MES,CAD,CAE,FEA
News Search:
StartGaleriaForumDownloadArtykułyNewsyLinkiZasoby wiedzyKontaktZasady Stosujemy pliki cookies więcej...04/26/2024 00:40:04
Reklama
Nawigacja
Galeria
Forum
Download
Artykuły
FAQ
Linki
Zasoby wiedzy
Kontakt
Szukaj
Losowa Fotka
Model porównawczy 3
Model porównawczy 3
Problem Oli
Użytkownicy Online
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne
WITAMY:
adrian24024
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1400

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 1
Użytkownicy: 1398

Użytkownicy Online:

ndv 4 dni
piotr16 tygodni
damian1410049 tygodni
BE-FEA51 tygodni
adrian2402455 tygodni

Gości Online: 24

Twoje IP to: 3.144.248.24

Kategorie Forum 53
Wątki na Forum 1268
Posty na Forum 5665
Komentarzy 83
Newsy 142
Artykuły 10
Ściągniętych plików 62
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 13
Postów w Shoutbox 413
Przykłady
Po trzeciej iteracji

Po trzeciej iteracji

Problem Oli
Naprężenia w szkliwie "starego zęba"

Naprężenia w szkliwie "starego zęba"

Ząb
Paszcza

Paszcza

FEM-art, ukryte piękno obliczeń
Awaria

Awaria

Awaria łyżki koparki
Wyniki – model po wzmocnieniu

Wyniki – model po wzmocnieniu

Awaria łyżki koparki
Partnerzy

Strony wspierającej nas firmy:
Leasing,faktoring, kredyt gdy szukasz gotówki.
Opony to tanie opony letnie oraz katalog
zawierający firmy transportowe
Strony naszych przyjaciół:

Darmowe arkusz Excela
Strony sponsorów:
Zawsze się znajdzie forum transportowe na giełdzie ładunków/ na stronie giełdy ładunków
ciekawe i miłe sercu rzeczy to: fajne fotki dzieci na stronie mojebaby.pl lub też warte obejrzenia zwierzęta domowe ze strony mojzwierz.pl
-->../lll
Ostatnie Komentarze
marek_ac dnia 11.01.2017 08:14

Demo download (nowy link): (poprawiono patrz: Linki-> Przyjaciele -> Vanadis)

Zobacz Komentarze Artykułów
marek_ac dnia 21.04.2015 05:53

... mała poprawka: double wprowadzono w wersji 1.3
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 20.04.2015 18:59

Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 14.04.2015 00:51

Witam,

Na dysku:

TUTAJ

zamieściłem demo (wersję windowsową) modelu rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

W pliku vanadis.txt zawarty jest krótki opis modelu.

Marek
Zobacz Komentarze Artykułów
steleri dnia 17.03.2015 21:54

Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznie
Zobacz Komentarze Newsów

Ostatnie aktywne Tematy rss1 rss2
Forum Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
POMOCNA DŁOń - pomagamy studentom rozwiązywać zadania Analiza statyczna wózka wagonowego 3 BE-FEA 02/28/2022 18:26
Jestem kompletnie zielony ABAQUS PROBLEM 2 Euklides_PL 01/25/2022 20:24
Ogłoszenia i newsy (branża CAE) OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE MES I RYSUNEK TECHNICZNY 0 1pkm 09/24/2021 01:50
Jestem kompletnie zielony ABAQUS BŁĄD 1 BE-FEA 09/15/2021 19:44
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Pomoc projektowa - Ansys fluent 3 BE-FEA 09/15/2021 19:32
Jestem kompletnie zielony ABAQUS - ANALYTICAL RIGID 2 Euklides_PL 08/30/2021 21:20
Jestem kompletnie zielony WSTĘPNE NAPRĘZENIA ŚCISKAJĄCE/SHRINK FIT ABAQUS 1 BE-FEA 06/03/2021 14:14
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Szkolenia komercyjne 3 Adrian28 05/30/2021 11:57
Sprawy studenckie OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI ABAQUS 5 BE-FEA 03/23/2021 23:17
Sprawy studenckie comsol heat transfer in porous media 1 BE-FEA 03/09/2021 17:55
Sprawy studenckie ABAQUS-WARUNKI BRZEGOWE 1 BE-FEA 02/15/2021 00:01
Sprawy studenckie Potrzebna pomoc - Femap 2 jasiu 01/27/2021 18:25
Sprawy studenckie SolidWorks Simulation - podnoszenie zbiornika 3 BE-FEA 11/24/2020 14:33
Teoria MES Kwantowy MES 1 BE-FEA 11/13/2020 14:32
Jestem kompletnie zielony DEFORM 0 CwaniakzPKSU 11/05/2020 08:46
Out of range value for column 'thread_views' at row 1
Zobacz Temat
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne | Oprogramowanie CAE | Sprawy i problemy związane z oprogramowaniem CAE
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor CAElinux - problem z ustawieniem SSH
hawranek
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 05.07.10
Dodane dnia 07/16/2010 12:55
Witam
Chciałem trochę popróbować CAElinux-a, ale już przy pierwszym tutorialu (piston1) nie chce mi liczyć
Udało mi się dowiedzieć na forum CAElinux-a, że to problem z konfiguracją jakiegoś SSH-a. Rozmawiałem z wujkiem gogle (jak mi polecono), ale nie znalazł on gotowego rozwiązania dla mojej starej wersji CAElinux 2008. Podobno w każdej wersji konfigurowanie tego SSH wygląda trochę inaczej, więc wolałbym nie eksperymentować. Może ktoś z was ma już jakieś doświadczenie w tej kwestii?
Pozdrawiam
krzych
P.S. Ta cudna maszyna się musi połączyć z retemr1; w trakcie obliczeń?
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 07/17/2010 23:10
Oto co znalazłem. (Podobno pomaga):
Hi,
The problem seems to be that SSHD does not have "proper" host keys...

Could you try this in the terminal (in a Gnome session):
Code:
sudo mv /etc/ssh_host_* /tmp




then close the terminal and reopen it.

you should now be asked to enter "OpenSSH passphrases" twice:
leave it blank!!

Then try :
Code:

ssh $HOSTNAME pwd




normally the command should run properly (the output should be /home/caelinux) without asking you for a password.

The auto-configuration scripts are started from your .bashrc. You can have a look at the file /home/caelinux/.bashrc-CAE to see what it does.. maybe it will help you to solve this issue.
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
kzurawski
Użytkownik

Postów: 54
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 09.01.08
Dodane dnia 07/20/2010 00:27
Szczerze, to nie wiem jak cokolwiek odpalić w tym sofcie. Nawet pokusiłem się o instalację ubuntu i pobranie ostatniej wersji salome-meca ze strony code-aster.org Niby działa, niby nie. Powoli tracę cierpliwość, bo linuxowcy biegiem za nowinkami lecą i zapominają o starszych rozwiązaniach. Póki co, nie udało mi się poprawni ustawić ani caelinux, ani salome + aster, ani salome-meca. Albo brakuje biblioteki (która jest niedostępna), albo brakuje sterownika grafiki pod nowsze ubuntu, albo wyskakuje jakiś fatal error i gmsh nie rusza...

Jedyna wersja jaka chodziła to ta z płytą liveCD na PClinux. Powodzenia, może Tobie uda się wszystko uruchomić.


...rubbish in, rubbish out...
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 07/23/2010 18:45
Teraz nie mam CAELinux-a, czekam na wersje 2010. Ale wersję 2009 bez problemu zainstalowałem z trybu LiveCD. Aktualizacje - oczywiście trzeba ściągnąć i to jak najszybciej,. ¯adnych problemów nie miałem z instalacją całego pakietu. Gorzej jest z zainstalowaniem np. ANSYS-a dla Linux. To jest męczarnia - ale tu też dałem radę (w razie czego służę pomocą).


Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Edytowane przez ADMIN dnia 07/23/2010 18:45
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
hawranek
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 05.07.10
Dodane dnia 07/23/2010 19:13
Witaj ADMIN
Mi ten CAElinux 2008 też się zainstalował bez problemu. Problem mam z samym "Code_Aster" (tak myślę). Próbowałem przerobić 2 najprostsze tutoriale i wszystko szło fajnie do momentu odpalenia "run" w Code_Aster. Ten program trzeba wcześniej skonfigurować i liczy chyba tylko gdy ma połączenie z ich serwerem. Gdybyś mógł pomóc z tą konfiguracją byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam,
krzych
P.S. Ja niestety pracuje na dwóch kompach 32bitowych więc nowsze wersje CAElinuxa niż 2008 mi nie pójdą.
Zastanawiam się nad zainstalowaniem najnowszych paczek (Salomé, Code_Aster, Code_Saturne and OpenFOAM itp) na 32bitowym nowym Ubuntu (albo Mincie), bo ten PSlinuxOS z CAElinux2008 zupełnie mi nie podchodzi.
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
ADMIN
Administrator

Postów: 651
Miejscowość: Warszawa, PL
Data rejestracji: 18.10.07
Dodane dnia 07/23/2010 21:28
Ja napisałem o wersji 2009, starą na PC OS Linux odpalałem tylko w LiveCD, nie instalowałem. Natomiast nowa 2009 instaluje się bezproblemowo. Słyszałem coś, że 2010 na UBUNTU 10.x ma być w październiku.


Pozdrawiam,
Admin

We live in an age when pizza gets to your home faster than police or an ambulance
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
hawranek
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 05.07.10
Dodane dnia 07/29/2010 14:23
ADMIN napisał:
Ja napisałem o wersji 2009, starą na PC OS Linux odpalałem tylko w LiveCD, nie instalowałem. Natomiast nowa 2009 instaluje się bezproblemowo.

A liczyłeś coś pod 2009 w Code_Aster? Ja mam problem właśnie z samym Code_Aster
ADMIN napisał:
Słyszałem coś, że 2010 na UBUNTU 10.x ma być w październiku.

Pod ostatnim i przedostatnim wpisem na tej stronie jest link z którego można było ściągnąć wersje RC - niestety jest już nieaktywny
http://caelinux.com/CMS/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=52&func=view&id=4077&catid=2&limit=6&limitstart=30
Myślę, że jak dopiszesz na końcu wątku żeby ci udostępnili link do wersji 2010RC, to ci udostępnią - w końcu zależy im na tym żeby jak najwięcej ludzi go przetestowało.
Pozdrawiam
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
PaulVanDyke
Użytkownik

Postów: 81
Miejscowość: WAWA
Data rejestracji: 08.06.08
Dodane dnia 08/06/2010 00:43
Z doświadczenia wiem, że instalowanie osobno każdego z tych programów jest zawiłe i kłopotliwe. Dlatego chyba powstała ta dystrybucja, żeby ułatwić ludziom życie. Z CAELINUX-em mam nie wielkie doświadczenie, ale znajomy pracuje włąśnie na nim (wykorzystuje pakiet CFD) i sobie chwali


Pozdrowienia,
PVD
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
kzurawski
Użytkownik

Postów: 54
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 09.01.08
Dodane dnia 08/20/2010 09:38
Udało mi się odpalić Salome-Meca 2010 na 32 bit Ubuntu 10.04. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę napisać co i jak.


...rubbish in, rubbish out...
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
hawranek
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 05.07.10
Dodane dnia 08/20/2010 13:51
k_zurawski napisał :
Udało mi się odpalić Salome-Meca 2010 na 32 bit Ubuntu 10.04. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę napisać co i jak.


Mi też
Zainsalował mi się też Code_Aster. Zostało jeszcze powyciągać ikony i ustawic kochane SSH (które mnie wykańcza )
Tobie już Code_Aster z Salome-Meca 2010 działa w 100% czy na razie samo Salome instalowałeś?
Pozdrawiam
Edytowane przez hawranek dnia 08/20/2010 13:55
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
kzurawski
Użytkownik

Postów: 54
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 09.01.08
Dodane dnia 08/20/2010 14:32
hmm, szczerze, to nie wiem nawet o co do końca chodzi z tym SSH, nigdy nie miałem problemów. Zauważyłem gdzieś w postach temat SSH. Pobrałem ze strony code-aster pakiet Salome-Meca, rozpakowałem w opt/ i odpaliłem postinstall.py. Na tym zakończyły się moje walki z wiecznie zgłaszającym problemy terminalem. Działa w 100%, tylko jak odpalam obliczenia odznaczam "interactive followup", w przeciwnym razie nie chce liczyć. To znany problem.


...rubbish in, rubbish out...
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
hawranek
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 05.07.10
Dodane dnia 08/21/2010 13:27
hmmm... no to nieźle
Może problem w tym, że ja to rozpakowałem i odpaliłem " postinstall.py " w folderze /Home/Programs/Code_Aster(Salome)
Sprubuje tak jak Ty w /opt.
Pozdrawiam.
P.S. Po zainstalowaniu pakiety Code_Aster pojawiły ci sie wszystkie potrzebne ikony do obliczeń? Czy musiałeś tego szukać?
Edytowane przez hawranek dnia 08/21/2010 13:28
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
kzurawski
Użytkownik

Postów: 54
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 09.01.08
Dodane dnia 08/23/2010 12:42
Jeśli chodzi o ikony w programie, to nie musiałem w niczym grzebać, jeśli zaś o ikony na pulpicie, to zrobiłem sobie skrót. By uściślić, nie mam pakietu Code0Aster + Salome, tylko Salome-Meca, po tym postinstall.py wnioskuję, że mamy to samo, prawda?


...rubbish in, rubbish out...
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
hawranek
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 05.07.10
Dodane dnia 08/23/2010 15:30
No i tak to test jak się robi kilka rzeczy na raz i dodatkowo mało się zna linuxa :/
Ja ściągnąłem Code_Aster z:
http://www.code-aster.org/V2/spip.php?article272
potem Salome-Meca z:
http://www.code-aster.org/V2/spip.php?article303
i w takiej kolejności też instalowałem.

Gdybym jednak czytał wszystko po kolei (tak, jak się powinno) to bym zauważył, że Salome-Meca z: http://www.code-aster.org/V2/spip.php?article303 ma już w sobie elementy Code_Aster potrzebne do obliczeń (astk, Eficas...etc.).
Ale nic to, teraz mam zainstalowany w dwóch różnych miejscach pakiet Code_Aster
Niestety coś mi się dziwnie odpala Salome-Meca (z poniższym komunikatem):

>>> ****************************************************************
* Warning: DSCCODE GUI resources are not found.
* DSCCODE GUI will not be available.
****************************************************************
****************************************************************
* Warning: PAL GUI resources are not found.
* PAL GUI will not be available.
***************************************************************




i samo "Salome-Meca" chodzi mi tak jakby mi grafika "muliła"
Po zamknięciu Salome też mam dziwny komunikat:
sh: Syntax error: Bad fd number
th. 3077715744 end of trace



Chyba muszę gdzieś poczytać o tym GUI - może muszę coś doinstalować

Dziwnie otwiera mi się też samo "astk". Okno jest jakieś duże i jak chcę otworzyć jakiś plik, to nie wszystkie lokalizacje jestem w stanie otworzyć (nie widzę wszystkich folderów lub podfolderów)

Jeszcze trochę i może się uda - czekam na ewentualne dalsze instrukcje
Pozdrawiam.
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
kzurawski
Użytkownik

Postów: 54
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 09.01.08
Dodane dnia 08/24/2010 09:16
Proponuję postawienie na nowo linuxa i instalację samego pakietu salome-meca. Z tego, co odpowiedział mi jeden z użytkowników, to te dwa "warningi" spowodowane są przeszukiwaniem przez którąś część pakietu pewnych zasobów w podkatalogach. Podobno nie ma to w ogóle wpływu na pracę. Odsyłam do forum:

http://www.code-aster.org/forum2/viewtopic.php?id=14173

Nawiasem mówiąc jak odpalisz pakiet Salome-Meca to po przejściu do aster i eksporcie do astk z automatu podpina linki do plików do przeliczenia.


...rubbish in, rubbish out...
Edytowane przez kzurawski dnia 09/04/2010 11:18
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
kzurawski
Użytkownik

Postów: 54
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 09.01.08
Dodane dnia 08/24/2010 09:35
Kolejna sprawa, instalowałeś dedykowane sterowniki do karty graficznej, czy korzystasz z tych które są w kernelu?


...rubbish in, rubbish out...
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
hawranek
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 05.07.10
Dodane dnia 08/24/2010 11:13
k_zurawski napisał/a:
Kolejna sprawa, instalowałeś dedykowane sterowniki do karty graficznej, czy korzystasz z tych które są w kernelu?


Instalowałem sterowniki ściągnięte ze strony producenta karty dedykowane dla Linux-a. Jaką kartę potrzebujesz zainstalować?

Pozdrawiam
P.S. To teraz całe obliczenia da się załatwić odpalając wszystko z Salome-meca?
Edytowane przez hawranek dnia 08/24/2010 11:16
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
Pablo
Użytkownik

Postów: 2
Data rejestracji: 09.08.10
Dodane dnia 08/24/2010 12:48
Jeśli nie masz problemu ze sterownikami to korzystaj z tych które są, ja mam dość nową kartę graficzną Radeona i po instalacji najnowszych sterowników miałem problem z Salome. Czarny obraz w oknie edycyjnym przy tworzeniu geometrii. Kiedy wyłączyłem sterowniki wszystko było już OK, ale to mogło być spowodowane nową kartą graficzną.
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
hawranek
Użytkownik

Postów: 25
Data rejestracji: 05.07.10
Dodane dnia 08/31/2010 16:23
k_zurawski napisał:
Proponuję postawienie na nowo linuxa i instalację samego pakietu salome-meca. Z tego, co odpowiedział mi jeden z użytkowników, to te dwa "warningi" spowodowane są przeszukiwaniem przez którąś część pakietu pewnych zasobów w podkatalogach. Podobno nie ma to w ogóle wpływu na pracę. Odsyłam do forum:

http://www.code-aster.org/forum2/viewtopic.php?id=14173

Nawiasem mówiąc jak odpalisz pakiet Salome-Meca to po przejściu do aster z automatu podpina linki do plików do przeliczenia.

Ja utknąłem po eksportowaniu pliku "MED". Podążam według tutoriala " Piston " do wersji CAElinux2007. Wg niego powinienem teraz utworzyć " New-FE-Study " ale nie bardzo wiem jak. W tym pakiecie Salome-Meca nie ma nigdzie "CreateJob.py". Jak ty to linkujesz? Robisz to wg jakiegos tutoriala? Będę wielce wdzięczny za ewentualny link lub krótką instrukcję.
Pozdrawiam
Autor RE: CAElinux - problem z ustawieniem SSH
kzurawski
Użytkownik

Postów: 54
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 09.01.08
Dodane dnia 09/03/2010 13:42
Na razie nie mam dostępu do linuxa, napiszę co i jak, jak sam "wykaraskam się z potrzasku".


...rubbish in, rubbish out...
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Reklama
Najtańszy sklep z dobrymi oponami

Szukaj
Google
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Jakiego używasz programu MES

Nastran (wszelkiej maści)

Ansys

Abaqus

Cosmos/M

Comsol

Algor

MARC

Inny

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Reklama
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Bulix
26.01.2022
Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.

damian14100
25.01.2022
Witam, Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?

BE-FEA
31.03.2021
Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.

daniel8894
31.03.2021
Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d

BE-FEA
09.03.2021
Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.

kinia22
09.03.2021
witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!

BE-FEA
02.04.2020
Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread

BE-FEA
02.04.2020
Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.

KrzywaOHIO
30.03.2020
Jak dodać nowy wątek na forum?

Konrad96
02.12.2019
Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc

Archiwum
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Copyright Piotr© 2007- - 2024
Powered by Peter-Fusion © 2009 - Modified Aztec Theme