MES,CAD,CAE,FEA
News Search:
StartGaleriaForumDownloadArtykułyNewsyLinkiZasoby wiedzyKontaktZasady Stosujemy pliki cookies więcej...05/18/2024 19:14:35
Reklama
Nawigacja
Galeria
Forum
Download
Artykuły
FAQ
Linki
Zasoby wiedzy
Kontakt
Szukaj
Losowa Fotka
model 2
model 2
Model Felgi
Użytkownicy Online
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne
WITAMY:
adrian24024
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1400

Super Administratorzy: 1
Administratorzy: 1
Użytkownicy: 1398

Użytkownicy Online:

ndv 3 tygodni
piotr19 tygodni
damian1410052 tygodni
BE-FEA54 tygodni
adrian2402458 tygodni

Gości Online: 19

Twoje IP to: 3.145.184.117

Kategorie Forum 53
Wątki na Forum 1268
Posty na Forum 5665
Komentarzy 83
Newsy 142
Artykuły 10
Ściągniętych plików 62
Kategorie Downloads 4
Ciekawe Strony 13
Postów w Shoutbox 413
Przykłady
Wyniki naprężenia 1

Wyniki naprężenia 1

Ślizgowy element konstrukcji
Analiza źródeł awarii łyżki koparkowej

Analiza źródeł awarii łyżki koparkowej

Awaria łyżki koparki
Naprężenia w modelu 1 top

Naprężenia w modelu 1 top

Naprężenia w płytach
Wnioski

Wnioski

Połączenie sworzniowe
Model prętowy

Model prętowy

Połączenie sworzniowe
Partnerzy

Strony wspierającej nas firmy:
Leasing,faktoring, kredyt gdy szukasz gotówki.
Opony to tanie opony letnie oraz katalog
zawierający firmy transportowe
Strony naszych przyjaciół:

Darmowe arkusz Excela
Strony sponsorów:
Zawsze się znajdzie forum transportowe na giełdzie ładunków/ na stronie giełdy ładunków
ciekawe i miłe sercu rzeczy to: fajne fotki dzieci na stronie mojebaby.pl lub też warte obejrzenia zwierzęta domowe ze strony mojzwierz.pl
-->../lll
Ostatnie Komentarze
marek_ac dnia 11.01.2017 08:14

Demo download (nowy link): (poprawiono patrz: Linki-> Przyjaciele -> Vanadis)

Zobacz Komentarze Artykułów
marek_ac dnia 21.04.2015 05:53

... mała poprawka: double wprowadzono w wersji 1.3
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 20.04.2015 18:59

Jeżeli do oprogramowania inżynierskiego można podpiąć własne procedury to NVIDIA udostępnia darmowy driver NVCC za pomocą którego można kompilować kod napisany w C. Można to robić z Visual Studio (od wersji 10) pod Windows lub używając gcc pod Linuxem.
Wówczas oprogramowanie optymalizuje się pod posiadaną kartę graficzną. Warto mieć kartę o CUDA capability większym niż 2.0 ze względu na obsługę typu double.
Zobacz Komentarze Newsów
marek_ac dnia 14.04.2015 00:51

Witam,

Na dysku:

TUTAJ

zamieściłem demo (wersję windowsową) modelu rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń.

W pliku vanadis.txt zawarty jest krótki opis modelu.

Marek
Zobacz Komentarze Artykułów
steleri dnia 17.03.2015 21:54

Czy ktoś z forum korzysta może z Elmera? Bardzo ciekawi mnie jak to działa. Bo z tego tutka wynika, że jest OK, a tymczasem ja próbowałem... bezskutecznie
Zobacz Komentarze Newsów

Ostatnie aktywne Tematy rss1 rss2
Forum Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
POMOCNA DŁOń - pomagamy studentom rozwiązywać zadania Analiza statyczna wózka wagonowego 3 BE-FEA 02/28/2022 18:26
Jestem kompletnie zielony ABAQUS PROBLEM 2 Euklides_PL 01/25/2022 20:24
Ogłoszenia i newsy (branża CAE) OBLICZENIA WYTRZYMAŁOŚCIOWE MES I RYSUNEK TECHNICZNY 0 1pkm 09/24/2021 01:50
Jestem kompletnie zielony ABAQUS BŁĄD 1 BE-FEA 09/15/2021 19:44
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Pomoc projektowa - Ansys fluent 3 BE-FEA 09/15/2021 19:32
Jestem kompletnie zielony ABAQUS - ANALYTICAL RIGID 2 Euklides_PL 08/30/2021 21:20
Jestem kompletnie zielony WSTĘPNE NAPRĘZENIA ŚCISKAJĄCE/SHRINK FIT ABAQUS 1 BE-FEA 06/03/2021 14:14
PRACA w CAE, oferty "biznesowe" Szkolenia komercyjne 3 Adrian28 05/30/2021 11:57
Sprawy studenckie OPTYMALIZACJA POWIERZCHNI ABAQUS 5 BE-FEA 03/23/2021 23:17
Sprawy studenckie comsol heat transfer in porous media 1 BE-FEA 03/09/2021 17:55
Sprawy studenckie ABAQUS-WARUNKI BRZEGOWE 1 BE-FEA 02/15/2021 00:01
Sprawy studenckie Potrzebna pomoc - Femap 2 jasiu 01/27/2021 18:25
Sprawy studenckie SolidWorks Simulation - podnoszenie zbiornika 3 BE-FEA 11/24/2020 14:33
Teoria MES Kwantowy MES 1 BE-FEA 11/13/2020 14:32
Jestem kompletnie zielony DEFORM 0 CwaniakzPKSU 11/05/2020 08:46
Zobacz Temat
CAD, MES -metoda elementów skończonych,obliczenia inżynierskie i metody numeryczne | Oprogramowanie CAE | Sprawy ANSYSA
Autor Kontakty
Idiom_1
Użytkownik

Postów: 63
Data rejestracji: 17.11.12
Dodane dnia 07/28/2014 14:00
Witam Was!

Mam dwa pytania dotyczące kontaktów, chciałbym weryfikacji i/lub podpowiedzi.

1. Jak ustawić kontakty przy skręcaniu śrubą 2 elementów (powiedzmy płyt o grubości 2cm) pomiędzy którymi jest inny element, a one skręcane są na zewnątrz tego elementu? Chodzi mi o kontakt między płytą a śrubą (nie łbem a gwintem; czyli na tej cienkiej ściance w otworze). Czy kontakt 'frictioless' jest słuszny? Najczęściej stosuje się bonded, ale nie wiem czy to właściwe, bo jak skręcam, to jednak wywieram naprężenia na śrubę i może się ona przemieścić względem ścianki (np. rozciągnąć sprężyście). Myślicie że frictionless jest ok, czy raczej bardziej właściwe jest bonded?

2. Jak ustawić kontakt między płytami a słupem pomiędzy nimi? Chodzi mi o to, że jak się skręca tą płytę, to na środku ona może 'odchodzić'. Jak daje bonded to ona jest przyklejona na całości, i największe naprężenia robią się w złych miejscach (w moim odczuciu). Jak zrobić kontakt, na zasadzie że elementy się widzą, ale nie są sklejone, jedynie się blokują?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Autor RE: Kontakty
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 07/28/2014 18:55
Bonded, to jest zło konieczne, czasami można tego używać jak masz połączenia nierozłączne, w każdym innym frictionless będzie (na 99%) bardziej konserwatywnym rozwiązaniem.
Przykład, śruba, masz ją luzem włożoną w otwór czy zaspawana kompletnie?
Przykład, łożysko ślizgowe, zaspawane kompletnie czy może się swobodnie obracać?
(oba powyższe pomijają dywagacje na temat tarcia i jego wartości)

Idiom,
pomyśl, będziesz inżynierem, używanie FEA nie zwalnia od myślenia, najpierw usiądź i pomyśl jak dany mechanizm, czy zestaw części ze sobą oddziaływują, co się tam dzieje, co można pominąć aby uprościć zagadnienie, a czego nie można bo ma duży wpływ na rozwiązanie zagadnienia. Jak już wiesz, co się dzieje w złożeniu które analizujesz, to wtedy zajmujesz się detalami.
Wracając do Twojego pytania, połączenie śrubowe... czy tarcie ma tam znaczenie i pomiędzy którymi powierzchniami?


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: Kontakty
Idiom_1
Użytkownik

Postów: 63
Data rejestracji: 17.11.12
Dodane dnia 07/28/2014 19:36
Dzięki za odpowiedzi.

Ja w teorii wiem co chce, ale nie wiem jak to wklikać w programie i jakie są 'zwyczaje' w tej dziedzinie. Oczywiście że praktycznie tarcie mnie nie interesuje między śrubą a tworem, ale chce jednocześnie zrobić tak, żeby elementy się widziały. Główką śruby dałbym połączenie bonded do elementu (oraz nakrętką) a długością śruby dałbym frictionless między elementem na śrubą, i dodatkowo dałbym między śrubą a długością śruby bonded, żeby to "skręcić".

Natomiast moje drugie pytanie jest czysto praktyczne jeśli chodzi o użytkowanie programu. Chodzi mi o to, jak zrobić, żeby elementy się widziały i nie mogły przechodzić przez siebie, a jednocześnie można je rozdzielać (wspomniane mocne skręcenie śrubami - na tyle mocne że środek się odgina). Chcę uniknąć 'sklejenia' tych powierzchni i sztucznych naprężeń i nie wiem po prostu jak to w programie nałożyć. Czy frictionless tam jest ok?

Pozdrawiam :)
Autor RE: Kontakty
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 07/28/2014 20:11
- zwyczje, zwyczjami, fizyka, fizyką, używasz tego co potrzebujesz, zależnie od modelu
- tak, Frictionless jest jak najbardziej na miejscu. Jeżeli elementy mają się "widzieć".-


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Edytowane przez Tomekk dnia 07/28/2014 20:15
Autor RE: Kontakty
Idiom_1
Użytkownik

Postów: 63
Data rejestracji: 17.11.12
Dodane dnia 07/29/2014 09:46
Oki, dziękuję! :)

Jakbym miał jeszcze pytania dotyczące kontaktów, to pozwolę sobie tutaj napisać, żeby nie zakładać kolejnego tematu.

Pozdrawiam :)
Autor RE: Kontakty
Idiom_1
Użytkownik

Postów: 63
Data rejestracji: 17.11.12
Dodane dnia 08/06/2014 12:25
Skorzystam więc z tego co napisałem wcześniej i zapytam tu jeszcze o jedną rzecz.

Na początek napiszę, że chodzi o to, że w wyniku zmiany kontaktów (wcześniej miałem prymitywne bonded), trochę posypał mi się model, a dokładniej śruby. Wcześniej przy kontaktach bonded element nie opierał się na śrubach tylko no jakby powierzchnią.

Opiszę element:
Jest dość banalny, bo jest element w środku, a na zewnątrz przykręcone są do siebie dwa elementy, na zasadzie słupa ze skręconymi na zewnątrz niego dwiema płytkami.

Chciałbym żebyście ocenili kontakty jakie dałem, czy są słuszne:
1 - pomiędzy otworami a śrubami kontakty są frictionless
2 - pomiędzy główką śruby a elementem przykręcanym jest bonded
3 - pomiędzy nakrętką a elementem przykręcanym jest bonded
4 - pomiędzy nakrętką a śrubą jest bonded
5 - pomiędzy elementem przykręcanym a słupem jest rough (nie chce żeby element spadł (nieskończone tarcie) ale żeby mógł się odgiąć na środku, bo skręcany jest z zewnętrznych stron)

Kontakty wyglądają na słuszne?

Problem jaki się pojawia, to śruby 'wyciągają się' bardzo mocno, znaczy na odległość 3000 mm (no oczywiście to jest bzdura jakaś). Ale nie wiem gdzie szukać błędu. Dane materiałowe wyglądają ok. To jest stal, więc przykładowo Moduł Younga jest 2*1-^5 MPa a wsp. Poissona = 0.3.
Program na koniec wyrzuca błąd (robi tam 99999 iteracji), mimo to wyniki można zobaczyć, a naprężenia są dość małe, rzędu 30MPa.

Siły jakie nadaję to:
1 - ciągnę jeden element z siłą 5kN
2 - nadaje skręcenie śruby (bolt pretension) o wartości 1500N. Co ważne, narzucam to na powierzchnię śruby a nie na 'body'. Ale podobno tak się robi.
3 - oczywiście umocowany jest środkowy element.

Co mogę dodać, to że Ansys ewidentnie się zapętla albo jakoś męczy, bo przy rozwiązywaniu problemu ciągle jest:
1 - preparating model (czy coś takiego)
2 - solving mathematical model
1 - preparating...
2 - solving
.
.
.

I nie dochodzi do końcowego wyniku.
Analizę robię w 'static structural'

Oczywiście sam nad tym siedzę i teraz stworzyłem sobie bardzo uproszczony model, żeby 'poczuć' te kontakty. Jednak sama analiza na tym właściwym modelu trwa mi 6h, albo i więcej, dlatego piszę tutaj, bo każda zmiana jaką chcę wprowadzić powoduje 6h czekania na wynik (i póki cą ciągle zły).

Nie chcę gotowca, ale jakby ktoś z Was powiedział na co mam zwrócić uwagę, czemu ta śruba wyciąga się na długość 3 metrów, czy np. czemu solver się zapętla to mogłoby mi ułatwić pracę.

Nie chcę nikomu czasu zabierać, chcę tylko poznać Wasze pierwsze myśli, co Wy byście sprawdzali na początku i gdzie szukali błędów.

Zapytam jeszcze, czy w Analysis settings powinienem mieć:
Nonlinear solution: Yes

Tak?

Wydawało mi się, że analiza może być liniowa, bo wszystkie odkształcenia itd. zakładam że są sprężyste. Bo jakby przekroczyło to granicę sprężystości, to i tak materiał jest do wyrzucenia.

Tylko zastanawia mnie też czemu śruba wyciąga się na długość 3 metrów, a naprężenia przy tym są tylko 30MPa, skoro to jest stal, więc pewnie powinno być z 200MPa...

Dziękuję za wszelkie wskazówki i przepraszam za rozwlekły styl pisania. Chciałem dobrze zobrazować problem. Gdyby coś jeszcze było niedopowiedziane, to chętnie dopowiem jeśli mogłoby pomóc rozwiązać mój problem.


Pozdrawiam :)
Edytowane przez Idiom_1 dnia 08/07/2014 12:56
Autor RE: Kontakty
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 08/07/2014 18:03
Czy ten zapis " 2*1-^5 " daje 210000MPa?
czy siłę aplikujesz w N czy w kN?
model masz w metrach czy mm?

co do nonlinear solution: yes nie znam Ansysa na tyle, ale strzelał bym, że manual coś o tym pisze co się kryje za tym stwierdzeniem.

Po wynikach, to gdzieś brakuje Ci jakiegoś zera, albo gdzieś jest o to zero za dużo.


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: Kontakty
Idiom_1
Użytkownik

Postów: 63
Data rejestracji: 17.11.12
Dodane dnia 08/08/2014 09:52
A no tak tak, źle mi się zapisało, chodziło o 2*10^5, czyli właśnie jakieś 200000 MPa. Wiem że dla stali jest te 210000, ale myślę że tu to jest bez znaczenia.
Siła w N, model w mm.

Generalnie będę działał dalej. Robie modele uproszczone, dla jednego mi przeliczył, ale dla kompletnie banalnego. Dla każdego innego przelicza, ale wywala błąd na koniec symulacji...

Dzięki za odzew :)
Pozdrawiam

___________
Edit

A to może do opisu dodam jeszcze tylko, że analiza z wszystkimi kontaktami "bonded" przechodzi do końca bez błędów. Dodam jeden kontakt "rough" czy jakikolwiek inny "frictionless" itp... i już analiza się zaczyna "zapętlać" no i nie dochodzi do rozwiązania. Wyniki daje, niby max. naprężenia są w dobrych miejscach, z tym że zamiast 130MPa to jest 10MPa. No i czerwone znaczki przy wynikach analizy. Może chodzić o liczbę iteracji, czy tam te "substepy"? Chociaż jeśli tak, to aż tak czas trwania analizy wydłużałby się po dodaniu 2 kontaktów rough? Normalnie model jest na tyle prosty że policzy go w 2-5 min dla kontaktów bonded. Dla innych robi ja z pół godziny i się posypuje.

Pozdrawiam :)
Edytowane przez Idiom_1 dnia 08/08/2014 19:09
Autor RE: Kontakty
Idiom_1
Użytkownik

Postów: 63
Data rejestracji: 17.11.12
Dodane dnia 08/12/2014 15:06
Dzięki za wskazówki Mistrzu!!
Pogrzebałem, poczytałem i poklikałem (z naciskiem na poklikałem) co nieco i poszła mi ta analiza, i dochodzi do końca bez błędów. A odnośnie tego że śruba mi się wyciąga, to zdaje się miałeś rację (tak mi się wydaje), bo chyba śruba stalowa o średnicy ok. 17mm nie przeniesie siły 6500N, i stąd było chyba to wyciągnięcie.

Póki co przebrnąłem przez te kontakty, ale zapewne... jeszcze powrócę!

Pozdrawiam
Edytowane przez Idiom_1 dnia 08/12/2014 15:06
Autor RE: Kontakty
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 08/12/2014 17:46
Stalowa śruba M18, pod przy rozciąganiu siłą 6500N będzie miała naprężenia na poziomie 30*10^6 N/m^2, i odkształcenia gdzieś kolo 1.5e-4, więc... szukaj dalej.
A tak z drugiego końca, jak ansys pokazuje Ci wyniki? Jak bardzo skaluje przemieszczenia aby "pokazać" deformacje konstrukcji? Może tu się kryje "problem"?


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Edytowane przez Tomekk dnia 08/12/2014 17:47
Autor RE: Kontakty
Idiom_1
Użytkownik

Postów: 63
Data rejestracji: 17.11.12
Dodane dnia 08/13/2014 09:48
Cholera jasna, masz rację... tak to w excelu liczyć, wziąłem zły przekrój... Więc kicha.

Skalowanie wyników to nie to, przemieszczenia są rzędu 3 metrów dla tego elementu.


Ale mnie męczą już te kontakty. Coś z frictionless u mnie musi być nie tak. Patrz, kładę deska na desce (normalnie w poziomie) przebijam je śrubą, kontakt jaki daje między deskami to bonded (tak w celu testowania), a między śrubą a obiema deskami frictionless. Teraz mocuje deskę na dole do podłoża, na całej długości, ciągnę górną deskę do siebie i mi powstają gigantyczne naprężenia na śrubie (w poziomie). Ja się pytam, jakim cudem skoro powierzchnia jest bonded?

Deski wyglądają mniej więcej tak:
.___________..._______________
[___________||_______________]
[___________||_______________]

A mi brutalnie dzień popsułeś, już myślałem że rozwiązałem problem :D
______________
EDIT:

A jaki jest zwyczaj w takim modelowaniu, czy np. otwory i śruby muszą mieć różne średnice? Bo w moim modelu zdaje się, otwór i śruba są dokładnie takie same. Mogą stąd wynikać problemy, czy raczej takie postępowanie jest normalne?
Bo w sumie może właśnie to jest problem, że takie naprężenia biorą się olbrzymie nie wiadomo skąd...

Pozdrawiam :)
Edytowane przez Idiom_1 dnia 08/13/2014 13:23
Autor RE: Kontakty
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 08/13/2014 15:12
Podejrzewam, że w ansysie jest jakaś opcja, która wyświetla jaka postać kontaktu jest danym węźle.
To że zadałeś kontakt, ok, pytanie czy reszta warunków dociska te powierzchnie do siebie. Dodaj z którejś strony malutkie ciśnionko tak aby docisnąć powierzchnie do siebie, albo jakiś mały preloadzik na śrubę...


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: Kontakty
Idiom_1
Użytkownik

Postów: 63
Data rejestracji: 17.11.12
Dodane dnia 08/19/2014 10:33
Hej.

No w sumie z tym ciśnieniem to nie bardzo wiem co i jak zrobić żeby docisnąć, no bo w sumie to śruba przelotowa.

Ale doszedłem do tego, że u mnie problem tkwi w opcji "bolt pretension". Bo generalnie mam dwa elementy skręcone i słup między nimi, i ciągnę jeden z tych dwóch elementów do siebie. I jak dam siłę ciągnięcia 5kN i bolt pretension na obie śruby po 1,5kN to mi się to wyciąga, co w sumie daje siłę 4kN na śrubę. A jak usunę bolt pretension, a dam ciągnięcie 10kN to nic się nie wyciąga.

Muszę wymyślić jak nadać ten skręt śruby żeby to działało, jakby(ś) ktoś miał jakieś pomysły to śmiało pisać. Ja to nadaje zwyczajnie na powierzchnię, i chyba tak powinno się to robić.

Pozdrawiam :)
Autor RE: Kontakty
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 08/19/2014 18:57
Znajdź w manualu, jakieś zagadnienie gdzie jest użyty bolt load i zobacz jak to powinno być zrobione i zastosuj u siebie...


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Autor RE: Kontakty
Idiom_1
Użytkownik

Postów: 63
Data rejestracji: 17.11.12
Dodane dnia 08/20/2014 09:37
Hej,

patrzyłem w manualu i są dwa sposoby, ja korzystałem z jednego (bo też taki widziałem na tutorialu na necie), ale faktycznie będę musiał popróbować tym drugim sposobem, może to zadziała.

Dzięki wielkie za pomoc, doceniam że chce Ci się wypowiadać w tasiemcowatym temacie :D

Pozdrawiam :)
Autor RE: Kontakty
Tomekk
Użytkownik

Postów: 242
Miejscowość: Norge
Data rejestracji: 01.10.09
Dodane dnia 08/21/2014 07:43
Spoko, następnym razem będzie łatwiej z bolt load.
Ale tak to już jest z pierwszymi razami ;)


pozdr
Tomek

-----------------------------
człowiekiem jestem ...
Skocz do Forum:
Reklama
Najtańszy sklep z dobrymi oponami

Szukaj
Google
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Ankieta dla Użytkowników
Jakiego używasz programu MES

Nastran (wszelkiej maści)

Ansys

Abaqus

Cosmos/M

Comsol

Algor

MARC

Inny

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Reklama
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Bulix
26.01.2022
Witam, szukam osoby która ogarnia program FEMM.

damian14100
25.01.2022
Witam, Czy znajduje się na forum osoba która ma doświadczenie w obliczeniach wytrzymałościowych wózków wagonowych ?

BE-FEA
31.03.2021
Nie pracuję w Deform, ale może coś podpowiem na zasadzie analogii do innych programów MES. Napisz jeśli nadal aktualne.

daniel8894
31.03.2021
Czy pomógłby ktoś w zrobieniu symulacji procesu skrawania w Deform 3 d

BE-FEA
09.03.2021
Postaram się pomóc, zapraszam do kontaktu jeśli nadal aktualne.

kinia22
09.03.2021
witam, potrzebuje kogoś kto pomoże w przygotowaniu projektu w programie COMSOL - przeplyw ciepła przez ośrodek porowaty!

BE-FEA
02.04.2020
Przerobiło mi jedną literę na emotkę. Chodzi o przycisk new thread

BE-FEA
02.04.2020
Żeby dodać nowy temat wystarczy wejść w odpowiedni dział i kliknąć mały przycisk "ew thread" po prawej stronie.

KrzywaOHIO
30.03.2020
Jak dodać nowy wątek na forum?

Konrad96
02.12.2019
Witam, czy jest tu ktoś kto dobrze zna się na programie Robot struktural i pomógłby mi zamodelować belkę żelbetową podobną do belki użytej w badaniu? Proszę o kontakt jeśli ktoś chciałby pomóc

Archiwum
Wydarzenia
PonWtrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Copyright Piotr© 2007- - 2024
Powered by Peter-Fusion © 2009 - Modified Aztec Theme