Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
witam,
Moze mi ktos wyjasnic i rozwiac moje watpliwosc odnoscnie elemntow 2D. W patranie w mozemy im zadac nastepujace wlasciwosci:
Shell, bending panel, 2d solid, membrane, shear panel. Bije sie z myslami i bladze troche .... do czego (w jakich elementach konstrukcyjnych) jakich używać??
Załóżmy teoretycznie ze mielibysmy obiekt przypominajacy felge samochodowa ale o srednicy 4m , grubosc scianki czesci walcowej 0.03m natomiast czesci bocznej 0.02m obciazenie przylozone na polowie obwodu czesci wlacowej w postaci cisnienia.
Czym najlepiej takie zadanie rozwiazac i moc pozniej przeprowadzic prawidlowa (bo innej nie moze byc) analize wyników z rozdzialem na wszystkie skladowe napręzeń..... ??
Z gory dzieki za sugestie, porady i pomoc pozdrawiam
To może prościej:
shell - powłoka/płyta
bending panel - czysty stan momentowy powłoki/płyty
2d solid - tarcza w płaskim stanie odkształcenia
membrane - membrana(stan błonowy powłoki)
shear panel - płaski stan naprężenia
A zastosowania, no cóż wszystkie te podejścia wynikają z powodów historycznych- rozwiązania "analogowe" wymagają daleko idących uproszczeń aby były możliwe.
Zawsze rozwiązanie natury ogólnej powinno zawierać rozwiązania szczególne a więc z zastosowaniem powyżej określonych definicji równań.
Rozwiązania z zastosowaniem uproszczonych modeli mają tę przewagę nad rozwiązaniem ogólnym, że wymagają troszkę mniej obliczeń więc będą szybsze i tyle. No czasami jeszcze łatwiej uzyskać benchmarki lub ocenę na zaliczeniu.
ps rozwiązaniem ogólnym będzie oczywiście shell
dzieki za odpowiedz....
z przeprowadzonych testow wyszlo mi ze shelle beda najbardziej uniwersalne w przypadku analizy plyt i powlok.
membrane - mozna chyba zastosowac do analizy zbiornikow ciekosciennych ??
shear panel i 2d solid - nadaja sie do analiz PSO i PSN i to wszystko tlumaczy....
natomiast bending panel ..... z tym mam klopot mozesz wiecej wyjasnic....kogo moze interesowac czysty stan momentowy powloki co nam mowia otrzymane w ten sposob wyniki ??
Czy majac do przeliczenia konstrukcjie plytowo powlokowa nalezy wykonywac analizy shellami - analiza wynikow
nastepnie bendig panel - analiza wynikow??
Co do tej membrany , to nie bardzo . Membrana to taki dwuwymiarowy odpowiednik liny czyli np modelowanie tkanin (zero naprężeń od momentów).
Co do tego stanu momentowego, hmm nie bardzo mi przychodzi do głowy przykład techniczny, poszukam jak coś znajdę to napiszę.
A w Twoim ostatnim zdaniu to chyba coś pomieszałeś. Można w postprocesorze analizować WPŁYW składowych naprężeń na ostateczny ich rozkład poprzez analizę naprężeń od zginania, od ścinania czy od rozciągania/ściskania. I o tym jest jeden z przykładów w naszej galerii- zajrzyj.
wiem ze mozna w postprocesorze analizowac wplyw wszystkich skladowych naprezen .... miesza mi tylko ten bendig panel co ciekawego z niego mozna sie dowiedziec... ??
a co do zbiornika bede go bronil. oczywista jest tu kwestia o jakim zbiorniku jest mowa, zaluzmy ze o takim ktory ma mala grubosc rownomiernie rozlozona ze zachowuje sie jak blona czyli nie podlega zgninaniu wowczs mozna chyba analizowac 'membrane' ??
Aby ściany zbiornika nie podlegały zginaniu musiałbyś mieć sferę obciążoną równomiernie ciśnieniem lub po prostu balon. Balon jest zresztą doskonałym przykładem membrany - kształt (a więc w pewnym sensie odporność na zginanie) daje mu wewnętrzne ciśnienie. Bez niego nie ma zbiornika!
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc