z88 TINA
Dodane przez piotr dnia 25.06.2014 16:35
Androidowa rewolucja dotarła i do obliczeń. W lutym 2011 pisałem o testowaniu pierwszego oprogramowania metody elementów skończonych na komórki NEI Stratus i w zasadzie sprawa ucichła. A tymczasem pojawił się Z88 Tina. System podobnie jak Stratus darmowy,ale bez konieczności posiadania iPhona, gdyż Tina jest system opartym o Androida. System wygląda ciekawie ma np. bardzo rozbudowaną jak na takie maleństwo bibliotekę elementów. System umożliwia też zarówno wczytywanie gotowych problemów jak i tworzenie nowych. Jak na razie to liniowa statyka, ale myślę, że od telefonu trudno(na razie) oczekiwać więcej. Chociaż szybkość rozwiązywania problemów 1620 DOF/s  (telefon Samsung)
 W naszej strefie download pojawiła się więc możliwość ściągnięcia tego maleństwa bezpośrednio ze strony University of Bayreuth lub GooglePlay. W rozwinięciu  newsa można zobaczyć kilka przykładów działania "adroidmesa" w akcji.

logo Z88 tina


Rozszerzona zawartość newsa
Zabawę zaczynamy od wprowadzenia przykładu z pliku lub manualnego wprowadzenia danych. Obsługa wydaje się być stosunkowo prosta:

obsługa telefonu w Z88tina


Wprowadzanie danych z klawiatury wymaga, tak jak to dawniej bywało sporo samozaparcia:


wprowadzanie danych

Potem wystarczy uruchomić solver:

uruchamianie obliczeń

Oczywiście wcześniej należy sprawdzić wprowadzoną strukturę. Można to zrobić w sposób graficzny:

struktura  modelu
Obliczenia przeprowadzone (załóżmy, że wszystko jest OK) i otrzymujemy wyniki - w wersji graficznej (dwa przykłady):

przykład obliczeń
przykład obliczeńps. Dziękuję użytkownikowi Arepaj za zwrócenie uwagi na to ciekawe rozwiązanie!