MES,CAD,CAE,FEA
News Search:
StartGaleriaForumDownloadArtykułyNewsyLinkiZasoby wiedzyKontaktZasady Stosujemy pliki cookies więcej...03/28/2024 18:38:23
Reklama
Nawigacja
Galeria
Forum
Download
Artykuły
FAQ
Linki
Zasoby wiedzy
Kontakt
Szukaj
Losowa Fotka
Przewijanie
Przewijanie
Fajne gify
Użytkownicy Online
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne
WITAMY:
adrian24024
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1400

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 1
Użytkownicy: 1398

Użytkownicy Online:

piotr12 tygodni
ndv33 tygodni
damian1410045 tygodni
BE-FEA47 tygodni
adrian2402451 tygodni

Gości Online: 16

Twoje IP to: 3.230.1.23

Kategorie Forum 53
Wątki na Forum 1268
Posty na Forum 5665
Komentarzy 83
Newsy 142
Artykuły 10
Ściągniętych plików 62
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 13
Postów w Shoutbox 413
Przykłady
Ząb - co jest czym

Ząb - co jest czym

Ząb
Wyniki przemieszczenia

Wyniki przemieszczenia

Ślizgowy element konstrukcji
Naprężenia w modelu 1 bottom

Naprężenia w modelu 1 bottom

Naprężenia w płytach
Paszcza

Paszcza

FEM-art, ukryte piękno obliczeń
Wyniki – model po wzmocnieniu

Wyniki – model po wzmocnieniu

Awaria łyżki koparki
Partnerzy

Strony wspierającej nas firmy:
Leasing,faktoring, kredyt gdy szukasz gotówki.
Opony to tanie opony letnie oraz katalog
zawierający firmy transportowe
Strony naszych przyjaciół:

Darmowe arkusz Excela
Strony sponsorów:
Zawsze się znajdzie forum transportowe na giełdzie ładunków/ na stronie giełdy ładunków
ciekawe i miłe sercu rzeczy to: fajne fotki dzieci na stronie mojebaby.pl lub też warte obejrzenia zwierzęta domowe ze strony mojzwierz.pl
-->../lll
Ostatnie Komentarze
marek_ac dnia 11.01.2017 08:14

Demo download (nowy link): (poprawiono patrz: Linki-> Przyjaciele -> Vanadis)

Zobacz Komentarze Artykułów
marek_ac dnia 21.04.2015 05:53

... mała poprawka: double wprowadzono w wersji 1.3
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 20.04.2015 18:59

Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 14.04.2015 00:51

Witam,

Na dysku:

TUTAJ

zamieściłem demo (wersję windowsową) modelu rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

W pliku vanadis.txt zawarty jest krótki opis modelu.

Marek
Zobacz Komentarze Artykułów
steleri dnia 17.03.2015 21:54

Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznie
Zobacz Komentarze Newsów

Ostatnie aktywne Tematy rss1 rss2
Forum Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
POMOCNA DŁOń - pomagamy studentom rozwiązywać zadania Analiza statyczna wózka wagonowego 3 BE-FEA 02/28/2022 18:26
Jestem kompletnie zielony ABAQUS PROBLEM 2 Euklides_PL 01/25/2022 20:24
Ogłoszenia i newsy (branża CAE) OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE MES I RYSUNEK TECHNICZNY 0 1pkm 09/24/2021 01:50
Jestem kompletnie zielony ABAQUS BŁĄD 1 BE-FEA 09/15/2021 19:44
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Pomoc projektowa - Ansys fluent 3 BE-FEA 09/15/2021 19:32
Jestem kompletnie zielony ABAQUS - ANALYTICAL RIGID 2 Euklides_PL 08/30/2021 21:20
Jestem kompletnie zielony WSTĘPNE NAPRĘZENIA ŚCISKAJĄCE/SHRINK FIT ABAQUS 1 BE-FEA 06/03/2021 14:14
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Szkolenia komercyjne 3 Adrian28 05/30/2021 11:57
Sprawy studenckie OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI ABAQUS 5 BE-FEA 03/23/2021 23:17
Sprawy studenckie comsol heat transfer in porous media 1 BE-FEA 03/09/2021 17:55
Sprawy studenckie ABAQUS-WARUNKI BRZEGOWE 1 BE-FEA 02/15/2021 00:01
Sprawy studenckie Potrzebna pomoc - Femap 2 jasiu 01/27/2021 18:25
Sprawy studenckie SolidWorks Simulation - podnoszenie zbiornika 3 BE-FEA 11/24/2020 14:33
Teoria MES Kwantowy MES 1 BE-FEA 11/13/2020 14:32
Jestem kompletnie zielony DEFORM 0 CwaniakzPKSU 11/05/2020 08:46
Out of range value for column 'thread_views' at row 1
Zobacz Temat
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne | TEORIA | Teoria sprężystości, wytrzymałość materiałów
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Ugięcie belki o zmiennym przekroju
adi
Użytkownik

Postów: 3
Data rejestracji: 28.01.10
Dodane dnia 01/28/2010 16:16
Witam wszystkich forumowiczów! Od jakiegoś czasu borykam się z problemem wyznaczenia przekroju belki, którego wysokość jest zmienna. Jestem stolarzem i nie mam odpowiedniej wiedzy teoretycznej by wiedzieć w jakim kierunku ruszyć z poszukiwaniami - tu mam nadzieję na pomoc kolegów.
Więc do rzeczy!
Belka o przekroju prostokątnym(o zmiennej wysokości) dociskana jest, dwiema siłami na końcach belki, do podłoża. Jak znaleźć przekrój (krzywą spodu belki, zakładając górną krawędź jako prostą), który spowoduje równomierne rozłożenie ciśnienia na całej długości belki?
Jak dotąd poradziłem sobie w praktyce stosując belkę o prostym przekroju, zdystansowaną do podłoża krzywą, obliczoną z ugięcia belki równomiernie obciążonej. To rozwiązanie ma jednak dość istotne dla mnie wady.
Czy ten zmienny przekrój można policzyć w jakimś programie (może być nawet od du.. strony, czyli podając krzywą i sprawdzając jak rozłoży ciśnienie), jeżeli tak to w jakim (dobrze by było na Linuksa)? Teoria jednak również jest ciekawa i jeśli ma ktoś z was siły, by mi wskazać drogę do rozwiązania, to zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam!
Adam
Edytowane przez adi dnia 01/28/2010 16:20
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 01/28/2010 19:18
Znaczy trochę nie rozumiem, potrzebuję wyjaśnień. Czy chodzi Ci o taką sytuację, że pod obciążeniem(jak na rysunku) belka równomiernie będzie dociskana do podłoża, tzn w każdym punkcie kontaktu pomiędzy belką i podłożem będzie taki sam nacisk powierzchniowy?
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 01/28/2010 23:18
Chyba tak Piotr, o to właśnie chodzi ADI-emu (tak to zrozumiałem).


Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
adi
Użytkownik

Postów: 3
Data rejestracji: 28.01.10
Dodane dnia 01/29/2010 07:17
Dokładnie tak. Dodam jeszcze, że nacisk ten może się różnić na długości w przedziale powiedzmy 10-15%. Docelowo jest to ściski stolarski eliminujący np. stosowanie na długości metra 8 sztuk ścisków tradycyjnych.
Dotychczasowa wersja w czasie pracy (doklejanie " noska" do stopnia):

Edytowane przez adi dnia 01/29/2010 08:19
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 01/29/2010 12:19
Hm to bardzo ciekawy temat, ale trochę wymaga czasu na zastanowienie. Tak na szybko powiem, że sądzę,że to będzie belka winklerowska tylko taka, w której w miejsce sprężystości podłoża wprowadzamy warunek stałości siły oddziaływania. Ale to mało, potrzebny by jeszcze był warunek by linia ugięcia belki była równa odwróconej krzywej charakteryzującej kształt belki nieobciążonej. To wszystko mocno komplikuje sprawę... Może łatwiej by było gdyby ta belka była symetryczna...czyli nie była de facto belką zakrzywioną!
Mam jeszcze jedną wątpliwość: po co Ci ta płaska powierzchnia?
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
adi
Użytkownik

Postów: 3
Data rejestracji: 28.01.10
Dodane dnia 01/29/2010 18:23
Ta płaska powierzchnia to góra belki? Jeżeli tak to jedyny problem z np. wypukłą powierzchnią widzę taki, iż materiał to drewno i jako kompozyt włóknisty mogło by pękać wzdłużnie przy rozciąganiu tak wyciętego łuku.
Walka z Winklerem zapowiada się ciekawie . Mnie natomiast oświeciło(albo i nie) takim rysunkiem (tak poglądowo, pół belki):

Gdyby naszą belkę, upraszając, rozbić na krótsze, proste belki i zgiąć to do podłoża. Siły są znane, ugięcia również, tylko obliczyć przekroje
Edytowane przez adi dnia 01/29/2010 18:24
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 01/31/2010 18:26
To co proponuje Adi atrakcyjnie wygląda, ale moim zdaniem jest to trudne. Otóż dlaczego:
jak wiadomo równanie ugięcia belki można przedstawić np tak:

Jeżeli zadanie postawimy tak, że szukamy takiego kształtu belki które pod obciążeniem ciągłym q=const (stały doscisk) powoduje ugięcie belki dokładnie odwrotne do kształtu belki (wtedy brzeg belki będzie linią prostą) to jak z równania wynika człon Mg/I musi być stałą czyli moment bezwładności musi się zmieniać dokładnie wg krzywej zmiany momentu gnącego a to jest nie tyle niemożliwe co trudne w wykonaniu! Bo w naszej belce moment gnący wyraża się wzorem 0.5qx(l-x) gdzie l to długość belki a wtedy moment bezwładności to a(x) (qx(l-x))^3 czyli aby to było możliwe a(x) czyli szerokość belki musiałaby się zmieniać wg bardzo fikuśnej krzywej.... Ale gdyby to pociągnąć dalej to przynajmniej mielibyśmy rozwiązanie. Nie mam w tej chwili czasu,ale może ktoś to pociągnie dalej...
Edytowane przez piotr dnia 01/31/2010 18:42
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
sawinski
Użytkownik

Postów: 29
Data rejestracji: 02.02.10
Dodane dnia 02/02/2010 18:47
Wprowadzic dodatkowe zalozenia warto:
- podloze Winklera,
- dla niewazkiej belki (chyba rowniez dla wazkiej, ale symetrycznej wzdluz plaszczyzny przechodzacej przez srodek rozpietosci) obie sily obciazajace musza byc rowne jesli odpor ma byc rowny (warunek rownowagi wzgledem dowolnego punktu)

Postaram sie wieczorem podac rozwiazanie...
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
sawinski
Użytkownik

Postów: 29
Data rejestracji: 02.02.10
Dodane dnia 02/02/2010 20:04
Ok, dziecie umyte wiec jest chwilka.

Pare slow komentarza. Rozwiazuje belke obciazajac ja rownomiernym obciazeniem, przez ktore rozumiem odpor. Zakladam, ze obie sily sa takie same, ciezar wlasny zaniedbuje.
Korzystam z rownania osi odksztalconej belki. Zapewne jest to dobre tylko w przypadku, gdy mowimy o belkach doznajacych malych przemieszczen koncow (pominieta geometryczna nieliniowosc, wazne zalozenie Bernoulliego).
Rozwiazanie przeprowadzone w Mathematice, dla kwadratowo zmiennej sztywnosci (mozna oczywiscie dowolnie, ale musialem cos przyjac).
Plik pdf mozna znalezc pod adresem:
http://sawinski.us/downloads/inne/belka_feazone.pdf

Moga byc jakies bledy, wiec raczej jest to wstep do dyskusji

Edit: Pominiety oczywiscie modul Younga...
Edytowane przez sawinski dnia 02/02/2010 20:06
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 02/02/2010 21:18
Przydałoby się jeszcze parę słów komentarza, albo przynajmniej wykaz oznaczeń bo nie widzę tego obciążenia ciągłego... gdzie też jest konieczny warunek że siła na końcach równa jest sile docisku. Równanie wydaje mi się równaniem II stopnia, a więc powinien być moment gnący... nie, jednak poproszę o 2,3 słowa wyjaśnienia.
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
sawinski
Użytkownik

Postów: 29
Data rejestracji: 02.02.10
Dodane dnia 02/02/2010 21:51
Oznaczenia:
EI[x] - kwadratowa funkcja sztywnosci (na chybil trafil cos przyjalem)
EI1 - sztywnosc na poczatku i koncu belki,
EI2 - sztywnosc w srodku rozpietosci
w[x] - przemieszczenie,
T[x] - sila tnaca,
l - rozpietosc (mozna spokojnie sie przyczepic, gdyz nie uwzglednia geometrycznej nieliniowosci - belka odksztalcona i 'plaska' sa takiej samej dlugosci)

Rozwiazane rownanie rozniczkowe IV rzedu (II rzedu gdyby EI bylo stale) z warunkami (po kolei jak w zamieszczonym pliku):
- przemieszczenie poczatku belki rowne 0,
- przemieszczenie konca belki rowne 0,
- moment (kat obrotu dokladnie) na poczatku rowny 0,
- kat obrotu na koncu rowny 0

Rozwiazuje belke o nieznanym ksztalcie. Postuluje aby pod wplywem obciazenia rownomiernego (odporu, o wartosci 2P/l) belka ta byla 'plaska'. Uklad wspolrzednych zaczepiam myslowo na krancu belki, stad tez ich przemieszczenia beda 0 (w takim ukladzie, przy takim obciazeniu) - odwrocone zadanie z 1 postu.

Wartosci sil tnacych sa rowne prztylozonym silom - patrz poprawiony pdf.

edit: zamiast 'plaska' pojawial sie jakis usmieszek
Edytowane przez sawinski dnia 02/02/2010 21:54
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 02/02/2010 22:27
Ciekawe rozwiązanie. W wolnym czasie przeanalizuje je sobie...

edit: zamiast 'plaska' pojawial sie jakis usmieszek


Tak, proszę przy postowaniu najlepiej zahaczyć opcję "Wyłącz Uśmieszki".


Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Edytowane przez ADMIN dnia 02/02/2010 22:27
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 02/02/2010 23:16
Dziękuję!
Faktycznie to równanie IV rzędu (to te dwójki, mathematicą zajmowałem się parę lat temu). I dalej jestem ślepy bo w pdf nie potrafię znaleźć w którym miejscu:
Postuluje aby pod wpływem obciążenia równomiernego (odporu, o wartości 2P/l) belka ta byla ' plaska'.

Piszę to, bo na razie z moich rozważań wyszło mi, że bez winklera to jest nierozwiązywalne. Więc, któryś z nas się pomylił. Abyś mógł sprawdzić co wymyśliłem zajrzyj http://feazone.org/downloads/belka.pdf
Oczywiście zrobiłem parę założeń, które być może są błędne, ale w tej chwili, tego nie widzę. POMOCY!!!
Edytowane przez piotr dnia 02/02/2010 23:18
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
sawinski
Użytkownik

Postów: 29
Data rejestracji: 02.02.10
Dodane dnia 02/03/2010 05:28
I dalej jestem ślepy bo w pdf nie potrafię znaleźć w którym miejscu:...

roz=DSolve[{D[EI[x]*D[w[x], {x, 2}], {x, 2}] == 2 P/l (...)
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
sawinski
Użytkownik

Postów: 29
Data rejestracji: 02.02.10
Dodane dnia 02/03/2010 06:34
@piotr

jesli mozesz napisz prosze troszke wiecej slow o wzorze 2 i 3, gdyz przy danych oznaczeniach wyglada na to, ze:
- ze wzoru 2 znajac h(x) belki znamy jej przemieszczenia. Czy jezeli zaloze sobie h(x) znane to ten wzor jest prawdziwy i spelnia rownanie osi odksztalconej?
- ze wzoru 3: postulujesz zeby stosunek ten byl staly, ale co ze swobodnymi koncami, gdzie M rowne 0?

Jesli jakas uwaga jest tak oczywista, ze nie ma sensu tlumaczyc, to napisz 'debil' a ja sie temu przyjrze moze wieczorem
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 02/03/2010 08:10
Faktycznie, na końcach mam nieoznaczoność... Zresztą cho*ra tak to jest jak zamiast wziąć ołówek, od razu się pisze na gotowo, przecież mam skopany wzór 4 uh, muszę do tego siąść zamiast pisać z doskoku, może dzisiaj wieczorem....
czy ten wzór który napisałeś czyta się tak:

d^2/dx^2(EI(x) d^2/dx^2(w(x)))=q

???
jeżeli tak, to z czego wynika płaskość belki, a jeżeli nie, to jak to czytać?
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
sawinski
Użytkownik

Postów: 29
Data rejestracji: 02.02.10
Dodane dnia 02/03/2010 16:11
Ajajaj, rzeczywiscie
Warunki nie sa oczywiscie na katy obrotu, bo na druga pochodna, czyli momenty. Obciazona belka jest na poczatku plaska, a pod wplywem odporu przyjmuje ksztalt opisany u mnie w[x]. A wiec sytuacja bedzie nastepujaca:
- gdy belke o wyliczonym ksztalcie obciaze teraz odporem, to powinna ona byc plaska czyli gdy pisalem:
Rozwiazuje belke o nieznanym ksztalcie. Postuluje aby pod wplywem obciazenia rownomiernego (odporu, o wartosci 2P/l) belka ta byla 'laska'. Uklad wspolrzednych zaczepiam myslowo na krancu belki, stad tez ich przemieszczenia beda 0 (w takim ukladzie, przy takim obciazeniu) - odwrocone zadanie z 1 postu.
to nie do konca tak widac ze jest. Rzeczywiscie jest to odwrocone zadanie, ale odwroce w inny sposob. Heh zamotanie wyzszego rzedu juz chyba nas tu dosiega
Lecz coby byc szczerym, rownanie osi odksztalconej (tak, takie jak piotr napisal, czyli (EI(x)w''(x))''=q uczy sie na drugim roku studiow), czyli wiekszosc studentow powinna to rozwiazac szybciej niz my
Widze rowniez pewne wady w swoim rozwiazniu, ale nie sadze, zeby mialy wiekszy wplyw na wynik (relacja zalozona sztywnosc, a otrzymany ksztalt). Rowniez male niesymetrie powinny sie miescic w bledzie ktory autor zalozyl, czyli ~15%. Stad wydaje mi sie, ze techniczny problem jest rozwiazany, natomiast naukowy chyba wciaz jeszcze nie.
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
sawinski
Użytkownik

Postów: 29
Data rejestracji: 02.02.10
Dodane dnia 02/03/2010 16:17
Jeszcze jedna krotka uwaga, strona prof. Brzakaly:
http://www.ib.pwr.wroc.pl/brzakala/uzupelnienia/w2.pdf (kilka razy naciskalem odswiez nim sie otworzylo). Jest opisany na oko podobny przypadek, ale zerkalem na to moze 20 sekund. Metoda Bleicha - pewnie nawet na studiach nia liczylem cos, ale przyznam sie ze juz nie pamietam (a mialem z prof. Brzakala)
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 02/03/2010 19:18
No pdf poprawiony (wstydliwy byk zniknął jak kamfora).Na szczęście nie zmienił on moich wniosków. Ta nieciągłość jest (i owszem) ale lewostronna pochodna zmierza do właściwej wartości, tak więc abstrahując od rozważań teoretycznych, praktycznie nie miałoby to znaczenia.
Najważniejszym założeniem, które, dostrzegam to teraz, muszę jednak udowodnić jest stałość stosunku momentu gnącego i bezwładności przekroju... no cóż zobaczymy...
Co do Twojego rozwiązania...
Po pierwsze dziękuję za wyjaśnienia, nie rozumieliśmy się, bo myśląc o kształcie belki miałem na myśli zmienność jej przekroju. Ty zaś postulujesz wprowadzić belkę wstępnie wygiętą tak, więc byłoby to rozwiązanie bardziej zbliżone do tego co proponuje ADI.
Mam tylko jedną zagwozdkę: czy rzeczywiście uzyskasz tę siłę odporu na dociskanym przedmiocie. No bo zauważ, że proces dochodzenia do całego obciążenia jest nieliniowy(ze względu na powiększającą się strefę kontaktu w trakcie dociskania). Wziąłem sobie kawałek wygiętej belki (taki dziecinny łuk) i dociskałem do biurka, okazuje się, że zrobiła mi się dziura na jej środku (brak docisku). Oczywiście kształt łuku nie był zgodny z Twoim równaniem ale... No właśnie ale... problem jest w tym obciążeniu ciągłym! Proces teoretycznie (z założoną dokładnością) da się odwrócić ale jak go praktycznie zrealizować... Myślę, że bez podłoża Winklera ani rusz...
Autor RE: Ugięcie belki o zmiennym przekroju
sawinski
Użytkownik

Postów: 29
Data rejestracji: 02.02.10
Dodane dnia 02/03/2010 19:30
Podloze Winklera jest jednym z postulatow wprowadzonych na poczatku. Dla polrzestrzeni sprezystej nie da sie osiagnac rozwiazania w zakresie jednakowego odporu na dlugosci.
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Reklama
Najtańszy sklep z dobrymi oponami

Szukaj
Google
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Jakiego używasz programu MES

Nastran (wszelkiej maści)

Ansys

Abaqus

Cosmos/M

Comsol

Algor

MARC

Inny

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Reklama
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Bulix
26.01.2022
Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.

damian14100
25.01.2022
Witam, Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?

BE-FEA
31.03.2021
Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.

daniel8894
31.03.2021
Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d

BE-FEA
09.03.2021
Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.

kinia22
09.03.2021
witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!

BE-FEA
02.04.2020
Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread

BE-FEA
02.04.2020
Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.

KrzywaOHIO
30.03.2020
Jak dodać nowy wątek na forum?

Konrad96
02.12.2019
Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc

Archiwum
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Copyright Piotr© 2007- - 2024
Powered by Peter-Fusion © 2009 - Modified Aztec Theme