Iskierka za darmo
Dodane przez piotr dnia 12.12.2015 17:09

DesignSpark Mechanical i Electrical to propozycja darmowego mechanicznego i elektryczno-elektronicznego CAD'a 3D wytworzonego przez RS Components i Allied Electronics.

Oprogramowanie jest darmowe ale nie wolne (coś za coś). Korzystając więc z niego musimy oddać cesarzowi co cesarskie i korzystać np z bibliotek dostawców część będących sponsorami przedsięwzięcia. Czy więc to sensowna propozycja? Jak nabardziej legalnie można mieć całkiem niezłego modelera 3D i możliwość generowania rysunków 2D


Rozszerzona zawartość newsa

Po co to wszystko? Ano po to byś kupował u nich to co chcesz zrobić. Dlatego do istniejącego już jakiś czas darmowego Design Sparc'a electric doszła część mechaniczna, oczywiście ze wskazaniem na projektowanie obudów do zaprojketowanych wcześniej urządzeń elektryczno-elektronicznych.  Ponieważ zaś korzystasz z katalogów producenta od razu więsz ile zapłacisz.

Jest to niewątpliwie forma rekalmy. Ale powiem, że moim zdaniem jedyna sensowna. Nie musisz kupować u nich tak samo jak nie musisz mieć darmowego pełnego 3D CAD'a.

Link do strony producenta: DesignSpark Mechanical