Wizualizacja na życzenie - SCIRun
Dodane przez piotr dnia 25.01.2013 17:43
Komputery potrafią pięknie rysować, to prawda. Jednak zmuszenie ich do tego to zupełnie inna sprawa. Jeżeli nie mamy odpowiedniego oprogramowania do konkretnego zastosowania to klapa, albo bardzo dużo pracy. Tymczasem ochotnicy z University of Utah zbudowali otwarte środowisko tzw PSE (Problem Solving Environment) do modelowania symulowania i wizualizacji problemów naukowych. W ostatnich zmianach oprogramowanie zostało wzbogacone na potrzeby problemów biomedycznych, ale jego pochodzenie i możliwości zastosowania są o wiele większe.
Scirun w działaniu


Rozszerzona zawartość newsa
SCIRun to środowisko do rozwiązywania problemów, zwane też "obliczeniowym warsztatem", w którym użytkownik wybiera z modułów, które mogą być połączone w wizualne środowisko programowania do tworzenia wysoko skutecznego (i dodajmy efektownego) środowiska pracy dla eksperymentów i eksperymentatorów.

Wielu użytkowników SCIRun docenia nowe moduły oprogramowania jako szczególnie użyteczne dla ich bioelektrycznych badań terenowych. Ich tematyka obejmuje badania symulację elektromechanicznego zachowania serca, wszelakie obliczenia EKG i EEG, modelowanie głębokiej stymulacji mózgu, kalkulacje elektromiografii i określania
anizotropowej przewodności elektrycznej tkanki serca. Użytkownicy mogą stosować również SCIRun'a do wizualizacji guza piersi, komputerowego wspomagania chirurgii, nauczania.
 SciRun to także nieograniczone możliwości nie biomedycznych.
Oprogramowanie jest dostępne  w otwartej licencji typu MIT

Link do strony z oprogramowaniem:
http://www.sci.utah.edu/cibc-software/scirun.html