Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
zacznę od tego, że przepraszam, że tak często proszę o pomoc, ale co chwila nowe detale (tudzież nie detale) sprawiają mi problem. Nie wiem jak jest u Państwa na forum, czy preferowane jest zakładanie nowych tematów do nowych pytań, czy odwrotnie, jednak zakładam, że dla przejrzystości preferowany jest nowy temat do nowego konkretnego pytania.
Tak więc przechodząc do pytania, mam taki problem, że nagrzewając element składam go z 2 części, znaczy daje inne rozkłady temperatur na każdej z tych części. Element jako taki jest ciągły, a problem jaki się pojawia, to dużo większy przepływ ciepła dla punktów skrajnych, podejrzewam że dlatego, że w BC's ustawia się płaszczyznę grzania a nie jakby kierunek, więc na krańcach program możliwe że grzeje również jakby prostopadle do powierzchni, no bo tam jest punkt końcowy, więc w zasadzie jak to punkt, może go grzać ze wszystkich stron. Nie wiem czy wiadomo co chce powiedzieć, ogólnie chodzi mi o to, że chcę zablokować dla punktu skrajnego możliwość grzania od strony którą połączony jest z innym elementem, bo co logiczne z tamtej strony nie da się grzać materiału, przy czym program tego nie wie. Chcę zablokować podobnie jak do przemieszczania wg. określonych osi, tak samo tutaj, wg. grzania.
Niestety nie umiem zrobić, żeby obrazek wyświetlił się tutaj.
Chodzi o to, ze heat flow jest największe dla tego składania. I tak sobie myślę, że może oprócz tego że on grzeje prostopadle do powierzchni, to może jeszcze tak jak te szare strzałki które zaznaczyłem? Dlatego jest on tam większy. Napisałem na rysunku że jest składanie elementu, ale chodziło mi bardziej o składanie tych funkcji grzania, jako taki element jest ciągły, dlatego też wydaje się to niemożliwe. Więc tak myślę, że albo te dwie funkcje się nakładają w tym miejscu i grzeje 2x jeden punkt, albo po prostu jako że to punkt, to grzeje go właśnie nie tylko prostopadle ale też tak jak te szare strzałki (no bo to jednak koniec przedziału).
Sprawa jest oczywista (albo przynajmniej mi się wydaje)-program policzył dobrze (tak to jest z automatycznymi działaniami na preprocesorze) W miejscu styku masz źródło ciepła z lewej strony i z prawej w samym punkcie styku masz więc podwojona wartość strumienia ciepła. Pamiętać zawsze należy, że mes liczy w węzłach i teraz masz wezeł wspólny dla dwu ścian (z lewej i z prawej, Na obu ścianach założyłeś równomierny rozkład więc w węzłach wspólnych "dołożyło się" tyle samo z lewej co i z prawej. Efekt... widzisz w swoich obliczeniach.
Możliwe że tak jest, chociaż w przypadku grzania jednej z tych części które zamieściłem na obrazku efekt jest podobny znaczy HFL jest największe na krańcach, a niby czemu miałoby być? Mi coś o uszy obiło się, że jest możliwość ustawiania jak ma grzać na danych punktach, dlatego myślałem że tutaj ktoś to będzie wiedział (chyba że nie ma takiej możliwości a ja źle usłyszałem). Chodziło mi o to, że mogę ustawić w programie, że na dany punkt (czyli ten skrajny) działa temperatura tylko równolegle do osi X np. Wtedy wydaje mi się że ten problem byłby wyeliminowany. Niemniej, dziękuję za opinie i jeśli miałbyś jakieś pomysły, to pisz, na pewno skorzystam :)
To też się da wytłumaczyć jeżeli w węźle dasz źródło ciepła to węzły środkowe mają (w cudzysłowie) półprzestrzeń przed sobą, a na brzegu (w podwójnym cudzysłowie) ćwierćprzestrzeń niejako więc większa ilość ciepła może rozproszyć się w mniejszej przestrzeni. Przy wyprowadzaniu równań przewodnictwa czyni się założenie, że każdy obszar ogrzewa się proporcojnalnie do ilości ciepła, która do niego wpłynęła albo też jak spojrzeć nie na równania różniczkowe, ale na równanie przewodności cieplnej prze przegrody w stanie ustalonym to w liczniku masz pole przekroju przez które ciepło przepływa na brzegu to pole jest mniejsze więc powoduje to wzrost temperatury
No to ma sens, tylko pytanie, jak i czy się da pozbyć tego problemu w Abaqusie. Bo to że to ma sens nie zmienia faktu, że w moim przypadku powinno być inaczej i właśnie chodzi mi o te półprzestrzenie i ćwierćprzestrzenie. Czy da się zablokować dla jednego węzła tą jedną przestrzeń, żeby zachowywał się tak jak normalny węzeł?
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc