Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.Zobacz Komentarze Newsów
Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznieZobacz Komentarze Newsów
Robię z kolegą "rojekt" - on rysuje, ja liczę. Mamy zaprojektować małą łódkę, która jest konstrukcją cienkościenną. Jemu łatwiej było pracować na bryłach, więc modelował to wszystko bryłowo. Efektem jest konstrukcja bryłowa o bardzo cienkich ściankach - de facto powłokowa. Jak dużym błędem obarczone będzie rozwiązanie MES na podstawie modelu zbudowanego z elementów SOLID z jednym takim elementem po grubości? Z każdym dodatkowym rozmiar modelu zdecydowanie się powiększa. Problemem jest tu na pewno brak przenoszenia momentów przez takie elementy - pytanie jak wielkim. Konstrukcja będzie obciążona jedynie ciśnieniem.
Mam kombinować i przerabiać wszystko na powłoki?
Elementy typu solid "od wielkiej biedy" mogłyby wystarczyć za stan membranowy, jednak po obciążeniu, jak rozumiem, kadłuba łódki występują stany zgięciowe a wtedy jedna warstwa elementów "solid" jest niewystarczająca ... bardzo.
Nie wiem, czego używasz do modelowania i obliczeń, ale myślę, że warto zainteresować się pojęciem "midsurface".
Zgadzam się z Piotrem. Przeróbka modelu n powłokowo-płytowy jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Stosowanie modeli bryłowych do konstrukcji cienkościennych jest niezbyt dobrym pomysłem, błąd narasta nie tylko z powodu niedoskonałości elementów bryłowych (np. są takie co momenty przenoszą), ale ponieważ elementy bryłowe w konstrukcjach cienkościennych generują NAPRAWDę DU¯E modele więc na arenę wkracza błąd numeryczny, o którym w zasadzie przy modelach płytowych się nie pamięta.
Skocz do Forum:
Reklama
Szukaj
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.
Bulix 26.01.2022 Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.
damian14100 25.01.2022 Witam,
Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?
BE-FEA 31.03.2021 Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.
daniel8894 31.03.2021 Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d
BE-FEA 09.03.2021 Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.
kinia22 09.03.2021 witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!
BE-FEA 02.04.2020 Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread
BE-FEA 02.04.2020 Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.
KrzywaOHIO 30.03.2020 Jak dodać nowy wątek na forum?
Konrad96 02.12.2019 Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc