MES,CAD,CAE,FEA
News Search:
StartGaleriaForumDownloadArtykułyNewsyLinkiZasoby wiedzyKontaktZasady Stosujemy pliki cookies więcej...04/16/2024 20:08:16
Reklama
Nawigacja
Galeria
Forum
Download
Artykuły
FAQ
Linki
Zasoby wiedzy
Kontakt
Szukaj
Losowa Fotka
Model porównawczy 1
Model porównawczy 1
Problem Oli
Użytkownicy Online
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne
WITAMY:
adrian24024
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1400

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 1
Użytkownicy: 1398

Użytkownicy Online:

piotr14 tygodni
ndv36 tygodni
damian1410047 tygodni
BE-FEA49 tygodni
adrian2402454 tygodni

Gości Online: 20

Twoje IP to: 18.221.187.121

Kategorie Forum 53
Wątki na Forum 1268
Posty na Forum 5665
Komentarzy 83
Newsy 142
Artykuły 10
Ściągniętych plików 62
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 13
Postów w Shoutbox 413
Przykłady
Wyniki naprężenia 1

Wyniki naprężenia 1

Ślizgowy element konstrukcji
Ssanie sprężanie... kupa pracy

Ssanie sprężanie... kupa pracy

Fajne gify
Model tarczowy -naprężenia

Model tarczowy -naprężenia

Połączenie sworzniowe
Obciążenia - opis sytuacji

Obciążenia - opis sytuacji

Obliczenia adaptera
model 1

model 1

Model Felgi
Partnerzy

Strony wspierającej nas firmy:
Leasing,faktoring, kredyt gdy szukasz gotówki.
Opony to tanie opony letnie oraz katalog
zawierający firmy transportowe
Strony naszych przyjaciół:

Darmowe arkusz Excela
Strony sponsorów:
Zawsze się znajdzie forum transportowe na giełdzie ładunków/ na stronie giełdy ładunków
ciekawe i miłe sercu rzeczy to: fajne fotki dzieci na stronie mojebaby.pl lub też warte obejrzenia zwierzęta domowe ze strony mojzwierz.pl
-->../lll
Ostatnie Komentarze
marek_ac dnia 11.01.2017 08:14

Demo download (nowy link): (poprawiono patrz: Linki-> Przyjaciele -> Vanadis)

Zobacz Komentarze Artykułów
marek_ac dnia 21.04.2015 05:53

... mała poprawka: double wprowadzono w wersji 1.3
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 20.04.2015 18:59

Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 14.04.2015 00:51

Witam,

Na dysku:

TUTAJ

zamieściłem demo (wersję windowsową) modelu rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

W pliku vanadis.txt zawarty jest krótki opis modelu.

Marek
Zobacz Komentarze Artykułów
steleri dnia 17.03.2015 21:54

Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznie
Zobacz Komentarze Newsów

Ostatnie aktywne Tematy rss1 rss2
Forum Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
POMOCNA DŁOń - pomagamy studentom rozwiązywać zadania Analiza statyczna wózka wagonowego 3 BE-FEA 02/28/2022 18:26
Jestem kompletnie zielony ABAQUS PROBLEM 2 Euklides_PL 01/25/2022 20:24
Ogłoszenia i newsy (branża CAE) OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE MES I RYSUNEK TECHNICZNY 0 1pkm 09/24/2021 01:50
Jestem kompletnie zielony ABAQUS BŁĄD 1 BE-FEA 09/15/2021 19:44
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Pomoc projektowa - Ansys fluent 3 BE-FEA 09/15/2021 19:32
Jestem kompletnie zielony ABAQUS - ANALYTICAL RIGID 2 Euklides_PL 08/30/2021 21:20
Jestem kompletnie zielony WSTĘPNE NAPRĘZENIA ŚCISKAJĄCE/SHRINK FIT ABAQUS 1 BE-FEA 06/03/2021 14:14
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Szkolenia komercyjne 3 Adrian28 05/30/2021 11:57
Sprawy studenckie OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI ABAQUS 5 BE-FEA 03/23/2021 23:17
Sprawy studenckie comsol heat transfer in porous media 1 BE-FEA 03/09/2021 17:55
Sprawy studenckie ABAQUS-WARUNKI BRZEGOWE 1 BE-FEA 02/15/2021 00:01
Sprawy studenckie Potrzebna pomoc - Femap 2 jasiu 01/27/2021 18:25
Sprawy studenckie SolidWorks Simulation - podnoszenie zbiornika 3 BE-FEA 11/24/2020 14:33
Teoria MES Kwantowy MES 1 BE-FEA 11/13/2020 14:32
Jestem kompletnie zielony DEFORM 0 CwaniakzPKSU 11/05/2020 08:46
Zobacz Temat
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne | SANDBOX | Jestem kompletnie zielony
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Połączenia nierozłączne - analiza.
Gorthin
Użytkownik

Postów: 22
Data rejestracji: 28.11.13
Dodane dnia 11/28/2013 20:39
Witam.
Zjawiłem się na tym forum poszukując odpowiedzi na nurtujące mnie zagadnienie.

Chciałem się dowiedzieć czy jest sens (pierwsze kryterium), i czy jest taka możliwość (drugie kryterium) aby poddać analizie połączenia nierozłączne: spawanie, zgrzewanie, klinczowanie, klejenie, lutowanie, nitowanie, połączenie 'łapkowe'?

Jest jakiś program, w którym ewentualnie można by było to wykonać i poddać analizie?
Ważne też jest to, aby był to program legalny. Czyli wchodzi w grę chyba tylko wersja studencka.
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 11/28/2013 21:49
Sens?
No oczywiście, przecież tak naprawdę na tym właśnie polega cała zabawa w analizie konstrukcji. Analizujemy konstrukcję jako całość,a potem analizujemy węzły tej konstrukcji - czyli to o co pytasz.
Możliwość?
I znowu to forum zajmuje się prawie w 100% właśnie możliwościami obliczeń takich zagadnień w 90% za pomocą metody elementów skończonych.

Program
Całe mnóstwo można zacząć od strefy download serwisu.
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Gorthin
Użytkownik

Postów: 22
Data rejestracji: 28.11.13
Dodane dnia 11/29/2013 09:17
Analizując całą konstrukcję jest sens, nie ma z czym polemizować. Pytanie czy jest sens analizować część konstrukcji, czyli np.: dwie blachy połączone nitami, zespawane itp. itd. I zadane warunki rozciągania czy ścinania. Czy wtedy też można przeprowadzić sensowną analizę?

Co do programu z działu Download. Ciekawym wyborem, tak sądzę, wydaje się być Z88 ver 13, do tego jest instrukcja po polsku. Pociągnąłby te w/w zagadnienia?
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 11/29/2013 17:51
Gorthin napisał/a:
instrukcja po polsku


Ale się ubawiłem...


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Edytowane przez Tomekk dnia 11/29/2013 17:52
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 11/29/2013 19:12
Ale się ubawiłem...

... a ja nie. Ktoś się trochę napracował nad tłumaczeniem. Z pewnością nie jest ono doskonałe, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby je poprawić.
Co do pytania Gorthin'a :
nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Najczęstszym przypadkiem analizy tylko wybranego połączenia są naprawy, zresztą nie zawsze jest to słuszne ograniczenie.
W nowych konstrukcjach absolutnie nie stosowałbym wybiórczego podejścia. W konstrukcji typowej modyfikowanej... może tak, ale znowu z zastrzeżeniem.
No i na końcu powiem, że to co proponujesz to najczęstszy sposób na badania naukowe potwierdzające jakąś tam modyfikację teorii....
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 11/29/2013 23:34
Przepraszam za offtopa, ale pierwszy raz widzę, że program FEA w ogóle posiada jakiekolwiek polskie tłumaczenie manuala :o stąd moja reakcja.
Co do jakości to nie śmiem się wypowiadać, nie wiedziałem, że w ogóle istnieje.
Ale trzeba młodszych kolegów, zacząć uświadamiać, że bez angielskiego, to jak bez ręki... niestety.


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Gorthin
Użytkownik

Postów: 22
Data rejestracji: 28.11.13
Dodane dnia 12/08/2013 16:03
Dzięki za odpowiedź.
Na uczelni mamy jeszcze Ansysa. Nie mogę spotkać prowadzącego zajęcia z Ansysa, czy mógłbym z niego skorzystać podczas pisania pracy. Ansys byłby chyba w stanie przeprowadzić rzeczone analizy, o których mówię.

I jeszcze jedno.
Chciałem się zapoznać z waszą opinią. Jak sądzicie, czy poniższa struktura, była by odpowiednia do przeprowadzenia analizy porównawczej metod połączeń nierozłącznych. Oczywiście wprowadził bym połączenie spawane, zgrzewane, nitowane czy klinczowane. Chodzi mi, czy wystarczą do analizy dwie takie blaszki, czy w pracy powinien znaleźć się jakiś większy fragment konstrukcji?

Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 12/08/2013 18:10
Część uniwerków trzyma się zasady KISS (pogooglaj) i tą zasadę bym polecił koledze. Więc jeżeli interesuje cię sam rodzaj połączenia i jego zachowanie to zatrzymaj się przy tych dwóch "blaszkach". Jak zaczniesz z jakąś konstrukcją to się mogą pojawić pytania o obciążenia, etc. A tak to wszystko będzie prosto, łopatologicznie.



pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Gorthin
Użytkownik

Postów: 22
Data rejestracji: 28.11.13
Dodane dnia 12/09/2013 07:50
Dzięki za odpowiedź.

Interesuje mnie właśnie zagadnienie samych połączeń. Ich porównania, aby nie trzymać się ślepo jednej metody łączenia, bo może można taniej i sprawniej inną. O ile warunki i wytrzymałość takiego łącza będzie odpowiadać konstrukcji.

Dlatego się zastanawiam jaki model byłby najlepszy, i wystarczający do przeprowadzenia porównania. Wyszukałem w internecie wiele artykułów, opartych na książkach, badaniach. I czy były to nity, czy spawanie, to model wyglądał mniej więcej tak jak mój powyżej.

Więc chyba wystarczy taki do pracy inżynierskiej. Temat może i nie ambitny, ale wolę się przyłożyć do pracy magisterskiej. Przy której na pewno tu wrócę. Bo będę potrzebował waszej pomocy, a być może nie ;)
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 12/09/2013 20:12
Zagłęb się w ten temat, a i na doktorat starczy...


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Gorthin
Użytkownik

Postów: 22
Data rejestracji: 28.11.13
Dodane dnia 12/16/2013 08:08
Domyślam się, że gdyby się w to zagłębić, to i na doktorat by starczyło. Do tego trzeba by było mieć czas i pieniądze. :)

Byłem w sobotę u prowadzącego ćwiczenia z Ansysa. Powiedział, że nie będzie problemu z analizą. Bardzo chętnie pomoże, bo i sam będzie mógł spojrzeć jak zachowują się te połączenia, bo nigdy nie analizował takich łączy.

Mówił też, że mogę zrobić modele bryłowe, np.: dwie blaszki i nity, czy też dwie blaszki i jedna cieniutka, która będzie imitować np klej.

Także nie ma się co zastanawiać, i zrobić ta analizę na Ansysie.
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Gorthin
Użytkownik

Postów: 22
Data rejestracji: 28.11.13
Dodane dnia 04/04/2014 09:03
Witam.
Przyszedł czas, aby zająć się analizą połączeń w Ansysie. Modele robię w Inventorze. Jest tam taka opcja jak ' Konstrukcja spawana'. Zrobiłem modele połączeń. Poniżej spawane:




Nitowanie:

Nie wiem czy tak mogą być, czy lepsze będą bez tych wygenerowanych spoin?

A jak zrobić z klejeniem, bo mam taki model i nie wiem czy tak wystarczy?


Podobny problem mam ze zgrzewaniem. Chcę zasymulować zgrzewanie punktowe, po obliczeniach potrzebuję 7 zgrzein. Tylko jak je zrobić, bo model mam taki jak poniżej, to czy te zgrzeiny uda się dodać już w Ansysie?


Wesprze ktoś jakimś komentarzem? To ostatni rozdział mojej pracy, i już chciałbym ją mieć za sobą.
Edytowane przez Gorthin dnia 04/04/2014 09:04
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 04/04/2014 21:43
No Pytań jest albo dużo , albo mało. Dużo bo na tak luźne uwagi można by mówić dużo, mało bo mało konkretnych problemów.
Odniosę się więc do tego zgrzewania. Choć nie wiem jak dokładnie chcesz je analizować (lub raczej jak chce promotor), ale jeżeli tak "zwyczajnie" to dobrze jest już w CAD'zie wykonać podział powierzchni na obszary w których wystąpi zgrzew, gdyż wtedy łatwiej będzie modelować w ansysie. Chodzi o t o by powierzchnia płaska była podzielona na podobszary , w których ma być zgrzew.
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Gorthin
Użytkownik

Postów: 22
Data rejestracji: 28.11.13
Dodane dnia 04/05/2014 09:02
Jako, że większość połączeń nierozłącznych powinna być projektowana na ścinanie, więc i ja liczyłem, jak i chcę przeanalizować połączenia w MESie pod kątem ścinania.

Co do spawania, to zastanawiam się, czy lepsze są te modele, które podałem wyżej (symulacja rozciągania i zginania będzie przeprowadzona) czy może lepiej tak:


Nitowanie chyba wygląda ok? I nie trzeba nic poprawiać, aby zasymulować ścinanie?

Co do klejenia. Połączenie oczywiście na ścinanie. Są to dwie blaszki po 3 mm grubości, są po prostu do siebie przywiązane za pomocą wiązań w Inventorze. I już. Jak liczyłem, to brałem grubość warstwy kleju 0,05 mm. I pytanie czy zostawić taki model jak powyżej (zestawione dwie blaszki) czy jednak dodać cienką blaszkę symulującą warstwę kleju?

Co do zgrzewania, to nie do końca rozumiem. Zrobić 'podział powierzchni na obszary', ja to rozumiem, jakbym miał na powierzchni zrobić szkice tych siedmiu zgrzein, tak? Jako, że mam zgrzewanie punktowe, to musiałbym zrobić siedem kół symulujących miejsce zgrzeiny?
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 04/05/2014 22:29
zgrzeiny -tak dokładnie o to chodzi
Klejenie - dodanie warstwy kleju w modelu 3d pozwala lepiej przeanalizować to co dzieje się w warstwie "pomiędzy", jednakże wiąże się z BARDZO gęstą siatką
Nitowanie - nity liczy się na ścinanie ręcznie, w rzeczywistości występuje jednak w nich również zginanie, tylko ma drugorzędne znaczenie (chyba, że Twój model wykaże coś innego...)
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Leonardo
Użytkownik

Postów: 90
Data rejestracji: 22.02.11
Dodane dnia 04/06/2014 13:27
W zasadzie trudno tu zidentyfikować problem, który miałby być rozwiązany, każde z tych połączeń ma trochę inną geometrię, nie bardzo tu będzie co porównywać, nie pomijając że na pierwszym rysunku mamy spoinę czołową z opisem pachwinowej 3mm.
Trudno również o wiarę że 7 zgrzein miałoby być równoważne dwóm poprzecznym spoinom pachwinowym, a tymczasem liczba np. nitów wydaje się dość znaczna.
W zasadzie analiza połączenia nitowego nie ma najmniejszego sensu, bo nie da się ocenić wiarygodnie kosztów z powodu prawie zarzucenia tej techniki łączenia a przecież Autor szuka co będzie "taniej", nie pomijając że same nity są nie tylko ścinane ale również rozciągane (po wykonaniu na gorąco)
Dyskusyjne są jednak same połączenia spawane, jeśli grubość spoin faktycznie wynosi 3mm i układane są poprzecznie na blasze grubości 3mm to czy nie nastąpi przepalenie blach? Nie ma już tych wymogów w EC ale PN dopuszczały nie więcej niż 0,7t, czyli tutaj spoinę grubości 2,1mm.
Analiza sprężysta tych połączeń raczej nic nie pokaże, gdyż w każdym typie pojawią się kosmiczne piki naprężeń, które całkowicie nie będą adekwatne do rzeczywistości. Zaawansowana analiza nieliniowa natomiast przekracza wymagania pracy licencjackiej.
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
CAEGuy
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość: Rzeszów
Data rejestracji: 06.04.12
Dodane dnia 04/06/2014 16:36
Wydaje mi się że na analizę kosztów i sensowności zastosowania połączenia lub porównanie typów wystarczy kartka papieru czy excel i wstępne obliczenia bez zaciągania do tego modeli numerycznych. A jak już wiesz co i jak chcesz liczyć, masz obciążenia, dokładny plan itp. - wybór numerycznej weryfikacji jednej metody + porównanie z próbą doświadczalną byłoby z edukacyjnego punktu widzenia dużo bardziej korzystne niż modelowanie na szybko 10 typów i otrzymanie kolorowych map naprężeń nijak mających się do rzeczywistości. Jak wybierzesz sobie połączenie spawane to masz i tak wystarczająco dużo roboty. Jeżeli dodatkowo zechcesz zweryfikować 'przepalanie' się blach o czym wspominał Leonardo to wchodzisz już w zjawiska termomechaniczne, symulację procesu spawania i naprężenia resztkowe mające wpływ na wytrzymałość połączenia. A jak do tego dodasz jeszcze zmęczenie połączenia to zakładam, że nie rozstaniesz się z nami przed ukończeniem doktoratu ;-)

Widzę że system już wybrałeś, ale jak jesteś studentem masz poważną darmową ofertę profesjonalnego oprogramowania z MSC: http://www.mscsoftware.com/student-editions

MSC.Nastran/MSC.Marc wspiera wszystko o czym pisałem wyżej.

Powodzenia!
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Gorthin
Użytkownik

Postów: 22
Data rejestracji: 28.11.13
Dodane dnia 04/09/2014 17:21
Dzięki za uwagi, ale szczerze mówiąc to już zgłupiałem ;)
Wpierw powiem, że prace inżynierską miałem inną, ale jak to u nas w kraju to szkoła powiedziała, że nie ma kasy i koniec. Więc spasowałem, i jak uzbieram to sam zrobię badania, bo można z tego rozkręcić fajną firmę, ale cóż, tak wygląda szkolnictwo wyższe i mówi się trudno. Dlatego wybrałem sobie prosty temat, aby mieć już inż z głowy a przy magisterce poruszę ciekawszy temat.

@piotr
Dzięki za odpowiedź. Trochę mi się rozjaśniło. Co do nitów to wiem, dlatego sugeruje się aby wstępnie zgiąć blachy, aby uniknąć zginania. Jak starczy czasu to może i wygnę i też sprawdzę w Ansysie.

@CAEGuy
Wiem, że wystarczy Excel bądź kartka. I tak w sumie mam zrobione. Mam wstęp teoretyczny już, mam obliczenia wytrzymałości z kilkoma przykładami i chciałem dać te przykłady do analizy w Ansysie. W sumie tak dla podglądu, może trochę dla urozmaicenia pracy.

Wiem co chcę liczyć. Mam zrobione zadania. Materiały łączone są te same, warunki te same założyłem (te same wymiary połączeń, siły itp), więc w teorii da się porównać te metody połączeń. Więc myślę, że nie jest źle. A i z kosztami połączeń powinno pójść gładko.

Wiem, że model w Ansysie i model ścinany doświadczalnie to było by coś, ale jak jest opór w szkole, i znowu mam dokładać do tego interesu, to już mam dość.

@Leonardo
Zgrzein jest 10 przy sile 130 kN. Do połączeń zakładkowych założyłem siłę 130 kN, wszędzie taka sama.
Nitów wyszło dużo. Przy takich blachach nity mają 6mm średnicy, więc wyszło ich 23 w sumie. Na naciski jak liczyłem wyszło ich mniej, ale trzeba wziąć ilość ze ścinania. W sumie i dobrze, że wyszło dużo, jest co opisać w pracy.
Co do spoiny, to oczywiście, że nie będą to spoiny 3 mm. To pewne. Jak liczyłem z normy PN 90/B-03200 to spoiny wyszły spoiny 2,6mm. A licząc z dokładnych wzorów z normy PN 80/B-03200 to spoina wychodzi 2mm. Także przepalenie nie będzie miało miejsca.
A dodam tylko, że na 3 rys, gdzie są dwie spoiny podłużne i jedna poprzeczna, to wychodzi z obliczeń, że potrzeba spoin o wymiarach 3,1mm aby przenieść obciążenie 130 kN.

Także już sam głupi jestem jak mam to zrobić. Postaram się dziś coś jeszcze narysować i tutaj wrzucić. Nie będę aż tak się starał, bo to praca inż, więc podchodzę trochę no stress. Zresztą jak to powiedział promotor. Pracę będę czytał ja i Pan ;)
Edytowane przez Gorthin dnia 04/09/2014 17:57
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
Gorthin
Użytkownik

Postów: 22
Data rejestracji: 28.11.13
Dodane dnia 04/09/2014 19:55
Dodam w nowym poście nowe modele, wpierw zgrzewanie:





Zgrzewanie:


Mi by pasowało, nie wiem jak Wam
Pozdrawiam.
Autor RE: Połączenia nierozłączne - analiza.
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 04/10/2014 16:06
Jak na pracę inżynierską uważam, że jest OK. (z zastrzeżeniem, że wiele zależy od opisu tych eksperymentów numerycznych w samej pracy)
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Reklama
Najtańszy sklep z dobrymi oponami

Szukaj
Google
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Jakiego używasz programu MES

Nastran (wszelkiej maści)

Ansys

Abaqus

Cosmos/M

Comsol

Algor

MARC

Inny

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Reklama
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Bulix
26.01.2022
Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.

damian14100
25.01.2022
Witam, Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?

BE-FEA
31.03.2021
Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.

daniel8894
31.03.2021
Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d

BE-FEA
09.03.2021
Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.

kinia22
09.03.2021
witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!

BE-FEA
02.04.2020
Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread

BE-FEA
02.04.2020
Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.

KrzywaOHIO
30.03.2020
Jak dodać nowy wątek na forum?

Konrad96
02.12.2019
Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc

Archiwum
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Copyright Piotr© 2007- - 2024
Powered by Peter-Fusion © 2009 - Modified Aztec Theme