MES,CAD,CAE,FEA
News Search:
StartGaleriaForumDownloadArtykułyNewsyLinkiZasoby wiedzyKontaktZasady Stosujemy pliki cookies więcej...03/28/2024 17:27:30
Reklama
Nawigacja
Galeria
Forum
Download
Artykuły
FAQ
Linki
Zasoby wiedzy
Kontakt
Szukaj
Losowa Fotka
Wyniki obliczeń naprężenia (szczegóły)
Wyniki obliczeń naprężenia (szczegóły)
Kompostownik
Użytkownicy Online
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne
WITAMY:
adrian24024
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1400

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 1
Użytkownicy: 1398

Użytkownicy Online:

piotr12 tygodni
ndv33 tygodni
damian1410045 tygodni
BE-FEA47 tygodni
adrian2402451 tygodni

Gości Online: 21

Twoje IP to: 18.209.63.120

Kategorie Forum 53
Wątki na Forum 1268
Posty na Forum 5665
Komentarzy 83
Newsy 142
Artykuły 10
Ściągniętych plików 62
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 13
Postów w Shoutbox 413
Przykłady
Model tarczowy -naprężenia

Model tarczowy -naprężenia

Połączenie sworzniowe
model1

model1

Model Felgi
Model dyskretny

Model dyskretny

Wiertnica
deformacja konstrukcji

deformacja konstrukcji

Obliczenia trawersy
Wyniki w strefach kontaktu

Wyniki w strefach kontaktu

Ślizgowy element konstrukcji
Partnerzy

Strony wspierającej nas firmy:
Leasing,faktoring, kredyt gdy szukasz gotówki.
Opony to tanie opony letnie oraz katalog
zawierający firmy transportowe
Strony naszych przyjaciół:

Darmowe arkusz Excela
Strony sponsorów:
Zawsze się znajdzie forum transportowe na giełdzie ładunków/ na stronie giełdy ładunków
ciekawe i miłe sercu rzeczy to: fajne fotki dzieci na stronie mojebaby.pl lub też warte obejrzenia zwierzęta domowe ze strony mojzwierz.pl
-->../lll
Ostatnie Komentarze
marek_ac dnia 11.01.2017 08:14

Demo download (nowy link): (poprawiono patrz: Linki-> Przyjaciele -> Vanadis)

Zobacz Komentarze Artykułów
marek_ac dnia 21.04.2015 05:53

... mała poprawka: double wprowadzono w wersji 1.3
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 20.04.2015 18:59

Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 14.04.2015 00:51

Witam,

Na dysku:

TUTAJ

zamieściłem demo (wersję windowsową) modelu rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

W pliku vanadis.txt zawarty jest krótki opis modelu.

Marek
Zobacz Komentarze Artykułów
steleri dnia 17.03.2015 21:54

Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznie
Zobacz Komentarze Newsów

Ostatnie aktywne Tematy rss1 rss2
Forum Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
POMOCNA DŁOń - pomagamy studentom rozwiązywać zadania Analiza statyczna wózka wagonowego 3 BE-FEA 02/28/2022 18:26
Jestem kompletnie zielony ABAQUS PROBLEM 2 Euklides_PL 01/25/2022 20:24
Ogłoszenia i newsy (branża CAE) OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE MES I RYSUNEK TECHNICZNY 0 1pkm 09/24/2021 01:50
Jestem kompletnie zielony ABAQUS BŁĄD 1 BE-FEA 09/15/2021 19:44
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Pomoc projektowa - Ansys fluent 3 BE-FEA 09/15/2021 19:32
Jestem kompletnie zielony ABAQUS - ANALYTICAL RIGID 2 Euklides_PL 08/30/2021 21:20
Jestem kompletnie zielony WSTĘPNE NAPRĘZENIA ŚCISKAJĄCE/SHRINK FIT ABAQUS 1 BE-FEA 06/03/2021 14:14
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Szkolenia komercyjne 3 Adrian28 05/30/2021 11:57
Sprawy studenckie OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI ABAQUS 5 BE-FEA 03/23/2021 23:17
Sprawy studenckie comsol heat transfer in porous media 1 BE-FEA 03/09/2021 17:55
Sprawy studenckie ABAQUS-WARUNKI BRZEGOWE 1 BE-FEA 02/15/2021 00:01
Sprawy studenckie Potrzebna pomoc - Femap 2 jasiu 01/27/2021 18:25
Sprawy studenckie SolidWorks Simulation - podnoszenie zbiornika 3 BE-FEA 11/24/2020 14:33
Teoria MES Kwantowy MES 1 BE-FEA 11/13/2020 14:32
Jestem kompletnie zielony DEFORM 0 CwaniakzPKSU 11/05/2020 08:46
Zobacz Temat
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne | Warunki brzegowe | Konkretne problemy
Autor Owalna rura zawieszona na taśmach
barthez
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 11.07.12
Dodane dnia 07/15/2014 14:56
Mam taki problem. Rura o przekroju owalnym spłaszczona na dole i na górze jest zawieszona na taśmach o szerokości 15 mm. Pośrodku odległości pomiędzy tymi taśmami przyłożona jest siłą (przy pomocy takiej samej taśmy). Pierwszy rysunek pokazuje jak to dokładniej wygląda. Numerem 1 na tym rysunku oznaczona jest właśnie ta taśma. I nie jestem pewien co do warunków brzegowych jakie powinienem założyć. Na drugim rysunku przedstawiłem jak zamodelowałem miejsca aplikacji podpór i siły (powierzchnia o szerokości 15 mm na połowie obwodu rury). I teraz pytanie które przesunięcia/obroty należałoby odebrać w miejscach podpartych.

I tak przy okazji - na trzecim rysunku przedstawione są wyniki analizy (nie jestem teraz pewien jakie WB były wtedy przyjęte, albo odebrałem wszystkie stopnie swobody albo zostawiłem możliwość przesunięcia wzdłuż rury). Na krawędziach powierzchni, na których aplikowałem podpory wystąpiły bardzo duże naprężenia (max. 2790 MPa przy granicy plastyczności materiału 503 MPa). Pytanie czy powinienem się nimi przejmować.

Jeśli ktoś potrzebuje dokładniejszych wyjaśnień dajcie znać to postaram się pomóc zrozumieć mój problem.


Edytowane przez barthez dnia 07/29/2014 23:31
Autor RE: Owalna rura zawieszona na taśmach
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 07/16/2014 06:41
Zamiast utwierdzeń to raczej jakieś sprężyny tylko na ściskanie, lub jakiś warunek "compression only". Każde "sztywne" odebranie pionowego stopnia swobody da Ci mniej więcej taki rozkład naprężeń jak uzyskałeś.
Ewentualnie jeszcze możesz zastosować wiązania i połączyć podpieraną powierzchnię z jednym punktem w osi obojętnej belki, który utwierdzisz tylko na translacyjnych stopniach swobody. Umożliwi to belce swobodne ugięcie bez wprowadzania dodatkowych naprężeń, ale również powoduje dodatkowe przesztywnienie konstrukcji w tym miejscu.
Także każde rozwiązanie ma tu swoje wady.
A, oczywiście możesz to zrobić kontaktami, etc.


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: Owalna rura zawieszona na taśmach
barthez
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 11.07.12
Dodane dnia 07/29/2014 23:52
Ktoś wykorzystywał te sposoby w CATII? Wydaje mi się, że żeby otrzymać efekt warunku "compression only" musiałbym zamodelować te powierzchnie styku jako osobne części i użyć tam "Contact connection property". Bez modelowania tego chciałem użyć "contact virtual part" ale nie wiedzieć czemu wyskakuje mi przy tym jakiś błąd. Próbowałem używać na tych powierzchniach "rigid virtual part" (wtedy wyniki były bardzo zbliżone do tych gdzie po prostu utwierdziłem te powierzchnie) oraz "smooth virtual part" (tutaj rozkład naprężeń wydaje mi się bardziej zbliżony do rzeczywistości. Największe naprężenia występują przy wewnętrznych krawędziach tych powierzchni na spodzie rury).
Dla tych co nie mieli do czynienia z elementami wirtualnymi w catii podaję link do fragmentu książki. Na stronie 11 są krótko opisane poszczególne elementy.
http://pdf.helion.pl/catwym/catwym.pdf




Taka jeszcze kwestia - jakie sztywności dobrać w sprężynach jeśli bym je zastosował.

Jutro będę próbował wersję z "Contact connection property", ale jakby ktoś dorzucił jeszcze coś ze swoich doświadczeń to byłbym wdzięczny.

Dodam jeszcze, że przy sztywnym utwierdzaniu tych powierzchni wraz ze zmniejszaniem siatki maksymalne naprężenia robią się jeszcze większe (na coraz mniejszym obszarze).
Edytowane przez barthez dnia 07/30/2014 12:11
Autor RE: Owalna rura zawieszona na taśmach
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 07/31/2014 19:17
Nie znam systemu o któym piszecie ale rzeczywiście rozwiązaniem jest modelowanie "osobno pasów"
Można to zrobić modelem kontaktowym - ale to jest (moim zdaniem) niepotrzebne utrudnienie wziąłbym elementy bez stopni swobody rotacyjnych i narzuciłbym warunki dodatkowe (za pomocą równań) jednakowej odległości między tymi nowymi elementami (symulującymi pas) a rurą. Same dodatkowe elementy utwierdziłbym w ten sposób, że na ich końcach odebrałbym ruch po stycznej. I jeszcze aby model by prawidłowo uwarunkowany w osi symetrii rury co najmniej dla jednego węzła (rury i pasa)odebrałbym stopnie translacyjne: wzdłuż rury (ewentualnie dodatkowe równanie wiążące pas i rurę)
Edytowane przez piotr dnia 07/31/2014 19:18
Autor RE: Owalna rura zawieszona na taśmach
Leonardo
Użytkownik

Postów: 90
Data rejestracji: 22.02.11
Dodane dnia 08/04/2014 18:13
Nie no bez żartów "sprężyny tylko na ściskanie" "compression only" "modelem kontaktowym" itp., wy tak na serio?
Przy szerokości podpór i pasa obciążenia belki 15mm w stosunku do rozpiętości 500mm mamy spełnione wszystkie warunki teorii belek i zasady Saint Venanta. Wygląda więc że wystarczy model belkowy z obciążeniem momentem PL/4.
Efekty lokalne nie powinny mieć znaczenia bo mało prawdopodobne aby wiotkie taśmy spowodowały trwałe odkształcenia płaszcza owalnej rury.
Ba, nawet gdyby tutaj molestować mesa to i tak dywagacje o kontakcie są wątpliwe - widać z rysunku 2 że w modelu od razu narzucono powierzchnię kontaktu nie na całym obwodzie tylko w miejscu faktycznie spodziewanego styku taśmy więc i tak powinno otrzymać się tylko docisk, a przy szerokości 15mm jego nierównomierność będzie nieznaczna lub zafałszowana mesem.
Po co catia do tego?
Autor RE: Owalna rura zawieszona na taśmach
piotr
Super Administrator

Postów: 1432
Data rejestracji: 17.05.07
Dodane dnia 08/04/2014 19:40
To niekoniecznie musi być problem techniczny. Pozwólmy więc sobie trochę "powydziwiać".
Autor RE: Owalna rura zawieszona na taśmach
barthez
Użytkownik

Postów: 5
Data rejestracji: 11.07.12
Dodane dnia 08/05/2014 13:02
Ta analiza jest częścią mojej pracy dyplomowej. Model belkowy raczej odpada (chyba, że w celu porównania). Teoretycznie mógłbym skorzystać z innego systemu niż catia, ale model robiłem w catii, poza analizą wytrzymałościową mam jeszcze zrobić kinematyczną i ergonomiczną. Wszystkie te analizy można zrobić w catii i wolałbym jednak mieć to zrobione tylko w catii. Nie wiem czy jest możliwe zastosowanie wszystkich waszych pomysłów na ten problem w catii bo jednak nie jest to tak rozbudowany program pod względem mesa jak ansys czy patran.

Anyway, po kilku czy kilkunastu przeprowadzonych analizach udało się uzyskać wyniki, które wyglądają według mnie wiarygodnie pod względem sposobu deformacji siatki i przy okazji nie ma takich koncentracji naprężeń gdzie wartości są kilkukrotnie większe od granicy plastyczności. Opiszę co zrobiłem. Dajcie znać czy nie walnąłem jakiejś gafy.

Zamodelowałem osobno paski jako powierzchnie. Utwierdziłem krawędzie na końcach tych pasków. Między paskami a "rurą" zastosowałem "slider connection property", który umożliwia przesuwanie się względem siebie powierzchni pasków i rury. Dodatkowo w jednym węźle w osi symetrii rury odebrałem stopnie translacyjne w płaszczyźnie poziomej oraz stopień rotacyjny wokół osi symetrii rury. Paski zamodelowałem tak, że nie idą prosto do góry tylko delikatnie rorchodzą się na boki także powierzchnia styku z paskami jest tym razem trochę mniejsza nisz początkowo. Tak to wygląda:


Rozkład naprężeń w miejscach podparcia teraz wygląda tak:


Co myślicie o takim rozwiązaniu? Problem w tym, że teraz przemieszczenie wyszło ok. 2 razy większe niż w tej pierwszej analizie. Tak przy okazji może podpowiecie jak się za ten problem zabrać w obliczeniach analitycznych żeby porównać wyniki. Tak naprawdę to mam do czynienia z dwoma rurami o różnych przekrojach (jedna wsunięta w drugą). Dodatkowo w miejscu przyłożenia siły są dwa różne materiały. Tak jak poniżej. Jeden materiał na czarno, drugi na żółto.

Edytowane przez barthez dnia 08/05/2014 22:39
Autor RE: Owalna rura zawieszona na taśmach
darek90
Użytkownik

Postów: 1
Data rejestracji: 30.09.14
Dodane dnia 09/30/2014 16:26
Rób wszystko w catii, nie marnuj czasu :D Ja pisząc inżynierkę zmieniłem program w połowie pracy i ledwo się wyrobiłem z obroną przez ogrom pracy.
Teraz ten rozkład sił wygląda solidnie. Dobra robota.
Skocz do Forum:
Reklama
Najtańszy sklep z dobrymi oponami

Szukaj
Google
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Jakiego używasz programu MES

Nastran (wszelkiej maści)

Ansys

Abaqus

Cosmos/M

Comsol

Algor

MARC

Inny

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Reklama
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Bulix
26.01.2022
Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.

damian14100
25.01.2022
Witam, Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?

BE-FEA
31.03.2021
Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.

daniel8894
31.03.2021
Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d

BE-FEA
09.03.2021
Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.

kinia22
09.03.2021
witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!

BE-FEA
02.04.2020
Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread

BE-FEA
02.04.2020
Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.

KrzywaOHIO
30.03.2020
Jak dodać nowy wątek na forum?

Konrad96
02.12.2019
Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc

Archiwum
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Copyright Piotr© 2007- - 2024
Powered by Peter-Fusion © 2009 - Modified Aztec Theme