządzenia.
Więcej informacji na temat monitorów Eizo znaleźć można na stronie: WWW.eizo.pl
Pozdrawiam,
Admin
We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc