Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Postów: 651 Miejscowość: Warszawa, PL Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 05/19/2008 01:21
TGrid 5.0 - nowa wersja
Firma ANSYS, światowy dostawca innowacyjnych rozwiązań oprogramowania symulacyjnego i technologii przeznaczonych dla optymalizacji procesów projektowania nowych produktów, poinformowała o wydaniu wersji 5.0 aplikacji TGrid, zaawansowanego narzędzia do tworzenia siatek powierzchniowych i objętościowych.
Technologia TGrid jest specjalistycznym preprocesorem dla analizy mechaniki przepływu płynów. Aplikacja pozwala na tworzenie złożonych, niestrukturalnych siatek czworościennych oraz sześciokątnych skomplikowanych geometrii. Jest w dużej mierze wykorzystywana w przemyśle motoryzacyjnym oraz lotniczym, które wymagają zaawansowanych technik tworzenia siatki dla analizy obliczeniowej przepływu płynów. Najnowsza wersja TGrid oferuje nowe narzędzia oraz zaawansowane funkcje pozwalające na łatwiejsze tworzenie wysokiej jakości siatek. TGrid 5.0 jest wyrazem zaangażowania firmy ANSYS w opracowywanie najnowocześniejszych rozwiązań w tej dziedzinie.
Jednym z największych wyzwań dla oprogramowania przeznaczonego do generowania siatek we współczesnym przemyśle motoryzacyjnym jest zarządzanie procesami cieplnymi w komorze silnika (underhood thermal management- UTM). Aplikacja TGrid 5.0 oferuje zaawansowane rozwiązania oraz automatyzację procesu generowania siatki, co do tej pory było zadaniem czasochłonnym, wymagającym rręcznejr1; pracy.
Technologiczne algorytmy tzw. wrappingr17;u oferują rewolucyjne rozwiązania pozwalające na automatyczne wykrywanie nieszczelności oraz ich korektę, dzięki czemu projektanci mają możliwość zaoszczędzenia godzin żmudnej pracy poświęcanej na dopracowanie często "rudnej" geometrii komory silnika. TGrid 5.0 pozwala na projektowanie pojedynczych osłon termicznych. W połączeniu z modelami przewodnictwa cieplnego osłon, dostępnymi w aplikacji FLUENT(R), rezultaty pracy to efektywne i precyzyjne rozwiązania UTM.
Interfejs użytkownika pozwala na bezpośredni dostęp do kluczowych parametrów oraz oferuje automatyzację określonych procesów, takich jak np.: tworzenie siatki stref wymiany ciepła. Podobne techniki mogą znaleźć zastosowanie dla automatyzacji procesów wykorzystujących mechanizm opasywania w innych gałęziach przemysłu.
Wersja 5.0 wykorzystująca nowy algorytm tworzenia siatki czworościennej łączy w sobie szybkość algorytmu tworzenia triangulacji Delaunay'a i jakość postępującego frontu. Dzięki udoskonalonym narzędziom, TGrid 5.0 pozwala na uzyskanie precyzyjnych wyników związanych z analizą procesów mechaniki płynów. Aplikacja ma także zaimplementowane narzędzia do tworzenia warstw pryzm, co pozwala na większą elastyczność w tworzeniu siatki w przypadku powierzchni o skomplikowanych kształtach. Wreszcie, nowy moduł tworzenia siatki dla elementów wnękowych pozwala użytkownikom na szybkie zastąpienie części i komponentów bez konieczności ponownego tworzenia siatki całego modelu.
¬ródło: www.ansys.com
Pozdrawiam,
Admin
We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc