MES,CAD,CAE,FEA
News Search:
StartGaleriaForumDownloadArtykułyNewsyLinkiZasoby wiedzyKontaktZasady Stosujemy pliki cookies więcej...04/24/2024 16:16:02
Reklama
Nawigacja
Galeria
Forum
Download
Artykuły
FAQ
Linki
Zasoby wiedzy
Kontakt
Szukaj
Losowa Fotka
Propagacja zanieczyszczeń 1
Propagacja zanieczyszczeń 1
Propagacja zanieczyszczeń
Użytkownicy Online
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne
WITAMY:
adrian24024
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1400

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 1
Użytkownicy: 1398

Użytkownicy Online:

ndv 2 dni
piotr16 tygodni
damian1410049 tygodni
BE-FEA51 tygodni
adrian2402455 tygodni

Gości Online: 18

Twoje IP to: 3.17.6.75

Kategorie Forum 53
Wątki na Forum 1268
Posty na Forum 5665
Komentarzy 83
Newsy 142
Artykuły 10
Ściągniętych plików 62
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 13
Postów w Shoutbox 413
Przykłady
Naprężenia redukowane model porównawczy 1

Naprężenia redukowane model porównawczy 1

Problem Oli
Wyniki naprężenia 1

Wyniki naprężenia 1

Ślizgowy element konstrukcji
Ciekawostki

Ciekawostki

Ząb
Naprężenia w szkliwie "starego zęba"

Naprężenia w szkliwie "starego zęba"

Ząb
Skan tomograficzny zęba poprzeczny

Skan tomograficzny zęba poprzeczny

Ząb
Partnerzy

Strony wspierającej nas firmy:
Leasing,faktoring, kredyt gdy szukasz gotówki.
Opony to tanie opony letnie oraz katalog
zawierający firmy transportowe
Strony naszych przyjaciół:

Darmowe arkusz Excela
Strony sponsorów:
Zawsze się znajdzie forum transportowe na giełdzie ładunków/ na stronie giełdy ładunków
ciekawe i miłe sercu rzeczy to: fajne fotki dzieci na stronie mojebaby.pl lub też warte obejrzenia zwierzęta domowe ze strony mojzwierz.pl
-->../lll
Ostatnie Komentarze
marek_ac dnia 11.01.2017 08:14

Demo download (nowy link): (poprawiono patrz: Linki-> Przyjaciele -> Vanadis)

Zobacz Komentarze Artykułów
marek_ac dnia 21.04.2015 05:53

... mała poprawka: double wprowadzono w wersji 1.3
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 20.04.2015 18:59

Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 14.04.2015 00:51

Witam,

Na dysku:

TUTAJ

zamieściłem demo (wersję windowsową) modelu rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

W pliku vanadis.txt zawarty jest krótki opis modelu.

Marek
Zobacz Komentarze Artykułów
steleri dnia 17.03.2015 21:54

Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznie
Zobacz Komentarze Newsów

Ostatnie aktywne Tematy rss1 rss2
Forum Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
POMOCNA DŁOń - pomagamy studentom rozwiązywać zadania Analiza statyczna wózka wagonowego 3 BE-FEA 02/28/2022 18:26
Jestem kompletnie zielony ABAQUS PROBLEM 2 Euklides_PL 01/25/2022 20:24
Ogłoszenia i newsy (branża CAE) OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE MES I RYSUNEK TECHNICZNY 0 1pkm 09/24/2021 01:50
Jestem kompletnie zielony ABAQUS BŁĄD 1 BE-FEA 09/15/2021 19:44
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Pomoc projektowa - Ansys fluent 3 BE-FEA 09/15/2021 19:32
Jestem kompletnie zielony ABAQUS - ANALYTICAL RIGID 2 Euklides_PL 08/30/2021 21:20
Jestem kompletnie zielony WSTĘPNE NAPRĘZENIA ŚCISKAJĄCE/SHRINK FIT ABAQUS 1 BE-FEA 06/03/2021 14:14
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Szkolenia komercyjne 3 Adrian28 05/30/2021 11:57
Sprawy studenckie OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI ABAQUS 5 BE-FEA 03/23/2021 23:17
Sprawy studenckie comsol heat transfer in porous media 1 BE-FEA 03/09/2021 17:55
Sprawy studenckie ABAQUS-WARUNKI BRZEGOWE 1 BE-FEA 02/15/2021 00:01
Sprawy studenckie Potrzebna pomoc - Femap 2 jasiu 01/27/2021 18:25
Sprawy studenckie SolidWorks Simulation - podnoszenie zbiornika 3 BE-FEA 11/24/2020 14:33
Teoria MES Kwantowy MES 1 BE-FEA 11/13/2020 14:32
Jestem kompletnie zielony DEFORM 0 CwaniakzPKSU 11/05/2020 08:46
Zobacz Temat
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne | Pozostałe wątki | Ogłoszenia i newsy (branża CAE)
Autor ALGOR V22 Upgrades All Areas of FEA: Modeling, Simulation and Results
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 09/19/2008 21:48
ALGOR V22 Upgrades All Areas of FEA: Modeling, Simulation and Results

ALGOR, Inc., a leading provider of design, analysis and simulation software, announced that its latest, major finite element analysis (FEA) software release, ALGOR V22, significantly upgrades all areas of FEA r11; modeling, simulation and results evaluation and presentation. New and improved features include: expanded support for 64-bit systems, now including pre-processing and post-processing, allows users to handle larger models faster than ever before; analysis of open channel flow, involving a free surface between a flowing fluid and a gas above it, such as marine systems, drainage systems and liquid column gauges; a multifrontal massively parallel solver (MUMPS) for distributed memory systems, which allows faster solution of linear and nonlinear stress and fluid flow models; damage analysis for 2-D plane stress elements, primarily intended for simulating damage onset and growth in fiber-reinforced composite materials; and a software wizard to automatically calculate and apply remote loads to a stress model, such as a torque load to simulate twisting.

V22 users are responding enthusiastically to this major software release:

"We are constantly pushing the envelope on FEA model size and complexity," said Barry R. Stump, P.Eng. of INNOVENG Inc. in Vancouver, British Columbia, Canada. "With ALGOR V22, we have full use of the x64 processor r11; allowing us to mesh and analyze larger and more complex models. Now, we can routinely mesh models with approximately 2-million solid elements and perform linear analysis on those models."

"ALGOR V22 has allowed us to perform large-scale analyses that just werenr17;t possible before," said Brent Saba, PE-ME/MT, Principal Engineer/Owner of Saba Metallurgical and Plant Engineering Services, LLC in Baton Rouge, LA. "My company deals with large models with irregular-shaped parts on a routine basis and, with V22, we can perform intricate mechanical event simulations with numerous surface-to-surface contacts. Additionally, we have completed complex, 3-D fluid flow studies capturing vortex shedding with V22 that would rival all competitor CFD software."


ALGOR Product Manager Bob Williams said, "Developed in response to user requests, V22 provides ALGOR users with increased power, flexibility and ease-of-use for simulating engineering analyses of their product designs. V22's capabilities for larger models and additional analysis tools are moving us closer to true virtual prototyping, where a person working on a computer can simulate the testing of a product design as realistically as can be physically performed inside a laboratory. ALGOR V22 represents another significant step towards achieving that ultimate goal."

Other highlights of ALGOR V22 include:

* Software wizard for generating a series of beam elements of linearly varying cross section to simulate a tapered beam
* Improved default meshing for CAD models, which results in fewer elements overall and an optimized mesh size for each part of an assembly while maintaining accuracy
* A Mesh Study software wizard, which automatically determines the optimal mesh density required to get accurate analysis results for a CAD model
* Improved PV/Designer tool for modeling, analysis and validation of pressure vessels including:
o Support for conical heads and reducers
o Ability to create a zero-length main cylinder, such that the vessel consists of two heads connected together (e.g., a spherical vessel)
o Automatically sets the element type
* Expanded support for fracture analysis, now including static stress with linear material models
* Improved results evaluation and presentation capabilities including:
* Ability to view flow rate results for a fluid flow analysis
o Beam code-checking for user-defined cross sections
o Ability to inquire on the results of a node by specifying the coordinates
* Capability to import a report configuration from a previous run
* And much more.

The new and improved features of V22 enhance and expand ALGOR's wide range of simulation capabilities including: static stress with linear and nonlinear material models; Mechanical Event Simulation (MES) for nonlinear, multi-body dynamics with large-scale motion, large deformation and large strain with body-to-body contact; linear dynamics; fatigue; CFD including steady-state and transient heat transfer, steady and unsteady fluid flow and mass transfer; electrostatics; full multiphysics; and piping. All analysis capabilities are available within FEMPRO®, ALGOR's easy-to-use single user interface.

To see a free learning session on the new ALGOR V22, view the "What's New Featuring V22" Webcast on the ALGOR web site r11; For more detailed information, visit the "ey Features of ALGOR V22" page.

To schedule a personalized software demonstration and discuss how ALGOR can meet your engineering needs, contact an ALGOR account manager today.

The names of companies and products mentioned herein may be the trademarks of their respective owners.


Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Autor RE: ALGOR V22 Upgrades All Areas of FEA: Modeling, Simulation and Results
PB
Użytkownik

Postów: 32
Data rejestracji: 03.09.08
Dodane dnia 10/09/2008 18:56
Trzeba przyznać ze ta wersja jest dużym krokiem w przód
Autor RE: ALGOR V22 Upgrades All Areas of FEA: Modeling, Simulation and Results
mnichv
Użytkownik

Postów: 90
Data rejestracji: 20.03.08
Dodane dnia 10/09/2008 19:03
pracowałem jakiś czas temu na V21 i z ulga wróciłem do Patrana. Oczywiscie Algorowi życzę jak najlepiej
Autor RE: ALGOR V22 Upgrades All Areas of FEA: Modeling, Simulation and Results
PB
Użytkownik

Postów: 32
Data rejestracji: 03.09.08
Dodane dnia 10/10/2008 21:46
Moją przygodę z MES zaczynałem na V16 a na V21 robiłem ostatnio analizę nieliniowa kabiny koparki wg ISO 3449:2005
Autor RE: ALGOR V22 Upgrades All Areas of FEA: Modeling, Simulation and Results
mnichv
Użytkownik

Postów: 90
Data rejestracji: 20.03.08
Dodane dnia 10/10/2008 22:14
Jakie wrażenia z pracy w Algorze?? i czy masz doświadczenie w pracy w innych systemach MES??
Autor RE: ALGOR V22 Upgrades All Areas of FEA: Modeling, Simulation and Results
PB
Użytkownik

Postów: 32
Data rejestracji: 03.09.08
Dodane dnia 10/13/2008 11:17
Szczerze mówiąc to różne, raz jest lepiej raz gorzej. Ogólnie mówiąc interfejs ma bardzo intuicyjny i szybko można sie połapać, jeśli natomiast chce sie za modelować jakieś trudniejsze zjawisko wymaga doświadczenia w pracy z tym programem (jako ciekawostkę powiem ze V20 źle liczył konstrukcje belkowe ) ale najbardziej denerwuje mnie jego stabilność!! Poza tym liczę w ansysie i od niedawna w abaqusie
Skocz do Forum:
Reklama
Najtańszy sklep z dobrymi oponami

Szukaj
Google
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Jakiego używasz programu MES

Nastran (wszelkiej maści)

Ansys

Abaqus

Cosmos/M

Comsol

Algor

MARC

Inny

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Reklama
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Bulix
26.01.2022
Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.

damian14100
25.01.2022
Witam, Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?

BE-FEA
31.03.2021
Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.

daniel8894
31.03.2021
Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d

BE-FEA
09.03.2021
Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.

kinia22
09.03.2021
witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!

BE-FEA
02.04.2020
Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread

BE-FEA
02.04.2020
Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.

KrzywaOHIO
30.03.2020
Jak dodać nowy wątek na forum?

Konrad96
02.12.2019
Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc

Archiwum
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Copyright Piotr© 2007- - 2024
Powered by Peter-Fusion © 2009 - Modified Aztec Theme