Elektryczny CAD po polsku
Dodane przez piotr dnia 14.12.2013 10:45
KiCad to pakiet oprogramowania open source do wspomagania i automatyzacji projektowania układów elektronicznych (EDA) wykonrzystywany do projektowania schematów układów elektronicznych i obwodów drukowanych (PCB). KiCad jest opracowany przez KiCad Developers Team, i oferuje zintegrowane środowisko z edytorem schematów, tworzeniem wykazu materiałów, schematu płytki  drukowanej PCB i wiele więcej. Dodajmy, że teraz w naszej strefie download!
EDA - elektryczny CAD

Rozszerzona zawartość newsa
NARZęDZIA

Program KiCad jest złożony z pięciu głównych narzędzi programowych:

     KiCad - kierownik projektu.
     EEschema - edytor schematów.
     cvpcb - selektor komponentów stosowanych w konstrukcji układu.
     PCBnew - tworzy płytki drukowane (PCB). Posiada również Widok 3D.
     gerbview - Gerber viewer (fotoploter).

WŁAŚCIWOŚCI

W porównaniu do innych darmowych alternatyw oprogramowania, KiCad rozwiązuje wszystkie etapy z tego samego interfejsu: edytor układów, obwody drukowane PCB, generowanie/ wizualizacja i edytowanie bibliotek.

KiCad jest wieloplatformowy, został napisany w wxWidgets i działa na FreeBSD, Linux, Microsoft Windows i Mac OS X. Dostępnychjest wiele bibliotek komponentów. Również
są dostępne narzędzia do migracji komponentów  (z innych systemów EDA). Formaty plików to zwykły tekst, który jest dobrze udokumentowany. Jest to dobre rozwiązanie dla importu eksportu poprzez CVS lub Subversion oraz do tworzenia automatycznych skryptów generacji komponentów.

Jest obsługiwanych wiele języków, jak angielski, portugalski, hiszpański, czeski, POLSKI, francuski, niemiecki i rosyjski.
kiCAD - elektryczny CAD