Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Chodzi mi głównie o wzory używane do obliczeń wymiarów "a" i "c". Bazując na tym modelu, wyliczone naprężenia średnie (zwłaszcza sigma_b) są bardzo duże.
W innych modelach w ogóle nie uwzględniają tego w obliczeniach, a ponadto nie uwzględniane jest zginanie w przypadku obliczania przekroju rozrywanego (wymiar "a").
Wyniki z analizy MES pokrywają się jeżeli chodzi o docisk i rozrywanie natomiast te największe naprężenia sigma_b w ogóle nie występują.
I jeszcze dwa pytania:
1. Czy jest jakaś norma europejska dotycząca obliczeń tego typu połączeń?
2. Czy ktoś z was ma jakieś materiały opisujące dokładnie podejście do wykonania analizy mes takiego połączenia?
Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Wojtek
Edytowane przez piotr dnia 04/21/2011 14:58
m.in.PN-M-83001:1990 normalizuje sworznie ale z obliczeniowego punktu widzenia są raczej ogólną wytyczną niż konkretnym przepisem.
Niepokoi mnie to:
Wyniki z analizy MES pokrywają się jeżeli chodzi o docisk i rozrywanie natomiast te największe naprężenia sigma_b w ogóle nie występują.
zazwyczaj wyniki dość dobrze pasują. Nie "kropnąłeś" się gdzieś w obliczeniach?
Ach i przyszło mi do głowy , że zdaje się w normach mostowych coś na temat połączeń sworzniowych było! Jak sobie przypomnę gdzie to dopiszę.
Obliczenia sprawdzałem już kilkakrotnie, błędów nie ma. Największy problem jest z tymi naprężeniami w widełkach, które wg tych wzorów (patrz link z pierwszego posta) oblicza się na podstawie teorii zginanych prętów silnie zakrzywionych. Nigdzie indziej nie znalazłem takiego podejścia, natomiast przez to wychodzą (w obliczeniach analitycznych) b. duże naprężenia.
Czy mógłbyś zweryfikować te wzory? Lub ktoś z forumowiczów? Jest to dla mnie ważna sprawa, szukam szukam i nigdzie nie mogę znaleźć takiego podejścia, ale przez sam fakt, że wystąpiły w literaturze (tekst tej stronki pochodzi z książki E. Mazanka) muszę to sprawdzić.
Inna sprawa, zastanawiam się czy moja analiza MES jest poprawna. Postaram się później wrzucić tu trochę więcej informacji.
Ok, po konsultacjach dowiedziałem się, że te wzory z książki E. Mazanka są raczej niepoprawne Tzn, oprócz tego, że nigdzie nie występują w literaturze, wyniki się nie pokrywają z analizą itp to wg specjalisty w dziedzinie mes/teoria spr. i plst. takie podejście jest błędne. Może komuś ta informacja się przyda na przyszłość. Pozdrawiam
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc