Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Postów: 651 Miejscowość: Warszawa, PL Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 01/31/2008 23:45
Kiedy wiadomo że mesh jest już bliski ideału / nadaje się do dalszej pracy ? Czy same parametry jak Jacobian, Ascpect Ratio, Warpage i inne dadzą nam taką informację? Czy jeszcze wymagane jest "sprawne oko" i intuicja/doświadczenie CAE-owca?
Program rozumiem, nie da nam takiej odpowiedzi, bo gdyby ją znał odrazu meshowałby automatycznie tak jak potrzeba czyli dobrze
Pozdrawiam,
Admin
We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Autor
RE: SIATKA - MESH - kiedy jest dobra do dalszych obliczeń ?
Muszę zmartwić i pocieszyć jednocześnie czytelników. Najpierw zmartwmy! Siatkę doskonałą osiąga się dla belek gdyż funkcje kształtu drugiego stopnia dają rozwiązanie dokładne w ramach teorii belek. Dla pozostałych elementów siatka doskonała właściwie nie istnieje. Chociażby dlatego, że prawie nigdy w realnych modelach nie korzystamy z jednego zestawu obciążeń.
A teraz pocieszę można jednak zbliżyć się do ideału. Służą do tego chociażby modele automatycznego dopasowania gęstości siatki do określonej wartości błędu estymowanego. Jednakże w tej beczce miodu jest sporo dziegciu! No bo jak łatwo się przekonać szybko zaczyna brakować mocy obliczeniowej gdy algorytm stosuje sie konsekwentnie.
Najlepszą, moim zdaniem, metodą jest więc połączenie metody h i metody p zwiększania dokładności, do tego należy dodać sporo "oka" czyli doświadczenia. A na końcu zastosować starą jak MES metodę podwójnego przeliczenia modelu z dwoma wielkościami podziału na elementy i/lub zwiększeniem stopnia funkcji kształtu. Gdy różnica rozwiązań zmierza do zera(technicznego!!!) my zbliżamy się do naszego ideału.
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc