Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Postów: 651 Miejscowość: Warszawa, PL Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 03/19/2009 16:27
Simerics ogłosił wydanie PumpLinx Version 2.4.0.
PumpLinx to program do symulacji CFD (komputerowej dynamiki przepływów), stworzony specjalnie dla projektantów pomp, silników, kompresorów, pędników i innych urządzeń, w których mamy do czynienia z przepływem płynów, wykorzystujących obrotowe lub przesuwające się komponenty.
Dzięki PumpLinx inżynierowie mogą przeprowadzać wirtualne testy i generować wizualizacje przepływów w swoich modelach 3D CAD, co więcej, dostają w ten sposób kompletne wyniki, które są bardzo zbliżone do wyników testów, jakie uzyskaliby przy testowaniu urządzeń rzeczywistych, zrobionych na bazie tych modeli, a wszystko to w znacznie krótszym czasie, niż w wypadku testów sprzętowych i przy dużej oszczędności wydatków.
Kluczowymi zaletami PumpLinx są: automatyczna generacja siatki, solidne i bardzo dokładne modele kawitacyjne, prostota obsługi i błyskawiczna pomoc techniczna. Duża dokładność kodu (ciśnienie, prędkość, obciążenia, napór, kawitacja itp.) została uzyskana poprzez sumienne porównywanie wyników testów wirtualnych ze sprzętowymi. PumpLinx poprawia wydajność, minimalizuje kawitacje, skoki ciśnienia i redukuje zakłócenia.
Kod jest ciągle ulepszany pod kątem dodawania do programu nowych funkcji i szablonów, umożliwiających modelowanie, jak najszerszego zakresu urządzeń. Wśród nowych funkcji PumpLinx v.2.4, znajdziemy:
* Szablon Pompy Tłokowej z Wygięta Osią.
* Model Uszkodzeń Spowodowanych Kawitacją umożliwiający lokalizację potencjalnych uszkodzeń pochodzących od kawitacji.
* Modele 1-D Zaworów Spodl Valve i Zaworów Nadmiarowych, które mogą być wykorzystane w systemie modelowania 3D.
* Warunki Brzegowe Dla Kryz, Filtrów i Krzywych P-Q.
* Moduł Cząsteczkowy Lagrangian-a, do określania ruchu kropel cieczy i drobinek ciał stałych w polach prądów.
* Tabele i Wyrażenia Użytkownika do konfiguracji właściwości fizycznych i warunków brzegowych.
* Animacja Opływów w wizualizacji przepływów.
¬ródło: www.simerics.com
Pozdrawiam,
Admin
We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc